Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparáty s EVF: nejlepší foťák pro amatéra

Neregistrovaný (0)|18.4.2011 14:22
Tazatel: Tomáš

Znění dotazu: Dobrý den, ve focení jsem úplný amatér a v podstatě jím chci i nadále zůstat. Chtěl bych, jak se říká "za málo peněz hodně muziky" (v tomto případě z malého foťáku, který udělá všechno za mě a ve výsledku budou hodně krásné fotky). Tj. nechci nic nastavovat, ale ve výsledku zas nechci být ochuzen o fotografie jako od profesionála. Fotím hlavně malého syna (tj. zblízka - makro, ale i v pohybu), dále klasika, momentky, dovolené, občas nějaké zátiší apod.).
Také je pro mě důležité video, proto bych chtěl foťák, kde je "zoomovatelné". A chtěl bych ne úplně pidi, ale takovou střední cestu ve velikosti (možná proto mě odrazuje koupě zrcadlovky, se kterou by se mi nechtělo tahat i s objektivy). Takže všestrannost, ale se super fotkami :-). přeedm děkuji za vaše doporučení
NHKG (58)|18.4.2011 15:35
Podle toho co píšeš těžko radit. Nejdříve si přečti toto: https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-brezen-2011/3778 Víceméně pokud se o modelu v tom článku nepíše, nemá moc význam nad ním přemýšlet. Ale počítej s tím, že každý kompakt má výrazné neduhy a na automat všechno vyfotit nejde...