Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Digitální zrcadlovky: zrcadlovku i kompakt?

Neregistrovaný

Tazatel: Tomas

Znění dotazu: dobrý den, přemýšlím o tom, zda má cenu koupit 2 fotoaparáty - univerzální kompakt do kapsy (líbí se mi panasonic TZ10) a zrcadlovku -tady mám zas slabost pro Nikon 3100 - kvůli pěkným fotkám, ale tady je zas "na překážu" její velikost - abych ho zas netahal i na obyčejný výlet).Všichni nadšenci pro zrcadlovky mě přesvědčují o zrcadlovce, já si zas neumím představit, že bych ji nosil všude sebou...
    Nebo je na trhu takový "univerzální" foťák, který přednosti kompaktu i zrcadlovky spojí? díky za vaše názory

Občasný diskutér Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Jestli máš hodně známých se zrcadlovkou, nemohl by jsi se s někým z nic domluvit, aby ti pučil svoji zrcadlovku na delší dobu? Sám si ji pak osaháš a zjistíš, jestli má smysl řešit menší foťáky, nebo zvládneš všude nosit zrcadlovku.
    Já jsem nedávno přecházel z kompaktu a už bych se nevracel a ani nechci kompakt jako druhý foťák. Navíc teď po zkušenostech bych vybíral zrcadlovku podle úplně jiných parametrů. Naštěstí jsem dal na kamaráda se zrcadlovkou a vybral jsem dobře. Jestli chceš Nikon, radši pouvažuj o staré ale dobré D90 nebo nové D5100, D3100 nedoporučuju.
    Existuje i něco mezi zrcadlovkou a kompaktem, má to napůl výhody i nevýhody obou řešení a nepěkně vysoké ceny - Kompaktní s výměnnými objektivy (Sony NEX, Olympus PEN a jiné).
    Naposledy upraveno uživatelem NHKG: 19-04-2011 v 07:23

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Nebo je na trhu takový "univerzální" foťák, který přednosti kompaktu i zrcadlovky spojí?
    O takom niecom ja snivam uz dlhe roky ... zial, nie je

Ono by v dnesnej dobe z cisto technickeho hladiska nebol problem taky fotak vyrobit. Problem je len v tom ze by nezodpovedal dnesnym trendom (megapixelova vojna, velke zoomy za cenu optickych kompromisov...) a preto by pre velke masy beznych laikov bol nezaujimavy. A taketo nieco si ziadny vyrobca pravdepodobne nevezme na triko.

Podobná témata

1. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-08-2014, 18:58
  2. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 24-06-2014, 22:38
  3. Digitální zrcadlovky: Novou digitální zrcadlovku?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-07-2011, 03:14
  4. Digitální zrcadlovky: Jakou zrcadlovku z druhé ruky?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-06-2011, 20:05
  5. Digitální zrcadlovku?
    Od numi131 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 30-09-2009, 01:26