Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: zrcadlovku i kompakt?

Neregistrovaný (0)|18.4.2011 16:48
Tazatel: Tomas

Znění dotazu: dobrý den, přemýšlím o tom, zda má cenu koupit 2 fotoaparáty - univerzální kompakt do kapsy (líbí se mi panasonic TZ10) a zrcadlovku -tady mám zas slabost pro Nikon 3100 - kvůli pěkným fotkám, ale tady je zas "na překážu" její velikost - abych ho zas netahal i na obyčejný výlet).Všichni nadšenci pro zrcadlovky mě přesvědčují o zrcadlovce, já si zas neumím představit, že bych ji nosil všude sebou...
Nebo je na trhu takový "univerzální" foťák, který přednosti kompaktu i zrcadlovky spojí? díky za vaše názory
NHKG (58)|19.4.2011 08:20
Jestli máš hodně známých se zrcadlovkou, nemohl by jsi se s někým z nic domluvit, aby ti pučil svoji zrcadlovku na delší dobu? Sám si ji pak osaháš a zjistíš, jestli má smysl řešit menší foťáky, nebo zvládneš všude nosit zrcadlovku.
Já jsem nedávno přecházel z kompaktu a už bych se nevracel a ani nechci kompakt jako druhý foťák. Navíc teď po zkušenostech bych vybíral zrcadlovku podle úplně jiných parametrů. Naštěstí jsem dal na kamaráda se zrcadlovkou a vybral jsem dobře. Jestli chceš Nikon, radši pouvažuj o staré ale dobré D90 nebo nové D5100, D3100 nedoporučuju.
Existuje i něco mezi zrcadlovkou a kompaktem, má to napůl výhody i nevýhody obou řešení a nepěkně vysoké ceny - Kompaktní s výměnnými objektivy (Sony NEX, Olympus PEN a jiné).
busy (782)|19.4.2011 20:56
[quote=Neregistrovaný;9491]Nebo je na trhu takový "univerzální" foťák, který přednosti kompaktu i zrcadlovky spojí?[/quote]

O takom niecom ja snivam uz dlhe roky ... zial, nie je :(

Ono by v dnesnej dobe z cisto technickeho hladiska nebol problem taky fotak vyrobit. Problem je len v tom ze by nezodpovedal dnesnym trendom (megapixelova vojna, velke zoomy za cenu optickych kompromisov...) a preto by pre velke masy beznych laikov bol nezaujimavy. A taketo nieco si ziadny vyrobca pravdepodobne nevezme na triko.