Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Kompakty: Rada ve výběru

Neregistrovaný

Tazatel: Marguerite

Znění dotazu: Dobrý den,
    nutně potřebuji radu, čistě váš osobní zaujatý názor jaký foťák byste si vybrali. Váhám mezi Nikonem coolpix 7000 a Samsungem EX1 a jsem už zoufalá. Pročetla jsem všechny recenze, doporučení, srovnávala jsem a srovnávala, zvážila si pro a proti a stále se nemůžu rozhodnout. Takže prosím, jestli s nimi máte někdo nějaké zkušenosti, podělte se o ně. Budu ho používat hlavněne na cestování, proto nevolím zrcadlovku (často se dostává do míst, kde by nebyla zrovna praktická). Předem díky za radu.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    116

Najlepsie je precitat si recenzie tu na digimanii a rozhodnut sa podla nich. Kazdy z nich ma svoje vyhody a nevyhody a treba si urcit priority, co je dolezitejsie a co menej dolezite.

EX1 ma voci P7000 vela vyhod - ovela lepsiu svetelnost, ovela lepsi a kvalitnejsi OLED displej, je mensi a skladnejsi, ma ovela priaznivejsiu cenu.

Naproti tomu P7000 ma voci EX1 vyhodu v tom ze ma ovela vecsi rozsah ohnisiek co moze byt na dovolenke velmi uzitocne - zaujimave objekty sa daju ovela viac priblizit. A ma HD video.

Ja osobne by som si asi vybral ... Olympus XZ-1

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Castecne souhlasim s busym. Je to o prioritach. Kazdy profi kompakt je vhodny pro neco jineho, jen je nutne si uvedomit, co vlastne chci (svetelnost, zoom, rozmery, displej, rychlost...). U profi kompaktu nelze slapnout vedle, jde jen o adekvatni vyber vzhledem k osobnim preferencim.
    S tim displejem bych moc nesouhlasil. EX1 ma polohovatelny OLED displej, ale P7000 ma vyssi rozliseni a co se tyce pozorovacich uhlu a pozorovatelnosti za silneho svetla, jsou na tom velmi podobne.

lama.mula

Děkuji za odpovědi. Nakonec to vyhrál Nikon. Zatím jsem moc spokojená a rozhodnutí nelituji. Řekla jsem si, že na cestách (obzvláště v přírodě) pro mne bude důležitější zoom.
    Konečně jsem také po jeho pořádném vyzkoušení docenila jeho ovladatelnost. Je opravdu skvělé, jak si vše můžete nastavit přímo na foťáku a nemusíte lézt do menu.
    No uvidíme. Chystám se do Irska, tak ho podrobím důkladné zkoušce.

Podobná témata

1. Kompakty: pomoc při výběru
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-12-2013, 15:03
  2. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 19-03-2012, 20:49
  3. Rada při výběru zrcadlovky
    Od čuďa v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 06-02-2012, 16:06
  4. Kompakty: Rada