Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Rada ve výběru

Neregistrovaný (0)|28.4.2011 00:21
Tazatel: Marguerite

Znění dotazu: Dobrý den,
nutně potřebuji radu, čistě váš osobní zaujatý názor jaký foťák byste si vybrali. Váhám mezi Nikonem coolpix 7000 a Samsungem EX1 a jsem už zoufalá. Pročetla jsem všechny recenze, doporučení, srovnávala jsem a srovnávala, zvážila si pro a proti a stále se nemůžu rozhodnout. Takže prosím, jestli s nimi máte někdo nějaké zkušenosti, podělte se o ně. Budu ho používat hlavněne na cestování, proto nevolím zrcadlovku (často se dostává do míst, kde by nebyla zrovna praktická). Předem díky za radu.
busy (782)|28.4.2011 06:38
Najlepsie je precitat si recenzie tu na digimanii a rozhodnut sa podla nich. Kazdy z nich ma svoje vyhody a nevyhody a treba si urcit priority, co je dolezitejsie a co menej dolezite.

EX1 ma voci P7000 vela vyhod - ovela lepsiu svetelnost, ovela lepsi a kvalitnejsi OLED displej, je mensi a skladnejsi, ma ovela priaznivejsiu cenu.

Naproti tomu P7000 ma voci EX1 vyhodu v tom ze ma ovela vecsi rozsah ohnisiek co moze byt na dovolenke velmi uzitocne - zaujimave objekty sa daju ovela viac priblizit. A ma HD video.

Ja osobne by som si asi vybral ... Olympus XZ-1 :)
Milan Šurkala (3381)|28.4.2011 10:42
Castecne souhlasim s busym. Je to o prioritach. Kazdy profi kompakt je vhodny pro neco jineho, jen je nutne si uvedomit, co vlastne chci (svetelnost, zoom, rozmery, displej, rychlost...). U profi kompaktu nelze slapnout vedle, jde jen o adekvatni vyber vzhledem k osobnim preferencim.
S tim displejem bych moc nesouhlasil. EX1 ma polohovatelny OLED displej, ale P7000 ma vyssi rozliseni a co se tyce pozorovacich uhlu a pozorovatelnosti za silneho svetla, jsou na tom velmi podobne.
lama.mula (0)|2.5.2011 23:26
Děkuji za odpovědi. Nakonec to vyhrál Nikon. Zatím jsem moc spokojená a rozhodnutí nelituji. Řekla jsem si, že na cestách (obzvláště v přírodě) pro mne bude důležitější zoom.
Konečně jsem také po jeho pořádném vyzkoušení docenila jeho ovladatelnost. Je opravdu skvělé, jak si vše můžete nastavit přímo na foťáku a nemusíte lézt do menu.
No uvidíme. Chystám se do Irska, tak ho podrobím důkladné zkoušce.