Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony CyberShot DSC-HX7

Jindrous01 (6)|30.4.2011 01:24
má někdo - podělte se o zkušenosti - díky :-)
Milan Šurkala (3381)|30.4.2011 10:36
Staci si precist recenzi na HX5 (stejny objektiv) a WX7 (stejny cip) a slozit to dohromady :-) HX7 jsem v ruce nemel, ale kdyz si vezmu zkusenosti s vyse zminenymi modely, tak to bude hodne sumet a priserne odsumovat, cemuz nepomuze ani spatna svetelnost objektivu (u HX5 to zachranoval vyborny cip, ten je ale u HX7 vyrazne horsi - vyssi rozliseni zpusobuje silnejsi patlani obrazu, na druhou stranu, ty rozmazane megapixely navic se ve vysledku projevi akceptovatelnym obrazem). No, rekl bych, ze proti HX5 je to lehky krok zpet, ale nevidel jsem, nevim.Predpokladam, ze diky ruznym technologiim bude stale patrit aspon k lehkemu nadprumeru sve tridy. Recenze neni v planu prave proto, ze jde o mix HX5 a WX7 a oboji zde jiz bylo testovano.
Jindrous01 (6)|30.4.2011 22:22
já ten foták právě mám a fotí nádherně - to co píšete se mi vůbec nezdá s tím jak to fotí :-)
založil jsem toto téma abych našel další majitele a vyměnoval si zkušenosti :-)

domnívám se že tento fotoaparát je jen a chlup horší než DSC-HX9 co se týče zoom 10x místo 16x a ještě je rozdíl ve videu které je " jen" 1080i - jinak by to mělo být hodně podobné - nebo se pletu?
Milan Šurkala (3381)|1.5.2011 00:01
Tak ono jde take o to, jake ma kdo naroky. Kdyz se podivam, jake fotky lezou z konkurence a jake z HX7 (resp. tedy z 16MPx CMOS BSI cipu u WX7 a TX10, ktere jsem testoval), je na tom Sony hure co do detailu. Samozrejme pro bezne pouziti je ta kvalita vice nez dostatecna. Jak ale budete chtit hodne vyrezavat a podobne, narazite na limity mnohem drive nez u jinych pristroju. Nicmene u novych modelu 2011 patlaji uz vsichni, nejmene dnes asi Canon, ktery si zachovava jeste jakz takz rozumny algoritmus odsumovani.
mazda6style (21)|3.5.2011 19:06
mám HX9 - odšumování je zřetelné jen při výřezech fotek/ zvětšených foto, ale zatím jsem nic netisknul - mluvím jen o zobrazení na LCD TV a LCD PC monitoru.

viděl jsem více galerií od hx5ky a dovolím si říct že hx9 má lepší výstup i ve vyvážení bílé a barevném podání. - nedovolil bych si mluvit o horším procesoru - neb stejný je v HX100 a ta dělá foto fantastické.

výraznou nevýhodou mimo nemožnosti nastavení odšumování( hrom do sony - hx100 nastavení má) jsou fialové body při focení v úhlech blízkých protislunci + v defaultním nastavení při indoor foto prochu moc živé barvy ( lze ale nastavovat)
Jindrous01 (6)|3.5.2011 23:30
mě se nechtělo čekat na HX9 - i ted ještě není v čr k dostání - neudělal jsem ale špatně když jsem koupil HX7 ? Jous fotky z HX9 o hodně lepší než z HX7?díky
mazda6style (21)|4.5.2011 15:31
[quote=Jindrous01;9636]mě se nechtělo čekat na HX9 - i ted ještě není v čr k dostání - neudělal jsem ale špatně když jsem koupil HX7 ? Jous fotky z HX9 o hodně lepší než z HX7?díky[/quote]

hx9 je už k dostání, ale hx7 má jen nepatrně horší video a slabší zoom - jinak by ten výstup měl být srovnatelný - prostě si netiskni fotky na A4 a bute to OK
quantum95 (7)|24.5.2011 10:56
Nemohl by sem majitel HX7 přilípnout odkaz na fullhd video se zoomováním a v pohybu. Jarino1978 v jiném vláknu dal videa z HX9 a úplně mně to dostalo. Jen ta cena je skoro dvojnásobná......