Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký fotoaparát pro nenáročného uživatele

MARLEO (9)|10.5.2011 09:12
Dobrý den,
dovolená se pomalu blíží a tak se koukám po novém fotoaparátu. Přečetl jsem už mnoho diskuzí, recenzí, ale čím více toho čtu, tak začínám v tom mít opravdu velký guláš a nemůžu se rozhodnout. Proto prosím zkušené uživatele o radu. Jsem velice nenáročný uživatel. Fotím především na automatiku nebo na přednastavené určité scénické režimy. Fota poté natáhnu do PC, zkouknem je a tím to končí. Žádné úpravy a všemožné věci, které je možno dělat. Samozřejmě určitou kvalitu by to mělo mít. Chtěl bych také natočit nějaké to video v přijatelné kvalitě se slušným zvukem. Cena by měla být okolo 4 000kč, maximálně 5 000kč.
Moji favorité:
Panasonic TZ8
Olympus VR 320
Sony Cyber-shot DSC-W350
SONY Cyber-shot DSC-WX5 - http://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-wx5-fialovy
Budu moc rád za jakoukoliv radu a připomínku. Samozřejmě netrvám na výše uvedených modelech a nechám si rád poradit.
Děkuji
Milan Šurkala (3381)|10.5.2011 09:45
Myslim, ze TZ8 splni nejlepe to, co pozadujete.
MARLEO (9)|10.5.2011 10:42
Moc děkuji za odpověď,
ještě tak brouzdám a pročítám a čím dál tím více se mi začíná zamlouvat Sony Cyber-Shot DSC-HX5. Je to sice přes rozpočet, ale fotoaparát se nekupuje každý den. Ale v cenové hladině HX5 je i TZ10 a to se zase dostávám k věčnému tématu, který z nich. Na druhou stranu nejsem žádný fotografa je asi zbytečné připlácet ,možná budu spokojen i Olympus VR-320 nebo Sony Cyber-shot DSC-W350 do 4 000kč. Je opravdu velký rozdíl ve fotoaparátech (pro mé zaměření) v cenové hladině kolem 4 000kč a v cenové hladině kolem 5 500kč. Pořád váhám k čemu se mám přiklonit.
Děkuji
Milan Šurkala (3381)|10.5.2011 11:22
No, vetsi zoom neni k zahozeni, navic Panasonic ma velmi slusnou automatiku a velmi kvalitni objektiv. A pokud Vas to zacne bavit, nabidne i manualni moznosti. Kvalita obrazu je za dne asi nejlepsi z Vaseho vyberu. Pro prohlizeni na monitoru je to sice jedno, to je fakt, tam by stacil i levnejsi kompakt. TZ10 je pro Vas zbytecna, kupte si spis TZ8 (rozdil je tam v GPS, coz je zbytecne a lepsim displeji), HX5 je rozhodne velmi dobry pristroj, osobne bych ale preferoval ten Panasonic (zivejsi barvy, kvalitnejsi objektiv, vetsi zoom, lepsi svetelnost), na druhou stranu HDR nebo vynikajici Full HD video u HX5 take neni spatne. HD video u TZ8/TZ10 je ale take velmi dobre. Olympusu bych se vyhnul.
MARLEO (9)|10.5.2011 11:40
Velice výstižná odpověď, moc děkuji.
Půjdu do TZ8 a už nebudu nic vymýšlet.
Děkuji
MARLEO (9)|12.5.2011 07:32
Dobrý den,
mám ještě prosím jeden doplňující (informativní) dotaz ohledně zvuku mezi TZ8/TZ10. Moc nerozumím tomu, že TZ8 je mono a TZ10 stereo. Znamená to, že TZ8 nahrává video v monu a TZ10 ve stereo?
Pokud to chápu dobře (blbě) tak výsledné video nahrané TZ8 mi v televizi (PC) pojede v monu?
Děkuji za vysvětlení