Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt pro outdoor a sport aktivity.

vladuna (3)|22.12.2008 15:23
:confused: Pro pozorne ctenare digimanie.cz

Ahojte,
nedavno jsem zde cetl recenzi na kompakt s optickym zoomem s nevysouvacim objektivem. Potrebuji slusny rychly zoomovy kompakt na outdoor a sport aktivity (aspon 8 Mpix) a vysouvaci objektiv mne desi. Bohuzel jsem si recenzi ci clanek nezabookmarknul a nepodarilo se mi jej dohledat. Nebo pokud mate nejaky Vas osobni tip, prosim, podelte se.

Dekuji velice, Vladimir
Pzombik (16)|22.12.2008 16:55
zdar, tak to si tomu hledání moc nedal, hned úvodní stránka :D
https://www.digimanie.cz/olympus-zlevnuje-mju-1050-sw/2509

:thumb
vladuna (3)|22.12.2008 17:09
Dekuji moc. Nemam ani zadnou vymluvu. Proste nezadarilo se ...
Hned si ho nastuduju.
Pzombik (16)|22.12.2008 17:15
Milan Šurkala (3381)|23.12.2008 14:21
Jo, jen chci upozornit, že ty Olympusy jsou spíše pomalejší stroje :-( Alespoň mju 1050 SW je docela lenivý, což je zajímavé, neboť stejně starý FE-370 téže značky je naopak příjemně svižný fotoaparát.
vladuna (3)|23.12.2008 21:09
Dekuji za prispevek.
Dival jsem se na ten Olympus a nadchnul mne. Pokud je ovsem pomaly, je pro mne k nepouziti. Delam paragliding. Robustni typ bez vysouvaciho objektivu je to co potrebuji. Staci jedno mene vydarene pristani a je po fotaku, tento by to asi prezil. Na druhe strane: ziju v Anglii a tady se lita jinak nez na kontinentu - v male vysce (ridge soaring) - to znamena, ze nemas moc casu na to hrat si s fotakem, kdyz si jen par desitek metru nad zemi.
Je to muj prvni pokus: http://www.facebook.com/album.php?aid=5028&l=afd42&id=1662999999 Pouzil jsem stary kinofilmovy zoom Canon. Snimky jako takove by byly uchazejici, kvalita po naskenovani nic moc. Foceno na film Fuji 400.
Uvidim jestli se ozve nekdo dalsi se svymi zkusenostmi.
Diky a jak se tady ted rika: Merry X-mas,
Vladimir
sonixcz (2)|11.3.2009 21:57
Zdravím, zneužiju vlákno...
Chci si koupit vodotěsný, odolný kompakt. Zaujal mě Olympus µ 770 SW http://www.olympus.cz/consumer/29_mju_770_sw.htm

Velký foťák na kvalitní fotky mám, teď hledám malý kompakt, který budu používat při sportu, kolo, lyže, brusle, voda, hory,...

Poradí mi někdo, který z odolných Olympusů má dobrý poměr
cena/odolnost/kvalita fotek/užitné vlastnosti/... ? ? ?

Děkuji, SonixCZ
sonixcz (2)|12.3.2009 11:41
Mám Olympus C765 UZ a jsem max. spokojen, dělá krásné fotky (a měnit ho jen tak rychle nehodlám), ale dnes hledám ještě foťák který využiju při sportu.
Více méně chci Olympus. Proč starší model. 7,1 megapixelů stačí (klidně i méně), pak také cena, chci levný foťák na sport, který však bude umět dělat přijatelné fotky. Fotí snad nové mju TOUGH 3x lépe? Jsou fotky ze staších odolných Olympusů přijatelné nebo nové mju TOUGH fotí poctatně lépe? Nebo jsou to jen vyhozené peníze a odolné foťáky jen módní výstřelky?