Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 44

Téma: Víkendová diskuze: Používáte formát RAW?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Používáte formát RAW?

Formát RAW může být pro svou koncepci obrovským pomocníkem fotografa, ale navzdory tomu zdaleka ne všechny pokročilejší fotoaparáty jím disponují? Je to chyba? Používáte RAW? A byli byste ochotni si za jeho podporu připlatit? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Hasse
    Registrace
    Oct 2010
    Fotografií
    4

Začnu třeba dneska já svým krátkým úvodním sdělením
    100 % svých fotografií fotím do formátu RAW ...
    ... aneb všichni se přeci "honíme" za nejlepší možnou kvalitou pořizovaných fotografií, tak proč si ji "kazit" hned na začátku

Nováček
    Registrace
    Aug 2010
    Fotografií
    1

Zdravím všechny příznivce fotografie. Já osobně velice rád využívám luxusu fotografovat do formátu RAW, který mi dává mnohem větší možnosti tvorby. Tím samozřejmě neodsuzuju JPG či jiné formáty, ale RAW u mě prostě vede. Už jenom tím, že mi dává mnohem větší možnosti zásahu do expozice, WB či doostření snímku a mnohé jiné. Každý fotograf, který s RAWem pracuje mi potvrdí, že podává úplně jiné (nesrovnatelně lepší) výsledky než klasický JPG už jenom díky míře komprese, podání barev atd. Pokud tedy člověk fotí nějakou důležitou akci, a chce mít zaručeno, že se výsledek povede, tak jedině RAW. Ale když fotí pouze rodinou oslavu, tak tam se výborně hodí zase JPG. Dobré světlo všem

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Odpovím otázkou - ono se dá fotit taky do jiného formátu, než RAW?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Pri testech hodne pouzivat RAW+JPEG, ma to ale jeden hacek. Pri tolika otestovanych fotoaparatech jsem uz fotkami temer zapraskal 1TB disk a nemam chut to promazavat :-) Ale musim se priznat, ze RAW mam cim dal radeji.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Formát RAW ? To je přeci bezva .

Nováček
    Registrace
    May 2006

fotím raw+jpeg. nechávám jpeg a když je nějaká fotka pokažená (přesvícená, moc tmavá, nevyvážená, atp.), tak upravím raw. takže rawy vlastně používám jako záchranu méně povedených fotek které chci. a také pro hdr.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Já sem donedávna fotil přímo jen do jpg, případně fotky, kterým sem dával větší prioritu, tak to RAW+jpg. Při pár posledních foceních, už fotím pouze do RAW (NEF). Fotky jsou pak o moc ostřejší a navíc není potřeba řešit přesné nastavení snímků.

Nováček
    Registrace
    Mar 2011
    Fotografií
    18

Když jsem zjistil, že jsem ke svému fotoaparátu nedostal ani software, který by byl schopný jeho RAW vůbec otevřít, natož upravovat resp. převádět do jpeg, tak nanejvýš vyjimečné snímky vyfotím do RAW+jpeg a případně pak v klidu RAW upravím přímo ve fotoaparátu. Jinak pro něj nemám využití a na hraní si s převodem nedej bože všech fotek nemám čas.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele piter
    Registrace
    Oct 2009
    Fotografií
    336

samozrejme fotim do RAW, niekedy RAW+jpeg, ale od toho som uz upustil, tie jpegy su mi nanic take velke. s RAW formatom sa pracuje ohromne pohodlne.

Neregistrovaný

Po letech jsem dospěl k tomu, že RAW formát dnes používám výhradně. Přece jenom skýtá mnoho možností, jak snímek lépe upravit, než bude definitivně uložen (či vyhozen...).

Nováček
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Fotím výhradně do formátu RAW.
    Nechápu, proč fotit do RAW+JPG. Soft, který jsem dostal k fotoaparátu umí dost na to, že mi ukáže i jak jsem to vyfotil (jak by vypadal JPG). Ty, které chci jednoduše upravím, ostatní nechám a pak na jedno kliknutí z toho všeho dávkově "vyrobím" JPG. Ve finále je to ještě rychlejší, než ještě přebírat RAWy a JPGčka.

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

V používání formátu RAW jsem pouhý začátečník na úplném začátku. Něco jsem si o tom přečetl, něco jsem si i zkusil, protože můj fotopřístroj to umí. A chtěl bych pokračovat a zdokonalit se. Od zkušenějších bych přivítal odkazy na zdroje, o nichž si si myslí, že by mi pomohly. Děkuji a těším se!

Nováček
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    7

Ja asi rok, najprv som vsak používal soft od Zoner a ked mi chlapci na ephote.sk vysvetlili, že jedine Adobe LR, tak už iba s ním. No nie som žiadny umelec.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Jednoznačně do RAWUA dál není co dodávat.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Používáte GPS?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 05-02-2013, 09:52
  2. Víkendová diskuze: Používáte stativ?
    Od Michal Srna v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 29-08-2011, 21:23
  3. Víkendová diskuze: Používáte rybí oka?
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-10-2010, 12:10
  4. Víkendová diskuze: Používáte fototiskárnu?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-11-2009, 21:49
  5. Víkendová diskuze: Formát RAW - Dar nebo prokletí?
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 27-03-2009, 11:51