Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Focení v interiéru bez blesku

Neregistrovaný (0)|21.5.2011 09:21
Tazatel: Ugin

Znění dotazu: Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem foťáku pro moji ženu. Jeho hlavním účelem je focení oblečení v jejím obchodě. Není tam příliš mnoho světla, osvětlení žárovkové. Od foťáku bych chtěl ostrý fotky při focení za horší viditelnosti, bez blesku. Po pročtení hromady recenzí a testů mi v pomyslném seznamu zůstaly Canon S95, S90 a Samsung EX1. Focení vůbec nerozumím a tak pořádně nevím na co se zaměřit. Nebráním se jakémukoliv jinému foťáku. Kromě oblečení bude foťák nejvíce fotit rodinu a psy venku na procházkách, tedy v pohybu. Díky moc za radu.
s pozdravem Ugin

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon Powershot S95
Samsung EX1
busy (782)|21.5.2011 10:57
Canon S90/S95 je fajn ale len na najsirsom ohnisku. Staci trosku zazoomovat a svetelnost ide velmi rychlo do haja...

Do zoznamu by som urcite este zaradil aj Olympus XZ-1.

Inak pokial potrebujete dobru a kvalitnu produktovu fotografiu pri takychto svetelnych podmienkach, mozno bude lepsie uvazovat o zrkadlovke s nejakym svetelnejsim objektivom. Pokial nepotrebujete dlhe ohniska, nemusela by zrkadlovka vyjst nejak extra draho. A pri foteni pobehujucich psov by sa rychlejsie fazove ostrenie mohlo celkom hodit.
Neregistrovaný (0)|21.5.2011 12:45
Díky za odpověď. Ona cena s95 je nad můj původně zamýšlený rozpočet, takže zrcadlovku už neutáhnu. Navíc když bych chtěl zrcadlovku, tak nějakou pořádnou. Moc nemusím nějaké kompromisy. Proto když když kupuji kompakt, chci nějaký z těch lepších. Dalším faktorem je taky rozměr. Cílem je, aby žena foťák mohla mít pořád v kabelce (pravdou je, že ona nosí spíše kabely). Tak nějak podvědomě už jsem se pro s95 rozhodl. CHtěl jsem to tady jen zkonzultovat s odborníku. Za každou další radu budu rád. Příjemnou sobotu
Ugin
Milan Šurkala (3381)|21.5.2011 13:25
Pokud jste ochotni pri foceni v obchode vyuzivat RAW a nasledne si s tim v pocitaci trochu pohrat, tak bude nejlepsi Samsung EX-1, v tesnem zavesu Oly XZ-1 a pak s mirnym odstupem S95 (ta bude na sirokych ohniscich vynikajici, ale se zoomem se to trcohu zhorsi).
Pokud ale chcete fotit hlavne do JPEGu, dal bych S95 vetsi sanci, protoze ma kvalitnejsi cip nez XZ-1 a rovnez mnohem lepsi zpracovani obrazu. Takze na sirokem ohnisku XZ-1 i EX1 prekona a zacne ztracet az na tech dlouhych ohniscich. S95 ma totiz diky kvalitnimu cipu i kvalitnimu zpracovani naskok minimalne jedne citlivosti proti XZ-1. Navic si nemyslim, ze v obchode se budou ta dlouha ohniska nejak moc pouzivat, takze ja hlasuji pro S95.
Neregistrovaný (0)|21.5.2011 14:38
Je to tak jak říkáte. Fotit se bude hlavně na širokých ohniscích. Zoom se bude používat minimálně. Jak znám ženu, ráda si s rawem pohraje v počítači, ale to by snad neměl být argument proti s95. Nejspíš jsem tedy rozhodnut.
Díky