Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký foťák do 5000kč? Poraďte z výběru...

NNNTomas (3)|24.5.2011 22:03
Sháním foťák tak do max. 5000Kč. Chci to na takové různorodé focení: - pár fotek na dovolený - nějaký fotky z motokrosu, občas třeba nějakou zvěř v dáli v přírodě. Rád bych i kvalitní video, dobrej blesk (v rámci možností).

Moc se v tom nevyznám, pár známých mi doporučijí Fuji S2800HD. Prý jsou tyhle "větší" utrazoomy lepší, více funkcí nastavení, lepší optika, atd.

Moji favorité:

PANASONIC Lumix DMC-TZ8
SONY CyberShot DSC-HX5
FujiFilm FinePix S2950HD (nebo i 2800HD) ...je opravdu nějaký důvod proč koupit právě tento (oproti zbylým dvěma)?

Který byste preferovali? A proč?

Díky.
Milan Šurkala (3381)|24.5.2011 23:09
Osobne bych to dal v uvedenem poradi, tj. TZ8, HX5 a S2950HD. Fuji nema smysl kupovat, naopak Sony potesi solidnimi technologiemi, TZ8 naopak slusnymi dennimi snimky, vybornym objektivem,... Proc, to se tu probiralo uz milionkrat a znovu to psat nechci.
NNNTomas (3)|25.5.2011 13:15
Už jsem si to zde přečetl, to ohledně Fuji.
Asi pro mě bude lepší volba HX5, přece jen to Full HD video bude lepší, ale zas je nejdražší...


Jinak ještě ohledně toho Fuji 2950HD - Seženu něco lepšího za 4tis. ? Aby to mělo min. stejné parametry, atd.

Ještě jednou díky.
Milan Šurkala (3381)|25.5.2011 14:31
Canon PowerShot SX120 IS, SX130 IS. Oboji lepsi nez Fuji (teda, zalezi v cem), jen to nema tak velky zoom.
NNNTomas (3)|25.5.2011 16:52
Můj výběr má tři kandidáty, a to: nově Samsung WB650, PANASONIC Lumix DMC-TZ8 a SONY CyberShot DSC-HX5.

Ale asi nakonec vezmu přece jen Sony kvůli tomu videu, je nejlepší. A nějakou zásadní nevýhodu z pohledu běžného uživatele nevidím. Možná škoda, že nemá větší zoom a možná volbu prorit clona, čas,.. i když nevím jestli se to hodí.
hanessh4 (1)|16.6.2011 17:10
Zdravím, taky prosím o radu sháním taky nějaký malý kompakt (pro přítelkyni), žádné profi focení, spíš na každodení nošení po kapsách a focení momentek na akcích s přáteli jak ve dne tak večer. Fotky se budou prohlížet z 90% zmenšené (tedy ne 1:1) počítám se šumem.

Nejdřív jsem myslel něco okolo 3000,- na to mi v prodejně ukázali olympus vr-310, celkem se mi líbil jak rozměr tak velikost 10x zoom, ale po přečtení některých příspěvků zde, jsem usoudil, že to není nejlepší volba, a po dalším zkoumání recenzí a diskuzí mi z toho vypadlo pár modelů.

Rozhodující je tedy spíše širokoúhlost než potřeba zoomu, velikost (nebo spíše ne-velikost), cena představoval bych si cca 4000-5000 i s kartou a druhým akumulátorem..., postačí určitě automatika, opticka stabilizace by měla být.

- Samsung WB600 (wb650 - displej asi přežiju horší a gps nepotřebuji vůbec) vypadá asi nejschopněji ale trochu dražší, přemýšlím, jestli není až moc zbytečně "chytrý" přece jenom smysl toho fotaku ma byt vytahnout z pouzdra zapnout a mačkat spoušť téměř bez přemýšlení... taktéž velikost je poněkud jinde než bych si představoval (oproti vr310 a těm malým coolpixům)

- Panasonic Lumix TZ8 - na něj narážím na fóru dost často, pravděpodobně bude také dosti schopný, ale ta cena už je okolo 5000 bez ničeho...

- Sony cyber-shot DSC-W350-80 - nevím jaký je mezi nimi velký rozdíl, cenově vychází už lépe, díval jsem se v recenzi W350tky v galerii na snímky venku, když se podívám na některé fotky 1:1 tak je to nic moc, ale takhle to počítám nikdo prohlížet nebude...

- SONY Cyber-Shot DSC-W570 - nevím jestli je moc rozdílu oproti w350, cena příznivá, velikost a vzhled též...

to je asi tak vše co jsem zatím vybral, moje otázka zní jestli se ještě vyplatí v dnešní době jít do těchto modelů (některé jsou již rok staré) vzhledem k mým nenáročným požadavkům, jestli si radši připlatit za TZ8, wb600 nebo vybrat některý sony, popřípadě jestli ještě by jste doporučili ještě nějaký jiný model...

(počítám že nebudu fotit na plné rozlišení ale na cca 6mpix pokud to má nějaký vliv na kvalitu fotek)

díky moc za rady (vím že nejsem první kdo se takto ptá, ale je těžké něco konkrétního vybrat z kusých informací po foru...)