Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 49

Téma: Jakou zrcadlovku?

Nováček
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    3

Citace Původně odesláno od libich Zobrazit příspěvek
    D5000 není špatný, ale vyplatí se připlatit pár tisíc za D90, rozdíl je celá třída, i když mají stejné čipy, ovládáním a kvalitou se rozdíl pozná a nevytrhne to ani odklopný displej, ale i D5000 ve výsledk udělá dobrou službu, jen D60 nebrat.
    Souhlasím. D5000 mě zklamala....cenou. V ruce jsem ji neměl. Raději si připlatit na D90.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Mou specializací jsou spíše kompakty než zrcadlovky, ale ze zmíněného výběru by se mi nejvíc zamlouval asi také ten Nikon D90. Jenže také záleží na ceně, toto řešení je mnohem dražší než všechny ostatní (teda s výjimkou Canonu 40D, který je také trochu dražší hračkou), nicméně také nabízí nejvíc.
    Během několika posledních let jsem měl v rukou a odzkoušel několik zrcadlovek a jednoznačně u mě na celé čáře vyhrál Pentax. K je 20 vynikající, bohužel snimače CMOS nedosahují ani zdaleka kvality snimačů CCD z hlediska šumu a ostrosti a podle mne je jejich jedinou předností nižší spotřeba proudu a pro výrobce fotopřístrojů zanedbatelná výrobní cena. Proto stále upřednostňuji Pentax K 1000 Super / nemá ale ISO100 a pouze 6,3 Mpix - pro běžné fotografování ale víc než dostatečný/ a nyní absolutně kvalitativně a cenově nedostižný Pentax K 200D, případně i Kx. Nikony jsou zbytečně předražené a integrace sekvenčního snímání, příp. live LCD na kterých za slunce stejně nic nevidíš jsou k ničemu.
    Když chceš fotit - kup si foťák, když chceš točit - kup si kvalitní kameru. No a z Canonu jsem ještě kvalitní fotku neviděl. Doporučuji Ti Pentax K 200D, pokud ho seženeš. . Jožka

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od ice-man Zobrazit příspěvek
    Já jsem vlastníkem D80 a můžu řící že jsem spokojeny , ale moje rada zni jak od více lidi zajdi si někde kde si je můžeš ošahat a vybírej podle toho co ti nejlepe sedi v ruce, kolega si takhle koupil Sony Alpha 350, Canon mu neseděl a Nikon byl trošku nad jeho finanční možností, v kvalitě fotek budou všechny dost podobné. To je můj názor ale zkušenější osoby mě můžou opravit že se pletu.
    Co kolega říká na Sony? Sám uvažuji, že si ke konci roku udělám radost s D90, ale Alphu bych taky úplně nezavrhl.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Prying Zobrazit příspěvek
    Co kolega říká na Sony? Sám uvažuji, že si ke konci roku udělám radost s D90, ale Alphu bych taky úplně nezavrhl.
    Od Sony bych dnes nekupoval cokoli, co má nižší číslo než 500. Řada 200/300/350 už je přeci jen dost zastaralá a nijak přesvědčivá, Novější 230/330/380 mají šílenou ergonomii a šumí skoro jako kompakty Takže nic navíc proti kompaktům, to G11/LX3 a podobné přístroje mají v podstatě srovnatelnou kvalitu snímků.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Ok, díky. Takže D90.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Zdravim všechny,

Chtěl bych vás požádat o radu s výběrem fotoaparátu. Fotil jsem pouze s "klasickým" digitálem, ale prostě to neni ono. Toužím po tom, aby můj fotoaparát uměl věci, které ocení i výborný fotograf. Jen tak na začátek dle mého jsem si vybral "Pentax K-x + smc DA L 18-55mm černý" v cenové relaci 13.000.- Kč.

Pokud mi poradíte, zda tento fotoaparát je pro mě vyhovujíci, nebo v této ceně je nějaký lepší či jiný který by mi vyhovoval budu velmi rád.

S pozdravem Jiří P.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Pitroj Zobrazit příspěvek
    Zdravim všechny,

Chtěl bych vás požádat o radu s výběrem fotoaparátu. Fotil jsem pouze s "klasickým" digitálem, ale prostě to neni ono. Toužím po tom, aby můj fotoaparát uměl věci, které ocení i výborný fotograf. Jen tak na začátek dle mého jsem si vybral "Pentax K-x + smc DA L 18-55mm černý" v cenové relaci 13.000.- Kč.
    Myslím, že Pentax K-x je jedna z nejlepších voleb v této třídě, ne-li nejlepší. Tímto fotoaparátem se údajně Pentax opravdu hodně pochlapil (ale on obecně Pentax vyrábí výborné, leč poněkud nedoceněné zrcadlovky).

Nováček Avatar uživatele Schuger
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Myslím, že Pentax K-x je jedna z nejlepších voleb v této třídě, ne-li nejlepší. Tímto fotoaparátem se údajně Pentax opravdu hodně pochlapil (ale on obecně Pentax vyrábí výborné, leč poněkud nedoceněné zrcadlovky).
    Také jsem na tento model koukal, bohužel mě trošku odradilo to, že je fotoaparat na tužkové baterky.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Schuger Zobrazit příspěvek
    Také jsem na tento model koukal, bohužel mě trošku odradilo to, že je fotoaparat na tužkové baterky.
    A to jako proč? Tužkovku koupíš v kdejaké trafice.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od Filcka Zobrazit příspěvek
    to máš pravdu, dokonce jich máme plnej sklad

Registrace
    Feb 2007

to máš pravdu, dokonce jich máme plnej sklad
    No tak v čem je problém?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    1

neverim tomu, sam to nedokazu vysvetlit. Nemam moc rád věci na baterky ... vše radši pořizuji s akumulátorem

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Citace Původně odesláno od Filcka Zobrazit příspěvek
    Tak mi ukaz aspon jednu trafiku, kde maju dobijacie tuzkovky Li-Ion

neverim tomu, sam to nedokazu vysvetlit. Nemam moc rád věci na baterky ... vše radši pořizuji s akumulátorem
    Kedysi som tu pisal take porovnanie technologii Ni-MH (tuzkovky) a Li-Ion (akumulatory). Hodne som testoval obe moznosti aj v praxi (aby to bolo objektivne, tak na tom istom fotaku) a zistil som napriklad, ze na Li-Ion o takej istej kapacite urobim cca 2x viac fotiek ako na Ni-MH. Celkovy zaver je taky, ze Li-Ion akumulatory sice stoja viac, ale uzivatel za viac tychto peniazi dostane aj umerne viac muziky (v podobe ovela lepsich elektrickych vlastnosti technologie Li-Ion).

Takze tvoj pocit ze akumulatory su lepsie, je velmi spravny

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    Ty přece koupíš v každé trafice stejně jako CGA-S006E.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    On ten foťák bude docela dobře fungovat i na alkalické baterky a ty v trafice seženeš :-) Pokud to ale zkusíš s těmi nealkalickými, no tak hodně štěstí :-) Viděl jsem pokus s Canonem S5 IS a obyčejnými baterkami, sotva to rozsvítilo diodu zapnutí přístroje a na chvilku probliknul displej.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou zrcadlovku??
    Od Petr106 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 100
    Poslední příspěvek: 28-05-2015, 16:21
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-11-2014, 22:48
  3. Jakou zrcadlovku ?
    Od Ladys v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-10-2012, 13:51
  4. Jakou zrcadlovku Nikon nebo Canon??
    Od Kessy v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 12-08-2012, 06:28
  5. Digitální zrcadlovky: Jakou zrcadlovku z druhé ruky?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-06-2011, 20:05