Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 49

Téma: Jakou zrcadlovku?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    On ten foťák bude docela dobře fungovat i na alkalické baterky a ty v trafice seženeš :-) Pokud to ale zkusíš s těmi nealkalickými, no tak hodně štěstí :-) Viděl jsem pokus s Canonem S5 IS a obyčejnými baterkami, sotva to rozsvítilo diodu zapnutí přístroje a na chvilku probliknul displej.
    Jsou trafiky, kde koupíš i nabíječku se 4x NiHM, ale asi né na Petržalce... XD
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

psal jsem tady o pentaxu k-x. Dnes jsem se ptal dealera co prodava fotoaparáty a říká, že pentax hodně klesl v kvalitě fotoaparátu a že by mi radši doporučil nikon D3000 s 18-105 mm WR objektivem pro mé zatim (všeobecné focení, učení, seznamováni se zrcadlovkou). Po té co jsem ještě hledal na internetu, tak mi na očich zůstal Nikon D60 a Canon EOS 1000D. Přispějte prosím názorem na tyto fotoaparáty. nejlépe ze zkušeností. děkuji

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Naopak co jsem četl recenze na K-x, tak je to údajně asi nejlepší zrcadlovka nižší třídy na trhu. Nicméně myslím, že Nikon D3000 s 18-105mm objektivem by mohl být hodně dobrou alternativou. Nikon D60 už je přeci jen trochu starší fotoaparát (ale to mu nic neubírá ze svých kvalit), EOS 1000D se slušným objektivem vyjde na docela dost peněz.

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

no právě, zatim jen všechno recenze a pouhe fakta, ale žadne zkušenosti nic.. Ale už jsem se rozhodl asi pro ten nikon D3000 s 18-105mm VR objektivem, mimochodem, myslíte si že tento objektiv je opravdu dobrý? a nezdá se vám za tento foták s obejktivem 17.000.- moc? děkuji za případné odpovědi

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

a ještě jedna věc,, dočetl jsem se že čipy ccd jsou o dost lepší než cmos, jaký máte na to názor?

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

čip ne,, typ snimače xD

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Pitroj Zobrazit příspěvek
    no právě, zatim jen všechno recenze a pouhe fakta, ale žadne zkušenosti nic.. Ale už jsem se rozhodl asi pro ten nikon D3000 s 18-105mm VR objektivem, mimochodem, myslíte si že tento objektiv je opravdu dobrý? a nezdá se vám za tento foták s obejktivem 17.000.- moc? děkuji za případné odpovědi
    Za dané peníze je to jedna z nejlepších možností (pak ještě nová Sigma 17-70 mm OS by mohla být hodně zajímavá). 17.000 Kč s DPH za fotoaparát s tímto objektivem není mnoho, tak akorát. CCD versus CMOS, no ono se nedá říci, co je lepší. U kompaktů je to jasně CCD, neboť CMOS není vhodné pro čipy s malými pixely. U zrcadlovek už je to jedno, tam se tato nevýhoda ztrácí. CMOS má výhodu v rychlejším čtení, může tedy nabídnout rychlejší sekvenční snímání. CCD má zase obecně nižší šum, nicméně kdyby byly CMOS čipy opravdu nějak výrazně horší, asi by je neměly dnes snad tři čtvrtiny zrcadlovek

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

Dnes jsem se ptal dealera co prodava fotoaparáty a říká, že pentax hodně klesl v kvalitě
    Pentax přišel v tichosti v K-7 s revolučním typem stabilizace čipu na který se prozatím konkurence nechytá, ale podle dealera Nikonu prý klesnul v kvalitě...

Zeptej se dealera, jestli už Nikon konečně umí měřit expozici při použití manuálních objektivů na jiných než profi tělech...kvalita Nikon...

"The Pentax K-x won the best travel gadget of 2009 in Times Magazine and won the best beginner DSLR of 2009 in Times UK.

The Pentax K-x contains a APS-C sensor with high ISO image quality that rivals that of full frames from the Sony A900 and A850.

Pentax has used the exact same mount since early 1970's, the K-mount. This allows EVERY single lens made in the K-mount since the 70's to be able to fit and work with the Pentax K-x. There are also M42 lens mounts for the K-mount that allows every single lens ever made for Pentax SLR and DSLR system to work with the K-x. The Nikon does not boast this capability.

The Pentax K-x has a built-in image stabilization system that helps prevent blurring photos, this allows all K-mount lenses that fit the K-x to be image stabilized, even old ones from the 1970's. The Nikon D5000 does NOT have this feature and you will have to buy more expensive lenses with vibration reduction.

The Pentax K-x has a built-in screw-drive autofocusing motor, the D5000 does not. The K-x will be able to autofocus on lenses that do not have a built-in focusing motor. This allows every single autofocus lens new and old that has the K-mount to work on the K-x. The D5000 does NOT have a built-in screwdrive and cannot autofocus on most third party lenses from Sigma, Tamron, and Tokina. You will have to be the more expensive built-in autofocus motor lenses to autofocus with the D5000.

The Pentax all throughout it's lifespan has a rich history of making superb prime lenses. The Pentax FA 31 F/1.8 Limited lenses is known to be one of the sharpest lens ever made. The Pentax FA 50 F/1.4 lens is known to be one of the most affordable high quality optical lenses in the autofocus 50/1.4. With the FA 31 F/1.8, FA 43 F/1.9, and FA 77 F/1.8 Limited series lenses, there is no going wrong with Pentax lenses.

The Pentax K-x has been reviewed by many websites all over the web and has been praised by it's ability to boast so much in such little price and in such a little body. It also comes in red, white, and blue colors.

Do I need to say more? Any more facts need to be added? I already added up supporting sentences. While everybody who says Nikon this or Nikon that will just say Nikon because Nikon is Nikon. The fact is I say Pentax because Pentax has THIS and it has THAT which others don't have. Now which are you going to choose? Nikon because someone tells you that it's Nikon or are you going to choose what's BEST FOR YOU? Pentax."
    ( http://answers.yahoo.com/question/in...3200710AA1yfKm )
    Naposledy upraveno uživatelem Filcka: 04-12-2009 v 22:09

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

čip ne,, typ snimače xD
    xD je typ pametovych kariet, nie snimacov

(male podpichnutie)

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

tak pojdte někdo s semnou do toho obchodu a kupte mi něco, ja už ztoho mám hlavu kolem.. :-D

Nováček Avatar uživatele Schuger
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    1

tak pojdte někdo s semnou do toho obchodu a kupte mi něco, ja už ztoho mám hlavu kolem.. :-D
    Také mě šla hlava kolem ale nakonec jsem poridil D3000 a jsem moc spokojenej. Jezisek mi prej prinese stativ a tak budu jeste vic Zatim mam jen zakladni set objektiv 18-55 VR. Pro me zacatky staci, casem pak vylepsim.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    xD je typ pametovych kariet, nie snimacov

(male podpichnutie)
    Rekl bych, ze tady byl "XD" jeden z mnoha typu smajlika a ne omyl mezi snimaci a pametovymi kartami :-)

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Rekl bych, ze tady byl "XD" jeden z mnoha typu smajlika a ne omyl mezi snimaci a pametovymi kartami :-)

jojo, aspoň někdo pochopil ;-)

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Schuger Zobrazit příspěvek
    Také mě šla hlava kolem ale nakonec jsem poridil D3000 a jsem moc spokojenej. Jezisek mi prej prinese stativ a tak budu jeste vic Zatim mam jen zakladni set objektiv 18-55 VR. Pro me zacatky staci, casem pak vylepsim.
    ok ok,, taky to tak vidim, len mě to donese ježíšek, ale financovaný to bude zmé peněženky ikdyž,,,, stále váhám, esi nemám počkat až na zkušenosti tého pentaxu k-x, nebo kupit toho nikona..

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

jojo, aspoň někdo pochopil ;-)
    Ja som to tiez pochopil, ale podoba toho smajlika s oznacenim kariet bola tak presna ze som si musel podpichnut

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou zrcadlovku??
    Od Petr106 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 100
    Poslední příspěvek: 28-05-2015, 16:21
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-11-2014, 22:48
  3. Jakou zrcadlovku ?
    Od Ladys v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-10-2012, 13:51
  4. Jakou zrcadlovku Nikon nebo Canon??
    Od Kessy v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 12-08-2012, 06:28
  5. Digitální zrcadlovky: Jakou zrcadlovku z druhé ruky?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 05-06-2011, 20:05