Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 18 z 18

Téma: Fotoaparáty s EVF: Jaký ultrazoom

Neregistrovaný

A to se tedy jako dělá ještě ve fotoaparátu? Takže to je blbý na místo a ještě a časově náročné? A převádět se to musí hned po vyfocení a nebo až třeba doma?
    Já tomu fakt nerozumím:-(

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Dela se to doma v PC (i kdyz nektere zrcadlovky to umi delat i primo ve fotaku). Tak samozrejme, za kvalitu se plati. Kdyz clovek chce upravovat JPEG, je hodne limitovany. Staci si zkusit nejaky poradny RAW z poradneho fotaku (ja ted zkousel 14bitovy RAW z Nikonu D7000) a doslova mi spadla celist z toho, jak debilne mohla byt vyfocena fotka a co vse z ni slo zachranit, aniz by to slo nejak poznat. Samozreme RAW neni urcen k tomu, aby fotograf placal fotky, jak jej napadne, ale umoznuje opravdu mnoho veci. Cim levnejsi je fotak, tim mene lze z RAWu ziskat (tam jde hlavne o to odsumovani - zatimco dynamicky rozsah cipu z kompaktu (cca 9-10 EV) JPEG uz sice nezvladne na 100%, ale jeste to jakz takz jde, brutalne vyssi rozsah zrcadlovek (az 14 EV) JPEG nezvladne ani nahodou a tady RAW ukaze sve silne stranky).

Neregistrovaný

Hm,tak to není asi funkce pro mě...Fotek sekám poměrně dost a jsem rád, že je zvládnu základně upravit v Photofiltru (oříznout,zesvětlit,popř.ztmavit,občas oživit barvy),ještě se crcat s nějakým RAWem:-)

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Jaký ultrazoom do 4000,-?
    Od huskye v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 13-12-2012, 08:34
  2. Jaký ultrazoom
    Od Swensson v sekci Kompakty
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 07-12-2012, 02:36
  3. Jaký Ultrazoom??
    Od mike33 v sekci Fotoaparáty s EVF