Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Používáte digitální zoom?

Hana Konečná (15)|30.5.2011 11:01
  • Ano, neustále
  • Ano, ale jen výjimečně
  • Ne, za žádných okolností

Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Digimanie v horní části pravého sloupce.
Milan Šurkala (3381)|31.5.2011 17:50
Pouze kdyz musim (pri testech digitalniho zoomu :-D )
Rellik (1136)|31.5.2011 18:12
Ještě bych přidal odpověď: Ne, můj fotoaparát nemá digitální zoom

Tím sem i odpověděl.. :)
busy (782)|31.5.2011 19:20
Digitalny zoom pouzivam v tychto pripadoch:

1. Ked sa chcem znamym pochvalit ze viem vyfotit mravca na protilahlom brehu Dunaja (no, akoze :) ) Samozrejme taka fotka hned po zobrazeni na displeji a pochvaleni znamymi leti do kosa.

2. Ked chcem znamym predviest ucinok optickeho stabilizatora. 4x digitalny zoom mi umozni 4x zvecsit obraz na displeji a tym padom aj 4x zosilnit klepanie obrazu pri drzani fotaku v rukach.

3. Ked chcem vyfotit kvalitnu fotku a nechce sa mi zdrzovat sa s rawom. Vtedy nahodim 4x digi zoom, a nasledne fotku v pocitaci 4x zmensim. Ziskam tym sice iba 4x mensi vyrez, avsak so 4x slabsimi (mensimi) jpg artefaktami. Bezne su jpg artefakty velke 8x8 pixelov, ale v tomto pripade budu 2x2 pixely, a odsumenie si s nimi uz vie celkom dobre poradit.
petnek (75)|3.6.2011 10:46
Ne, za žádných okolností ho nepoužívám. Momentálně ho ani ve foťáku nemám (DSLR). Nepoužívám ho ani v takovém případě, kdy se mi do ruky dostane přístroj, který ho má.
Deee-aN (97)|4.6.2011 19:16
Svého času jsem bavil okolí tím, že jsem dokázal spočítat, kolik lidí je na vrcholu Klíče a co mají na sobě. A to z místa, odkud se ty postavy daly spíš jen tušit. A to je asi tak všechno, k čemu je dig. zoom "užitečný".
Jo, a ještě jednou jsem s jeho pomocí přečetl/vytušil nápis na hodně vzdálené ceduli.:)