Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: D3100 vs EOS 500D

Neregistrovaný (0)|2.6.2011 13:06
Tazatel: Bbrody

Znění dotazu: Dobrý den, potřebuju poradit s výběrem fotoaparátu. Už jsem byla skoro rozhodnutá pro Nikon D3100, když mi do cesty vběhl Canon EOS 500D.

Chtěla bych znát názory někoho, kdo tomu trošku rozumí, který fotoaparát vybrat a proč.
Nikona jsem chtěla s objektivem 18 - 105. Na Canona jsem narazila za slušnou cenu s 18 - 55.
Ani moc nevím, jestli třeba větší objektiv využiji, protože tomu odpravdu skoro nerozumím, takže i třeba příklad, k čemu je který objektiv vhodný.

Dále by mě zajímalo, jestli se vyplatí u Nikona připlatit za ten objektiv s VR, tedy tou redukcí vibrací. Jestli to člověk doopravdy využije.

Případně, kdyby měl někdo tip na nějakou alternativu pro začátečníka, byla bych určitě ráda. Třeba i za lepší cenu.

Ještě bych asi měla zmínit co chci fotit...tak hlavně nějakou přírodu, ale i lidi. Navíc mám přístup do jeskyní, takže bych se chtěla i trošku věnovat tomuto druhu focení...
Milan Šurkala (3381)|2.6.2011 13:22
Asi bych se priklanel k tomu Nikonu, zvlaste kvuli objektivu. Dvakrat vetsi ohniskovy rozsah (zoom) se dost hodi, zejmena pokud chcete fotit portrety lidi. Za VR bych si urcite priplatil, bez opticke stabilizace je nutno (za horsiho svetla) volit vyssi ISO citlivosti, coz znamena vyssi sum a kvalitou snimku se pak priblizujete profi kompaktum (castecne ztracite vyhody zrcadlovek). V teto cenove kategorii je vybornou volbou i Pentax K-r, ale opet jen s 18-55mm objektivem, tedy trochu omezenym vyuzitim.