Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 32

Téma: Víkendová diskuze: Akumulátory - AA nebo celý blok?

Nováček
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    7

Doporučujem tiež eneloopy, sice testujem aj GP ReCyKo (obdoba ako eneloop) a aj sony CycleEnergy, ale dajako to nie je ono. Mam zrkadlovku na tuškače (pentax k-x) a nabíjačku IPC-1L, ktora ma aj funkciu oživenia kapacity a testovania kapacity. Teraz je v predaji ešte nejaky lepší model nabijačky na AA, Maha WizzardOne MH-C9000. No neviem v čom je lepšia ako VoltCraft IPC-1.
    Tu su tie nabijačky: http://www.conradshop.sk/conrad.php?...cts&pid=201101
    http://www.mahaenergy.com/store/view...?idproduct=423
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    112

Citace Původně odesláno od j4ku8 Zobrazit příspěvek
    Ja jsem jednoznacne pro AAcka. Kdyz mi nekde v tramtarii dojde baterie, tezko budu nekoho premlouvat at si u nej na 2h muzu nechat nabijet lionku. Na to ani nebudu mit cas, naopak tuzkovky sezenu vsude.
    Ale pokial budu uz vsetky obchody zatvorene, tak je vzdy lepsie 2h nabijat lionku, nez 8h tuzkovky ..

Nováček
    Registrace
    Nov 2008
    Fotografií
    8

Casto se u AA baterek uvadi hlavni vyhoda porizeni nahradnich baterii kdekoliv a kdykoliv. Casto je to ale reseni dost kratkodobe, protoze vydrz baterky z trafiky nekde v tramtarii neni buhvijak oslniva. Spis me mezi, ze se zaroven zapomina na hlavni vyhodu v podobe univerzalni nabijecky. Casto se stane, ze si zapomene doma nabijecku (neni to moc velky problem, protoze kdyz je pro kazde zarizeni jina nabijecka, tak si jich na cesty vezu takove mnozstvi, ze jednu mohu lehce prehlednout), tak ma mnohem vetsi sanci, ze se mu podari najit nekoho s nabijeckou na tuzkovky, nez nekoho se stejnym typem fotaku. Skoro kazdy precejen sebou vlaci nejake to zarizeni na tuzkovky

Skoda ze nyni uz ale vyrobci nedokazi drzet alespon stejny typ akumulatoru v ramci svoji rady fotaku. Driv nebyl problem najit stejny akumulator u ruznych vyrobcu. Napriklad stejnou lionku co mam v Pentaxu pouzivala dlouhou dobu take Minolta nebo take Sigma. Takze i po letech neni problem sehnat novou baterku za zlomek ceny originalni. Za nekolik let pouzivani jsem nepoznal zadny rozdil mezi nima (akorat original ma zlate kontakty a neoriginal stribrne).

Co ale povazuju za velky plus lion oproti nimh je vydrz v mrazech. Tam tuzkove dost ztraci.Naopak u lionky jsem se nedostal zatim na jejich limit....drive mi umznou ruce nebo zamrzne clona objektivu nez ze by mi vymrzla baterka...

Nováček
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od strecha Zobrazit příspěvek
    Skoda ze nyni uz ale vyrobci nedokazi drzet alespon stejny typ akumulatoru v ramci svoji rady fotaku.....
    No idealne by bolo, aby na trhu bolo maximálne tak zo 5 typov aku. Mal som 1.kompakt v roku 2006, k tomu som prikupil nie lacny originalny další Li-ion aku. Fotak šiel po roku na reklamaciu, dostal som naspäť peniaze, kupil iny kompakt na tuškače. No a aku z prveho sa mi vala doma zbytočny a nepredajny.
    Naposledy upraveno uživatelem duves1: 06-06-2011 v 06:13

Neregistrovaný

AA každopádně, jenom mne mrzí, že jsou už jenom v některých kompaktech, Těch šest do gripu, ale vozím sebou i na cesty a když je zle, sou k dispozici jako nouzovka.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od strecha Zobrazit příspěvek
    Casto se u AA baterek uvadi hlavni vyhoda porizeni nahradnich baterii kdekoliv a kdykoliv. Casto je to ale reseni dost kratkodobe, protoze vydrz baterky z trafiky nekde v tramtarii neni buhvijak oslniva. Spis me mezi, ze se zaroven zapomina na hlavni vyhodu v podobe univerzalni nabijecky. Casto se stane, ze si zapomene doma nabijecku (neni to moc velky problem, protoze kdyz je pro kazde zarizeni jina nabijecka, tak si jich na cesty vezu takove mnozstvi, ze jednu mohu lehce prehlednout), tak ma mnohem vetsi sanci, ze se mu podari najit nekoho s nabijeckou na tuzkovky, nez nekoho se stejnym typem fotaku. Skoro kazdy precejen sebou vlaci nejake to zarizeni na tuzkovky

Skoda ze nyni uz ale vyrobci nedokazi drzet alespon stejny typ akumulatoru v ramci svoji rady fotaku. Driv nebyl problem najit stejny akumulator u ruznych vyrobcu. Napriklad stejnou lionku co mam v Pentaxu pouzivala dlouhou dobu take Minolta nebo take Sigma. Takze i po letech neni problem sehnat novou baterku za zlomek ceny originalni. Za nekolik let pouzivani jsem nepoznal zadny rozdil mezi nima (akorat original ma zlate kontakty a neoriginal stribrne).

Co ale povazuju za velky plus lion oproti nimh je vydrz v mrazech. Tam tuzkove dost ztraci.Naopak u lionky jsem se nedostal zatim na jejich limit....drive mi umznou ruce nebo zamrzne clona objektivu nez ze by mi vymrzla baterka...
    Pozor, univerzální dobiječky existují !!!
    ZF

Neregistrovaný

Vim o tech univerzalnich nabijeckach...dokonce jsem o jedne nedavno uvazoval...dokazala nabijet dva akumulatory najednou. Jenze to nic nemeni na tom, ze pokud zapomenu si vzit sebou nabijecku, tak pravdepodobnost, ze narazim na nekoho s stejnou popripade univerzalni nabijeckou je relativne mala.

A uvaha, ze nahradim vsechny nabijecky jednou univerzalni, je dost nebezpecna, protoze pokud ji zapomenu, tak nemam ani jednu nabijecku a to zaboli hned nekolikrat Dalsi moznost by byla ji brat jen jako nahradni ci rezervni. Jenze jak to tak byva, tak myslim ze v nejkratsi mozne dobe by se ocitla jako prvni vec mimo brasnu, kvuli odlehceni uz tak tezke vybavy. Kazdy si prece rekne, ze neni tak blby, aby si zapomnel dopredu nabit baterky, popripade ze ty baterky vzdy vydrzely, takze dnes to nebude jinak. Jako na potvoru se to vzdy vymsti a pak muze litovat tech "par" gramu navic...

Neregistrovaný

Ja osobne preferujem riešenie ako má napr. Pentax K-r: štandartne používať lion blok, no mať adaptér na AA v zálohe, keď dôjde energia a nebude kde nabiť, tak tam dám tužkovky a šlapem ďalej :-!

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    112

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Ja osobne preferujem riešenie ako má napr. Pentax K-r: štandartne používať lion blok, no mať adaptér na AA v zálohe, keď dôjde energia a nebude kde nabiť, tak tam dám tužkovky a šlapem ďalej :-!
    Tiez sa jednoznacne priklanam k tomuto rieseniu. Bezne pracovat s pohodlnymi Li-Ion a ked pride k najhorsiemu tak alkalicke baterky (alebo eneloopky) to istia. Takto som pracoval s mojim starym Olympusom C-2, bezne som pouzival Li-Ion CRV3 a ked dosla tak ako nudzove riesenie posluzili 2x AA NiMH.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Ano, k-r to ma velmi elegantne vymyslene. No napr. k-5 už nie. No taketo riešenie by bolo fajn, aby mali všetky zrkadlovky, k-r je iba jeden model s takou možnosťou.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    112

Citace Původně odesláno od duves1 Zobrazit příspěvek
    Ano, k-r to ma velmi elegantne vymyslene. No napr. k-5 už nie. No taketo riešenie by bolo fajn, aby mali všetky zrkadlovky, k-r je iba jeden model s takou možnosťou.
    Aj Canony, ale neviem ci vsetky, ale 1000D urcite ano, to tak maju. Tam si moze clovek dokupit pridavny bateriovy grip, do ktoreho sa daju dat bud dalsie dve Li-Ionky, alebo tuzkovky.

Nováček
    Registrace
    Aug 2010
    Fotografií
    3

No, zítra odjíždím na dva týdny do Skotska a táhnu s sebou 24 AA baterií... 800g... mnohem raději bych Li-Ion blok - kromě poloviční váhy by byla jistota, že v nouzi stačí nabíjet pár (desítek minut) a zvládnu udělat dalších několik fotografií, u AA bych musel riskovat, že mi někdo tu nabíječku i s baterkami někdo přes noc ukradne...

Občasný diskutér Avatar uživatele Symbio
    Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    149

Zatial mi je to jedno, pretoze mame doba obe verzie. AA sa mi ale paci viac.
    Okrem toho nechapem, preco nejaky vyrobca nevyraba Li-Ion-ky v tvare AA.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    112

Citace Původně odesláno od Symbio Zobrazit příspěvek
    Okrem toho nechapem, preco nejaky vyrobca nevyraba Li-Ion-ky v tvare AA.
    Ale vyraba

Napriklad:
    http://lowendmac.com/musings/06/0908.html
    http://www.batteryjunction.com/li14reaasi38.html
    http://www.amazon.com/UltraFire-Li-I...m/B0035H9A1K/2
    http://www.batteryspace.com/li-ion-1...ze-2.77wh.aspx

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Njn, jen je problém, že LiIonky mají 3x vyšší napětí, nevím nakolik se s tím elektronika různých zařízení popere.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: HDR nebo přechoďák?
    Od Michal Srna v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 11-09-2011, 02:06
  2. Víkendová diskuze: Akt, krajina, zátiší nebo vše?
    Od Michal Srna v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 18-08-2011, 11:37
  3. Víkendová diskuze: ISO - auto nebo manuál?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 27-10-2010, 20:13
  4. Víkendová diskuze: CMOS nebo CCD?
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 19-10-2010, 21:00
  5. Víkendová diskuze: Formát RAW - Dar nebo prokletí?
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 27-03-2009, 11:51