Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Jakou zrcadlovku z druhé ruky?

Neregistrovaný (0)|5.6.2011 15:07
Tazatel: Capi

Znění dotazu: Dobrý den, potřebuju radu, od někoho, kdo tomu rozumí. Mám malý kompakt, ale chci fotit lepší fotky, takže si plánuji koupit nějakou zrcadlovku. Cena asi do 10 000 korun. Ale zase nechci po roce kupovat něco nového...

Koukala jsem se po různých bazarech i na paladixu, ale nevím moc co vybrat. Může být klidně i zvlášť tělo a objektiv. Potřebuji prostě něco vhodného pro začátečníka a prostě si nevím rady.

Kdyby mi někdo poradil, co vybrat, případně poslal odkaz, nebo dal tip na nějaké dobré bazary. Případně i kamenné v Brně.

Můžete i nabídnout, pokud prodáváte :)
Milan Šurkala (3381)|5.6.2011 17:00
Napr. osvedceny Canon EOS 450D, starsi kousky Pentaxu K-x, Nikonu D5000 a podobne. Asi bych se vyhnul uplne tem nejnizsim modelum, ale v zasade zadna zrcadlovka neni spatna.
Capic (0)|5.6.2011 17:22
Díky za odpověď. Narazila jsem na netu právě na 450D za 7000 korun. Myslíte, že je to dobrá cena a volba? A co základní objektiv 18-55IS? Bude stačit pro takové ty začátky? Nějaká krajinka, zvířata, výlety atd?
Milan Šurkala (3381)|5.6.2011 20:17
Tak pro zacatky stacit bude, ale zadny zazrak to neni (opticky patri k tem horsim setakum). Za dane penize si samozrejme nemuzete moc vyskakovat a je nutne delat kompromisy. Nabidka objektivu z druhe ruky je nicmene pro Canony dost siroka.
capix (0)|5.6.2011 20:25
Našla jsem ještě jeden, s dvěma objektivy...s tím setovým a pak dalším Canon 28-90mm. Navíc i s ostatním příslušenstvím...vše za 9000. Co si o tom myslíte?
Milan Šurkala (3381)|5.6.2011 21:05
To by mohl byt dobry kup, uz jen kvuli tomu druhemu objektivu, ktery se muze diky delsimu ohnisku casto hodit (clovek si muze vice vyhrat).