Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Problém s monitorem

zajdadejv (4)|5.6.2011 16:41
Zdravim všechny čtenáře fora,
mám takový problém s monitorem LG.Jednou jsem přišel domů zapnu PC a vše ostatní a PC běží normálně u monitoru se rozsvítí kontrolka oranžově nikoliv zeleně a nevidím obraz.Jinak vše běží jak má nevíte co by s tím mohlo být?Budu vděčný za jakoukoliv radu či odpověď.

zajdadejv
busy (782)|5.6.2011 18:07
[quote=zajdadejv;10166]Zdravim všechny čtenáře fora,
mám takový problém s monitorem LG.Jednou jsem přišel domů zapnu PC a vše ostatní a PC běží normálně u monitoru se rozsvítí kontrolka oranžově nikoliv zeleně a nevidím obraz.Jinak vše běží jak má nevíte co by s tím mohlo být?Budu vděčný za jakoukoliv radu či odpověď.

zajdadejv[/quote]

Ak PC bezi normalne, po pripojeni ineho monitora by obraz mal byt. Je to tak ?
zajdadejv (4)|5.6.2011 19:53
[quote=busy;10171]Ak PC bezi normalne, po pripojeni ineho monitora by obraz mal byt. Je to tak ?[/quote]
asi jo ale monitor svítí a momentálně nemám moc čas na pořízení nového svítí ta kontrolka oranžově nikoliv zeleně normálně běží....
Milan Šurkala (3381)|5.6.2011 20:22
Zkusit zapojeni kabelu (povytazeny kabel je desny previt), na grafice jsou nekdy dva vystupy, tak zkusit ten druhy. Kazdopadne dokud clovek nevi, kde je problem, nemuzeme moc radit. Takze je treba udelat jednu z nasledujicich dvou veci. Nekde si pujcit druhy monitor (nebo to pustit na televizi) nebo si pujcit druhou grafiku. Je potreba lokalizovat problem! Kdyz to na druhem monitoru nepobezi, chyba je v PC. Kdyz to na druhem monitoru pobezi, problem je ve stavajicim monitoru. Stejne tak s grafikou. Pokud to s jinou grafikou pobezi, je treba vymenit grafiku. Pokud to ani s jinou grafikou nepobezi, je treba neco udelat s monitorem (opravit/vymenit).
zajdadejv (4)|6.6.2011 07:07
[quote=Milan Šurkala;10177]Zkusit zapojeni kabelu (povytazeny kabel je desny previt), na grafice jsou nekdy dva vystupy, tak zkusit ten druhy. Kazdopadne dokud clovek nevi, kde je problem, nemuzeme moc radit. Takze je treba udelat jednu z nasledujicich dvou veci. Nekde si pujcit druhy monitor (nebo to pustit na televizi) nebo si pujcit druhou grafiku. Je potreba lokalizovat problem! Kdyz to na druhem monitoru nepobezi, chyba je v PC. Kdyz to na druhem monitoru pobezi, problem je ve stavajicim monitoru. Stejne tak s grafikou. Pokud to s jinou grafikou pobezi, je treba vymenit grafiku. Pokud to ani s jinou grafikou nepobezi, je treba neco udelat s monitorem (opravit/vymenit).[/quote]
jj skusim to.....
zajdadejv (4)|6.6.2011 14:59
[quote=zajdadejv;10186]jj skusim to.....[/quote]
hele moc se v tom nevyznám ale zapojení kabelů jsem skusil a nic..A jak si to myslel skusit to zapojit jinam kam? Já se bv tom fakt nevyznám jenom trošku at ygrafiky taky kde seženu jinou nějak to nechci zničit ještě víc
ropokoro (1)|24.5.2013 18:29
Prosím...mám jenom jednu otázku ohledně monitoru. Včera jsem utíral monitor u svého notebooku, přičemž notebook byl zapnutý, okenou. Nevěděl jsem, že se to nesmí, teď to vím. Poté, co jsem nastříkal okenu na monitor, ani ne po minutě se celá obrazovka bíle vyjasnila a nic nešlo vidět. Myslím tím úplně zmizel obraz. Nic jsem nepromáčkl (to bych viděl...). Prosím je možné, to nějak napravit? Mám podezření, že kousek té okeny stekl za displej a nějak to způsobilo, že vůbec nic, kromě bílého zbarvení zapnutého monitoru nevidím. Jak to mám vyřešit? Všem moc děkuji za rady ;).

Roman
Helmuth fon Bukwicz (33)|24.5.2013 20:57
To je divný :-/ Že by ten monitor byl z cukru? Jednou se mi stalo něco podobnýho,ale byl to takový jen jeden tah tím napuštěným hadrem.Okamžitě jsem toho nechal a nic se nestalo.Jen jsem viděl,jak se ten líh odpařuje a pomalu se to vrací zase do normálu.Nevěřím tomu,že by líh dokázal naleptat,nebo natolik poškodit monitor,byť by byl jakýhokoli krystalickýho složení.Nejsem chemik,ale snad líh není nějaká leptavá látka (?) Jediný co,tak snad to barvivo,obsažený v tý Okeně.Asi tak,jako když to někdo chlastá.Ten líh by si to tělo snad i přebralo,ale ty ostatní fujtajxly?! Ty ledviny a játra nejsou perpetum mobile! :-)) Tos to tam musel snad nalejt pod tlakem!!! :-)))) No nic. Tohle se mi ale nějak nezdá,že by až takhle? To je divný.Kolikrát jsem přešmajnul LCD vokenou a zůstaly jen čmouhy.Vzal jsem to pak žínkou,jentak lehce navlhčenou s mejdlovou vodou a bylo to jak s alabastru.Nevěřím,že by tohle líh tak těžce poškodil.....
rousini (738)|25.5.2013 10:32
Já to zkrátím. Kapaliny na elektroniku nepatří. Počkej až se to odpaří. Dá se to urychlyt rozděláním rámečku displeje. Okena obsahuje kromě lihu i vodu a kdoví co ještě. Možná došlo k nějakému vodivému spojení s trvalým následkem...
Rellik (1136)|25.5.2013 20:56
Zkus sundat ten rámeček, případně co nejvíc obnažit elektroniku displeje - moc jí tam není, pak to nechat pořádně vyschnout, případně pak ještě opucovat papírovým kapesníkem. Líh sám o sobě nic neudělá. Já lihem umývám plošné spoje když něco tvořím z elektroniky - rozpouští pouze kalafunu. U lakovaných desek možná smyje ten lak, ale to by se asi muselo chvíli máčet. Spíš tomu vadí ta voda, která udělala vodivý spoj. Něco podobného se mi stalo s mobilem, když jsem ho utopil v potoku. Displej ukazoval jednolitou bílou plochu. Po vyschnutí zase normálně fungoval... ;)