Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Poradíte foťák po xté :-)

FotoAmat? (3)|5.6.2011 20:01
Zdravím všechny.

Chtěl bych poprosit o radu. Momentálně fotím Panasonicem FX500, ale chtěl bych přejít na něco lepšího. Zrcadlovku zatím ne (důvodů je více: velikost, váha, cena, nevím, zda to není u mě zbytečné, video atd...). Po dlouhém pročítání recenzí jsem zjistil, že jsem na tom jako na začátku (néli hůř...). Co člověk, to jiný názor. Napíšu tedy, co bych hlavně potřeboval, potom co se dostalo do užšího výběru a pak bych Vás poprosil o řešení popř. jinou variantu.

Fotím hlavně rodinu (tedy lidi jak venku v přírodě, tak ve městě u památek a doma při HORŠÍM světle při oslavách apod.). Poté ještě samotnou krajinu,trochu architekturu. Pohyb apod. minimálně. Co mě vůbec nezajímá je makro :-)

Chtěl bych, aby měl foťák dobrou světelnost, rozumné rozlišený, slušný čip, dobrý zoom, fajn ohniskovou vzdálenost a kvalitní video (vím, že někteří skřípou zuby, ale prostě bych uvítal 2in1). A hlavně aby dělal pěkné fotky (což je někdy u aparátů bohužel až jako vedlejší produkt). Fajn by byl hledáček, ale u bomba přístroje bych ho oželel.

Po dlouhém vyhledávání se mi do užšího výběru dostaly Panasonic FZ28; FZ38; FZ45. A náhodou (protože mi ho ke koupi nabízí kolega) i Canon S3IS. Ale uvítám i jiný tip...
Všechny se dají sehnat okolo 5.tisíc a to bych rád zachoval :-)

Jakékoliv diskuzi se nebráním a budu jen rád ;-)

Díky moc a přeji dobré světlo

Martin
lojza_ (3)|10.6.2011 14:02
Před cca půl rokem jsem byl snad v úplně stejný situaci :-) Měl jsem kompakt, ale chtěl něco lepšího. Zrcadlovka byla přeci jen drahá na to, co umím a co jsem plánoval fotit. Dlouho jsem hledal a našel FZ38. Pravda, je už novější model FZ45, ten má ale zbytečně velký zoom (více optických chyb), větší rozlišení s de facto stejným snímačem (větší šum oproti FZ28 a FZ38).

Jsem s ním max. spokojenej (i když věřím, že ještě pořád nejsem schopnej z něj dostat max. kvalitní fotky, které jdou, pořád se ještě učím), možnosti nastavení téměř jako zrcadlovky, kvalita fotek skvělá, navíc možnost fotit do RAW, pokud člověk požaduje extra kvalitu a video, které mě donutilo prodat kameru :-)
busy (782)|10.6.2011 23:21
[quote=lojza_;10239]Dlouho jsem hledal a našel FZ38. Pravda, je už novější model FZ45, ten má ale zbytečně velký zoom (více optických chyb),[/quote]

Omyl ! Obvykle sice plati ze cim vecsi zoom tym viac kompromisov a optickych chyb, avsak objektiv FZ45 je voci FZ38 svetla vynimka, a aj napriek tomu ze ma vecsi zoom, ma este menej optickych chyb, lepsiu kresbu a taktiez ovela lepsie telemakro.

[quote=lojza_;10239]větší rozlišení s de facto stejným snímačem (větší šum oproti FZ28 a FZ38).[/quote]

To je pravda, ten lepsi objektiv je zial "vykompenzovany" vecsim poctom megapixelov. Avsak na nizkych ISO su fotky este stale pekne a celkom pouzitelne.

Chcelo by to mat moznost skombinovat objektiv z FZ45 s cipom z FZ28...
FotoAmat? (3)|11.6.2011 09:15
Přesně to mi taky vyznělo:-) A proto jsem chtěl poradit,který z nich...To jsi nenapsal...