Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Foťák cena / kvalita ?

Neregistrovaný (0)|8.6.2011 19:41
Tazatel: yourcandy

Znění dotazu: Dobrý den :-) potřebovala bych poradit s koupí nového digitálního foťáku.Používala jsem Olympus mju digital 4.0-bohužel mi teď odešel a poohlížím se po něčem novém, co je podobné mému bývalému foťáku a cenově dostupné cca 1500-2500 maximum.Mám zkušenost s Olympus T-100, fotí nekvalitně, zrnitě a barvy neodpovídají skutečnosti.Prosím o radu, jsem laik a nerada bych si koupila šunt.Fotím hlavně zboží na web a potřebuji mít krásné fotky.Moc děkuji.Jana E. [email]janaedrova@seznam.cz[/email]

Fotovýbava, které se dotaz týká: Olympus mju digital 4.0 - chci něco podobného.
Rellik (1136)|8.6.2011 21:42
Být v rozmezí cen u jednu nulu víc, byl by výběr jednodušší. V požadované cenové hladině je myslím celkem jedno jaký foťák zvolit...
Milan Šurkala (3381)|8.6.2011 22:01
No, v tomhle cenovem rozmezi ma slusne kompakty snad jen Canon. Ale ani zde nelze pocitat s tim, ze to bude nejaky zazrak. Treba nejlevnejsi PowerShot A800 je za danou cenu zajimava koupe, ale je nutno pocitat s nekolika omezenimi (nespolehlive vyvazeni bile - v podstate staci nastavit na stin a tam to nechat za vsech podminek s vyjimkou foceni za zarovkoveho svetla, malo sirokouhle 37mm ohnisko, absence stabilizace...). Na druhou stranu se odmeni brutalni vydrzi na baterie, vysoce nadprumernymi snimky na svou kategorii, vynikajicim makrem. Je to o kompromisech. Osobne bych se snazil sehnat trochu drazsi PowerShot A3000 IS nebo A3100 IS.
yourcandy (0)|9.6.2011 17:02
..moc děkuji za tip na foťák :-) Určitě mě zaujal A3100 IS, dá se sehnat už kolem 2200kč u Alzy, co je pro mě celkem příjemná cena.Nevyčetla jsem v popisu produktu, jestli je tam nastavení 480x 640 pix nebo jestli tam jsou doporučená nastavení jako např.(VGA ..apd), jestli je tam macro , micro.Jde mi o kvalitu fotek focených zblízka..fotím oblečky na panenky do eshopu a tak fakt potřebuji mít ty detaily a barvičky nej nej. Takže A3100 IS je výborná volba ? Díky za odpověd.
Neregistrovaný (0)|9.6.2011 17:15
Pane Milane, teď jsem se dočetla , že jste testoval oba fotoaparáty A3100 IS i A3000 IS, který z nich je lepší ? Díky.
Milan Šurkala (3381)|10.6.2011 09:09
Na makro jsou tyto Canony velmi dobre. Jak jsem jiz rikal, v teto cenove kategorii to bude vsechno ve stylu "spatny nebo hodne spatny", ale ty Canony jsou na tom za danou cenu asi nejlepe. Myslim, ze je jedno, zda si koupite A3000 nebo A3100. A3000 ma vyhodu v lehce nizsim sumu, ale jak ukazal test, A3100 dokaze obcas vykreslit trosku vice detailu, takze ono je to fifty-fifty. Osobne bych si koupil spise 10MPx A3000 pokud by se dala sehnat, ale rikam, je to vcelku jedno.