Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

[REQ] Digitální kompakt s výklopným displejem?

rgp (2)|26.12.2008 22:13
Zdravím,

měl bych prosbu na zdejší uživatele digitálních fotoaparátů (hádám, že by to mohla být značně obsáhlá množina =)

Pomalu ale jistě nám odešel dlouho a dobře sloužící digitál Canon CyberShot A80.
Za těch pět let užívání se zcela osvědčil displaj, který je na foťáku výklopný a otočný, což je věc skutečně návyková.

Nyní jsem se snažil najít nějaký rozumný kompakt do 10tis rovněž s výklopným displejem, ale ne že výběr byl značně chabý, on takřka ani žádný nebyl.

Vypadá to, jako by se výrobci hnali jen za co možná největším displejem zabírající pomalu více místa na zadní strana než samo tělo fotoaparátu, ale o výklopný displej člověk pořádně nezavadí.

Měl by někdo nějaký konkrétní typ, či snad i osobní zkušenost?..díky.
Milan Šurkala (3381)|27.12.2008 12:58
Co si tak rychle vzpomínám, tak s výklopným displejem je snad jen Sony Cyber-shot DSC-H50 a Fujifilm S100FS. Oba to jsou ale podstatně větší fotoaparáty než Canon. Zejména teda ta Fuji, což je obrovský a strašně těžký fotoaparát. Rozměry a vahou se vyrovná zrcadlovkám střední třídy. Je zajímavé, že oba tyto fotoaparáty nejvíce trápí chromatické aberace.
rgp (2)|27.12.2008 15:07
No tak co jsem se zatím dohledal, tak se výrobci jednoduše rozhodli nevyrábět "normální" kompakty s výklopným diplejem.

Měl bych tedy ještě jeden dotaz, pakliže kompakt se očividně sehnat takovýto pořádně nedá.

Dala by se doporučit nějaká zrcadlovka do 10tis s výklopným displejem?..vím, že na tuto kategorii už to jsou zase nevelké peníze, ale tak přeci.

Celkově bych byl vděčen i za doporučení nějakého staršího modelu, ať už kompakt nebo zrcadlo, bylo-li by to k něčemu.

díky

-------------------------------------------------
edit: A teď jsme se ještě dohledal ke starším modelovým řadám od Canonu.
- Canon S1 IS
- Canon S2 IS
- Canon S3 IS
- Canon S5 IS

Současná generace této řady (Canon SX1 IS) zde již byla komentována, tak ji nechme stranou. Co se ale těch starších modelů týče, dalo by se o některém z nich uvažovat jako o náhradě za můj současný Canon A80?
karmy (15)|27.12.2008 21:56
Zrcadlo do 10 tisíc je samo o sobě celkem destruktivní parametr co se výběru týče, natož s výklopným displayem. Navíc - potřeboval by jsi LiveView aby jsi mohl využít display. Takže zpoždění, o něco větší šum, těžko se komponuje, ... Navíc časem do toho kvůli objektivům investuješ aspoň ještě jednou tolik - to u kompaktů nehrozí (I když mě se to povedlo ^^)