Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Barvy - co je špatně?

gore.m (35)|11.6.2011 09:02
Zdravím,

poradil by mi někdo co děláme špatně? Naše fotky jsou vždycky poněkud nažloutlé(?).
(foták Canon A3100, 2x zářivky Philips "denní světlo delux 6500K" - 5500 se nedají sehnat:-( )

ukázka správné barvy:


naše foto:




díky moc
gore.m (35)|11.6.2011 09:12
Jen dodám, že na prvním fotu jsou růže které na druhém vypadají jako ty "žluté".
Rellik (1136)|11.6.2011 09:37
Pokud umí foťák vyvážit barvu z vyfoceného snímku, doporučuji před focením v nastaveném osvětlení vyfotit bílý nebo šedý papír a z této fotky pak vyvážit bílou barvu. Pak bude fotka vypadat stejně jako focený předmět.
gore.m (35)|11.6.2011 10:32
Aha, je tam nastavení různého osvětlení:
auto,
denní světlo,
zataženo,
žárovka,
zářivka,
zářivka H,
určení vyvážení bílé
(které si provede sám foták po stisknutí "display")

Zkusím ho to tedy nechat vyvážit a uvidíme:-)
Díky za radu.

Dájí se nějak upravit stávající fotky? Zkusil jsem ubírat žlutou, nebo šachovat s jinýma barvama, ale vždycky to fotku zdevastuje.
Díky
Rellik (1136)|11.6.2011 11:37
No tak částečně se to dá opravit. Hlavně je tam moc sytosti v barvách. Pak je třeba si pohrát s odstínem. Zkusil sem trochu upravit Vaši fotografii. Jako první sem odebral sytost barev o 30% pak posunul odstín o 8% Výsledek vidíte v příloze. Byla to jen taková rychlovka, pro lepší výsledek by si s tím chtělo víc pohrát...
kytice.jpg
gore.m (35)|11.6.2011 12:55
jj takhle nějak se mi to taky povedlo, jen mi to přijde bez života a jakoby zešedlé.

Jinak koukám konkurence fotila stejné růže (s mnohem lepším výsledkem):

Rellik (1136)|11.6.2011 14:13
Jak říkám, je to o dobře vyvážené bílé barvě při focení. Jinak ty dosavadní fotky bude lepší nafotit znovu (pokud je ta možnost) a nebo strávit celkem dost času u jejich oprav, které ale nebudou 100%.
kytice.jpg