Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 17

Téma: Disponuje váš fotoaparát GPS modulem?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Disponuje váš fotoaparát GPS modulem?

• Ano, používám jej
    • Ano, ale nevyužívám jej
    • Ne, ale chtěl bych ho
    • Ne, nemám o to zájem

Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Digimanie v horní části pravého sloupce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Nemám, ale občas by se to hodilo...

Nováček
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    7

Modul GPS na ine veci nepoužijete. Lepsie riešenie je napr.Garmin Dakota 10 ...atd. Nastaviť rovnaky čas vo foťaku a GPS. Potom Zoner Photo Studio.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    114

Citace Původně odesláno od duves1 Zobrazit příspěvek
    Modul GPS na ine veci nepoužijete.
    Pokial vie zobrazit suradnice na displeji, tak napr. na geocaching je to celkom pouzitelne

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Citace Původně odesláno od duves1 Zobrazit příspěvek
    ... Lepsie riešenie je napr.Garmin Dakota 10 ...atd. Nastaviť rovnaky čas vo foťaku a GPS. Potom Zoner Photo Studio.
    Pořád mi příjde jednodušší mít to přímo ve foťáku - v jedné krabičce za jedny peníze. Zvlášť, když člověk navigaci jako takovou nepotřebuje/má jí zadarmo v mobilu.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Používám GPS v mobilu a přiřazení souřadnic do fotek je pak otázkou chviličky v Zoneru, přitom čas jde sesynchronizovat i dodatečně. Oproti GPS ve foťáku to má podstatně více výhod - různé mapy (satelitní, turistické), možnost volby aplikací pro navigování, trasy, geocaching atd. A také zapnutá GPS ve foťáku si jistě vezme nemálo energie z baterky navíc. Takže jednu krabičku za jedny peníze už vlastně mám - mobil, ale aby uměl foťák vše, to za nutné nepovažuji.

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    ... Takže jednu krabičku za jedny peníze už vlastně mám - mobil...
    ... plus foťák, to máme dvě krabičky...

Neregistrovaný

Používám GPS v mobilu a přiřazení souřadnic do fotek je pak otázkou chviličky v Zoneru, přitom čas jde sesynchronizovat i dodatečně. Oproti GPS ve foťáku to má podstatně více výhod - různé mapy (satelitní, turistické), možnost volby aplikací pro navigování, trasy, geocaching atd. A také zapnutá GPS ve foťáku si jistě vezme nemálo energie z baterky navíc. Takže jednu krabičku za jedny peníze už vlastně mám - mobil, ale aby uměl foťák vše, to za nutné nepovažuji.
    Presne tak, k tomu jeste GPS potrebuje cas na zamereni, tedy pokud fotak vytahnete, zapnete a vyfotit tak asi moc fungovat nebude. Take pouzvam HW krabicku, kterou zapinam na celou turu a v pripade zapomenuti nebo http://www.appbrain.com/app/offline-...trusive.logger. Pote kouzlo v Zoneru a vse je hotovo.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    7

Mobil vie vytvoriť zaznam trasy?
    Je to tak ako píšeš. Zoner to istí.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Já na záznam trasy i mapy využívám aplikaci OruxMaps, ale jistě jsou i jiné https://market.android.com/details?i...=search_result (španělštiny se neděsit, je to kompletně lokalizované do CZ).

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Nemám, ale občas by se to hodilo...
    No, ona to neni sranda, dostat kvalitni a platne souradnice. Staci stromoví, domy, jak neni vyhled na 3 druzice, nema cenu zapinat a baterku tyrat...
    Ano, pri vystupu na Snezku, bude to jiste fungovat...
    Kdyz jsem toto zjistil, docela lituji, ze jsem fotak s GPS kupoval..

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Presne tak, k tomu jeste GPS potrebuje cas na zamereni, tedy pokud fotak vytahnete, zapnete a vyfotit tak asi moc fungovat nebude. Take pouzvam HW krabicku, kterou zapinam na celou turu a v pripade zapomenuti nebo http://www.appbrain.com/app/offline-...trusive.logger. Pote kouzlo v Zoneru a vse je hotovo.
    jojo, mel jsem stopare od SONY,vratil jsem ho, takovy stopar, ktery stopuje jen v otevrenem terenu, je k nicemu...kdyz jsem do nej kartu vlozil, to byly paradni souradnice, na kilometry vzdalene tomu, co jsem skutecne fotil...asi z 20 fotek na trase, jen jedna byla, jak mela byt...

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

nejlepe je,kdyz clovek vi, odkud byla fotka focena, dodat souradnice, v editoru...

Nováček
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    7

Citace Původně odesláno od bedalak Zobrazit příspěvek
    No, ona to neni sranda, dostat kvalitni a platne souradnice. Staci stromoví, domy, jak neni vyhled na 3 druzice, nema cenu zapinat a baterku tyrat...
    To je achilova pata turistickych, či športovych GPS, Vela listia, husty les=strata signalu a samozrejme uzke ulice a vysoke budovy su podobnou galibou (možno horšou).

Registrace
    Jan 2008
    Fotografií
    4

Citace Původně odesláno od bedalak Zobrazit příspěvek
    V tom případě je to věc k ničemu. Snad výrobci do budoucna přitlačí na kvalitě (pokud není limitovaná velikostí zařízení). Ale spíš si myslím, že přitlačí na megapixelech a zoomu...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 11-05-2009, 11:05