Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt s rychlým ostřením

timi.m (13)|16.6.2011 15:34
Sháním kompakt s rychlým ostřením. Cenový limit jsem si zatím nedal, jelikož to co sháním se asi nevyrábí, takže musím dospět k nějakému kompromisu. A nechce se mi koupit drahou S95.

přál bych si:
4 miliony pixelu na snímači by stačilo
3x "zoom", aby byl objektiv s rozumnou světelností
rychlé ostření
Rozumná velikost (zrcadlo vlastním)

Měl jsem dříve sony dsc p-200, bohužel již nefunguje.

Máte prosím někdo tip co pořídit? Hledal jsem na dpreview a koupit drahou s95 se mi moc nechce.

Tomáš
busy (782)|16.6.2011 20:21
Obavam sa ze 4 megapixely na cipe je dnes uz zial nesplnitelny sen mnohych fotografov ... dnes nam marketingove oddelenia cpu same 12+ megapixelove fotaky a ked sa objavi nejaky co ma len 10 MPix, je to doslova sviatok :(

Taktiez, na rychle ostrenie u beznych kompaktov treba rychlo zabudnut. Kompakty nemaju fazove ostriace senzory, musia ostrit len na kontrast a to byva obvykle ovela pomalsie (skuste ako rychlo bude ostrit zrkadlovka pri liveview). Su tu iste pokusy o implementaciu fazoveho ostrenia u kompaktov - vid Fuji F300EXR, avsak tento kompakt vsebecne patri medzi podpriemerne a navyse to jeho fazove ostrenie funguje len za idealnych svetelnych podmienok.

Najlepsie je si precitat tento vyborny clanok:
https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-kveten-2011/3846
urcit si priority (ktore parametre su najdolezitejsie a v akom poradi) a na ich zaklade sa potom rozhodnut.
Milan Šurkala (3381)|16.6.2011 23:57
Otazkou je, za kolik penez to ma byt. Obecne nejrychlejsi ostreni maji u kompaktu asi fotoaparaty Sony a casto Nikon a Panasonic. Canon naopak patri dnes k tem pomalejsim.
timi.m (13)|17.6.2011 06:49
Děkuji Vám za odpovědi.

Podíval jsem se na článek. Vyhnul bych se rád "ultrazoomu" a něčemu úplně levnému. A s cenou váhám. Nejspíš kolem 6ti tisíc.

Tomáš