Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký nový kompakt?

jiris72 (1)|23.6.2011 14:06
Dobrý den,

rád bych si koupil nový fotoaparát. Nejsem znalec focení, očekávám od fotoaparátu, že ho chytnu a budu fotit a natáčet video za různých světelných podmínek (krajina, uzavřené prostory, sem tam detail). GPS - se mi zdá zbytečná. Očekávám kvalitní fotky i nahrávky, optickou stabilizaci, zoom alespoň 7x i při videu, rychlé reakce (ukládání snímků) a solidní výdrž baterie.

Vytipoval jsem si:
Nikon CoolPix S8100, Casio EXILIM ZR10, Panasonic Lumix DMC-ZX3, CyberShot DSC-H55, Panasonic Lumix DMC-TZ8, Sony CyberShot DSC-H70, Sony Sony CyberShot DSC-HX5, Casio EXILIM H30, Samsung WB600

Přístroje jsou seřazeny dle mého názoru na kvalitu s přihlédnutím k ceně, nejsem si však jist, zda se zaměřit více na minimální ohnisko, světelnost nebo raději na typ a kvalitu čipu. Uvítal bych Vaši radu při výběru přístroje, ovšem nemám zařazeny fotoaparáty jiných značek, což neznamená, že je odmítám.

Díky J
Milan Šurkala (3381)|23.6.2011 18:34
Ja bych to seradil spise takhle: TZ8, HX5, WB600 a zbytek. Pridal bych tam z novejsich pristroju jeste Canon PowerShot SX220 HS.
Sexybonbonek (5)|23.6.2011 21:42
Dobrý den,

bohužel poprvé nemohu souhlasit s panem Šurkalou. To je možná ale tím, že on ještě nezkoušel nový Sony HX100, já jsem jeden z těch šťastných který měl to štěstí. Dnes jsem ho objednal. Řeknu to jednoduše. Sháněl jsem posledních 5 let to samé co vy. Vystřídal jsem 5 fotoaparátů včetně zrcadlovky. Závěr? Od okamžiku kdy jsem dostal do ruky HX100 říkám jen - neuvěřitelné, neuvěřitelné, neuvěřitelné. Je to špionážní fotovideoaparát. Tím jsem řekl vlastně vše..:c)
Milan Šurkala (3381)|24.6.2011 00:37
Podle toho, co tu tazatel vyjmenoval za fotoaparaty, bych soudil, ze se chce pohybovat v cene tak do 6000 Kc. A opravte me, jestli se myslim, ale HX100 stoji dvakrat tolik :-)