Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: Víkendová diskuze: Úžasný fotomobil?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Úžasný fotomobil?

Výrobci mobilních telefonů se snaží stále více přiblížit kvalitám obyčejných kompaktů. Oceňujete jejich snahu a využíváte mobil i k focení? Jak kvalitní fotky z vašeho mobilu jsou? Nebo snad na klasický fotoaparát nedáte dopustit? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

aj podľa mňa v súčasnosti najlepší fotomobil nokia n8 má rad nevýhod voči kompaktom. predčí síce tie najlacnejšie, ale z pochopitelných príčin neprítomnosť optického zoomu je pre mńa veľkou nevýhodou. u nokie n8 hodnotím teraz len foťák, nie ostatnú výbavu. fotí na mobil síce dobre, ale ten zoom je pre mňa podstatný, preto na mobil vyfotím toho len veľmi málo.

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Osobně kombinaci "fotografující mobil" moc nefandím, u mobilu potřebuji jen pár základních funkcí a tak většinu z funkcí těch nadupaných přístrojů nevyužiju. Zato u kompaktu mám nároky o dost vyšší než (asi) v současné době mobily s fotoaparátem mohou nabídnout. Ale pod pojmem fotomobil si lze představit i kombinaci opačnou, tedy "telefonující kompakt". O jednom takovém bych věděl, a pro někoho by mohl být zajímavou alternativou: http://jdem.cz/hnba7

Itchy6

Len núdzovo, väčšinou zo sebou vláčiť kompakt.
    Najlepší fotomobil čo som mal bol SE W800i (2Mpx), povedal by som že sa skoro vyrovnal lacným kompaktom. Potom som mal LG KU990 (5Mpx) hrôza, teraz mám SE W20i (3Mpx) ale nemá autofokus a kvalita sa ani nepriblíži W800i, na tu dobu to bola celkom slušná kvalita(W800i).

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    112

Citace Původně odesláno od OldmanKV Zobrazit příspěvek
    Ale pod pojmem fotomobil si lze představit i kombinaci opačnou, tedy "telefonující kompakt". O jednom takovém bych věděl, a pro někoho by mohl být zajímavou alternativou: http://jdem.cz/hnba7
    Suhlasim. Ked si vezmeme fotak ako taky, tam je kvalita dolezita, pretoze od toho zalezi ako budu vyzerat vysledne fotky. Pri mobile zase ide o to aby som sa pocul s telefonujucim a aby sa spravy dostali adresatovi - a tieto veci su dnes technologicky velmi dobre zvladnute.

Bezne sa "akozefotaky" montuju do plnohodnotnych mobilov. Clovek sa s tym dovola, spravu napise, ale tie fotky su take skor "akozefotky" Ale keby sa do plnohodnotneho fotaku montovali GSM moduly, vzniklo by nieco, cim by sa dalo nielen dovolat a napisat spravu, ale aj nieco dobre a kvalitne odfotit. Skoda ze takychto zariadeni ako tamto vyssie spominane nie je viac...

Nováček
    Registrace
    Mar 2009
    Fotografií
    31

kdysi jsem měl SE K750i, 3Mpx s AF a tentkrát paráda, fotky 10x15 z dovči byli k nerozeznání od těch, co jsem fotil 2Mpx kompaktem od Paňáka.
    Pak to šlo s Mpx nahoru a dloho nebyla žádná fotka z mobilu použitelná, pak zamakali v Nokii a zase to šlo. Poslední Nokii jsem měl C7, 8Mpx bez AF ale s tzv Fullfocusem, fotky super, jen nešlo fotit zblízka a všiml jsem si, že fotka má na každé straně jiný barevný nádech, HTC Desire měl fotky slušný, ale šíleně odšumuje, o dost lepší fotky měl pak Samsung i9000Galaxy S, tolik neodšumuje, hodně detailů a teď mám Iphone 4G a tam jsou fotky úplně noblesní, detailů víc, než má většina běžných kompaktů, na tom se samo podepisuje i rozumné a úplně dostatečné rozlišení 5Mpx. Jedna z Iphone 4G je v příloze ve zmenšené verzi, ale pro představu stačí. Trochu v ranním slunci ujela WB, ale na mobil dobrý, ne? Pak je tam ještě z HTC, Samsunga a C-7. Můžete si udělat představu.
    Nokia N8 jsem neměl, ale dle recenzí taky fotí hodně slušně, takže z mých zkušeností, pokud bych měl hodnotit fotky z mobilů, tak použitelné jsou Iphoně 4G, Samsung i9000 Galaxy S a dle recenze určitě i Nokia N8, takže se dá pořídit mobil, co dělá slušný fotky a pokud nepotřebujete zoom, tak nahradí kompakt. Jak moc a kterej už je na další diskuzi, je to stejný, jako když budeme řešit jestli kompakt, nebo DSLR, jako v jedné diskuzi zde na digimanii. :-)
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Iphone 4 -2 web.jpg 
Zobrazení: 197 
Velikost: 786.3 KB 
ID: 302   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: HTC Desire web.jpg 
Zobrazení: 190 
Velikost: 704.5 KB 
ID: 303   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Galaxy 2 web.jpg 
Zobrazení: 178 
Velikost: 657.5 KB 
ID: 304   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Nokia C-7 -web.jpg 
Zobrazení: 279 
Velikost: 378.6 KB 
ID: 305  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Apr 2009
    Fotografií
    112

Citace Původně odesláno od jiri.sefrna Zobrazit příspěvek
    HTC Desire měl fotky slušný, ale šíleně odšumuje
    Podla fotky sa mi zda, ze fotka z HTC Desire bola urobena s rozptylenym svetlom (pod mrakom?) kdezto ostatne tri fotky pri priamom slnecnom svetle. Aby bolo porovnanie korektne, urobil by som aj s HTC Desire fotku zahradky osvetlenej priamym slnkom.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009
    Fotografií
    31

Citace Původně odesláno od busy Zobrazit příspěvek
    Podla fotky sa mi zda, ze fotka z HTC Desire bola urobena s rozptylenym svetlom (pod mrakom?) kdezto ostatne tri fotky pri priamom slnecnom svetle. Aby bolo porovnanie korektne, urobil by som aj s HTC Desire fotku zahradky osvetlenej priamym slnkom.
    Busy, už ho nemám, tak to nevyzkouším, na slunci je to stejné, to je vidět na stromech, jak je to rozpitý, prostě hrůza, jako nový kompakty od olympusu, jenže ty mají 14Mpx.
    Jinak oprava, K750i měl 2Mpx.

vai vai je offline
    Nováček Avatar uživatele vai
    Registrace
    Sep 2008

Když jsme u těch porovnání, tak přidám jednu hádanku. Dva snímky focené ve stejný čas, jeden je focený 6 Mpx kompaktem a druhý mobilem s 5 Mpx. Zmenšeno a doostřeno. Který je z čeho?
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: foto_1.jpg 
Zobrazení: 241 
Velikost: 483.3 KB 
ID: 306   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: foto2.JPG 
Zobrazení: 235 
Velikost: 483.3 KB 
ID: 307  

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

tipuji levy je z telefonu...

Nováček
    Registrace
    Apr 2010
    Fotografií
    5

Rovněž tipuji snímek vlevo.

Já zase přidám fotky z jiného schopného fotomobilu.
Název: 2011-06-03 17.20.13.jpg 
Zobrazení: 137 
Velikost: 3.40 MB 
ID: 310  
    Připojené obrázky Připojené obrázky

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Pěkné snímky, které jen potvrzují to, že zatímco kompakty se svým obrazovým výstupem více méně zhoršují, tak mobily je zdárně dohánějí, ba i překonávají.
    Přes víkend jsem si na jedné akci všímal lidí s čím cvakají své skotačící ratolesti. Dobré 2/3 všech fotografujících mžouralo na displej mobilu, zbytek vytáhl nějaký ten kompakt, pak tam byli 2 s ultrazoomem a 3 se zrcadlem, a také 2 "video kameramani".

vai vai je offline
    Nováček Avatar uživatele vai
    Registrace
    Sep 2008

jj, správně, vlevo je z mobilu...

Nováček
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    5

Zbláznili jste se, srovnávat mobil nebo kompakt s foťákem? Včera jsem donucel okolnostmi musel fotit docela slušným kompaktem (a nebo telefonem) a na ISO 400 to šumí víc jak můj foťák na ISO 2400, o rychlosti a kresbě ani nemluvě (jo, váží to 200 gramů vs 2 kila a jde to propašovat na koncert v kabelce, ale příště beru rozebrané tělo a sklo ve dvou lidech a bude klid :-))

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od libb Zobrazit příspěvek
    Zbláznili jste se, srovnávat mobil nebo kompakt s foťákem?
    My ne, ale Ty! Nebo neumíš číst? Přečti si, co je tématem diskuze, omyj se vlažnou vodou a zkus se omluvit. Srovnání není tématem, navíc zveřejněné obrázky mohou pomoct v orientaci...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sony RX100 III - úžasný kompakt
    Od jozkopower v sekci Kompakty
    Reakcí: 110
    Poslední příspěvek: 16-06-2015, 20:26
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-11-2014, 01:21
  3. Víkendová diskuze: Zrcadlovka - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 18-06-2011, 19:49
  4. Víkendová diskuze: Vytoužené Eye-Fi?
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 28-05-2011, 19:01
  5. Víkendová diskuze: Video - ano či ne?
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 27-08-2010, 20:03