Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Úžasný fotomobil?

Petr S. (328)|23.6.2011 22:48
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Úžasný fotomobil?



Výrobci mobilních telefonů se snaží stále více přiblížit kvalitám obyčejných kompaktů. Oceňujete jejich snahu a využíváte mobil i k focení? Jak kvalitní fotky z vašeho mobilu jsou? Nebo snad na klasický fotoaparát nedáte dopustit? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|24.6.2011 12:34
aj podľa mňa v súčasnosti najlepší fotomobil nokia n8 má rad nevýhod voči kompaktom. predčí síce tie najlacnejšie, ale z pochopitelných príčin neprítomnosť optického zoomu je pre mńa veľkou nevýhodou. u nokie n8 hodnotím teraz len foťák, nie ostatnú výbavu. fotí na mobil síce dobre, ale ten zoom je pre mňa podstatný, preto na mobil vyfotím toho len veľmi málo.
OldmanKV (1)|24.6.2011 15:06
Osobně kombinaci "fotografující mobil" moc nefandím, u mobilu potřebuji jen pár základních funkcí a tak většinu z funkcí těch nadupaných přístrojů nevyužiju. Zato u kompaktu mám nároky o dost vyšší než (asi) v současné době mobily s fotoaparátem mohou nabídnout. Ale pod pojmem fotomobil si lze představit i kombinaci opačnou, tedy "telefonující kompakt". O jednom takovém bych věděl, a pro někoho by mohl být zajímavou alternativou: http://jdem.cz/hnba7
Itchy6 (0)|24.6.2011 15:13
Len núdzovo, väčšinou zo sebou vláčiť kompakt.
Najlepší fotomobil čo som mal bol SE W800i (2Mpx), povedal by som že sa skoro vyrovnal lacným kompaktom. Potom som mal LG KU990 (5Mpx) hrôza, teraz mám SE W20i (3Mpx) ale nemá autofokus a kvalita sa ani nepriblíži W800i, na tu dobu to bola celkom slušná kvalita(W800i).
busy (782)|24.6.2011 22:37
[quote=OldmanKV;10424]Ale pod pojmem fotomobil si lze představit i kombinaci opačnou, tedy "telefonující kompakt". O jednom takovém bych věděl, a pro někoho by mohl být zajímavou alternativou: http://jdem.cz/hnba7[/quote]

Suhlasim. Ked si vezmeme fotak ako taky, tam je kvalita dolezita, pretoze od toho zalezi ako budu vyzerat vysledne fotky. Pri mobile zase ide o to aby som sa pocul s telefonujucim a aby sa spravy dostali adresatovi - a tieto veci su dnes technologicky velmi dobre zvladnute.

Bezne sa "akozefotaky" montuju do plnohodnotnych mobilov. Clovek sa s tym dovola, spravu napise, ale tie fotky su take skor "akozefotky" :( Ale keby sa do plnohodnotneho fotaku montovali GSM moduly, vzniklo by nieco, cim by sa dalo nielen dovolat a napisat spravu, ale aj nieco dobre a kvalitne odfotit. Skoda ze takychto zariadeni ako tamto vyssie spominane nie je viac...
jiri.sefrna (8)|25.6.2011 09:49
kdysi jsem měl SE K750i, 3Mpx s AF a tentkrát paráda, fotky 10x15 z dovči byli k nerozeznání od těch, co jsem fotil 2Mpx kompaktem od Paňáka.
Pak to šlo s Mpx nahoru a dloho nebyla žádná fotka z mobilu použitelná, pak zamakali v Nokii a zase to šlo. Poslední Nokii jsem měl C7, 8Mpx bez AF ale s tzv Fullfocusem, fotky super, jen nešlo fotit zblízka a všiml jsem si, že fotka má na každé straně jiný barevný nádech, HTC Desire měl fotky slušný, ale šíleně odšumuje, o dost lepší fotky měl pak Samsung i9000Galaxy S, tolik neodšumuje, hodně detailů a teď mám Iphone 4G a tam jsou fotky úplně noblesní, detailů víc, než má většina běžných kompaktů, na tom se samo podepisuje i rozumné a úplně dostatečné rozlišení 5Mpx. Jedna z Iphone 4G je v příloze ve zmenšené verzi, ale pro představu stačí. Trochu v ranním slunci ujela WB, ale na mobil dobrý, ne? Pak je tam ještě z HTC, Samsunga a C-7. Můžete si udělat představu.
Nokia N8 jsem neměl, ale dle recenzí taky fotí hodně slušně, takže z mých zkušeností, pokud bych měl hodnotit fotky z mobilů, tak použitelné jsou Iphoně 4G, Samsung i9000 Galaxy S a dle recenze určitě i Nokia N8, takže se dá pořídit mobil, co dělá slušný fotky a pokud nepotřebujete zoom, tak nahradí kompakt. Jak moc a kterej už je na další diskuzi, je to stejný, jako když budeme řešit jestli kompakt, nebo DSLR, jako v jedné diskuzi zde na digimanii. :-)
Iphone 4 -2 web.jpg HTC Desire web.jpg Galaxy 2 web.jpg Nokia C-7 -web.jpg
busy (782)|25.6.2011 11:17
[quote=jiri.sefrna;10433]HTC Desire měl fotky slušný, ale šíleně odšumuje[/quote]

Podla fotky sa mi zda, ze fotka z HTC Desire bola urobena s rozptylenym svetlom (pod mrakom?) kdezto ostatne tri fotky pri priamom slnecnom svetle. Aby bolo porovnanie korektne, urobil by som aj s HTC Desire fotku zahradky osvetlenej priamym slnkom.
jiri.sefrna (8)|25.6.2011 15:39
[quote=busy;10434]Podla fotky sa mi zda, ze fotka z HTC Desire bola urobena s rozptylenym svetlom (pod mrakom?) kdezto ostatne tri fotky pri priamom slnecnom svetle. Aby bolo porovnanie korektne, urobil by som aj s HTC Desire fotku zahradky osvetlenej priamym slnkom.[/quote]

Busy, už ho nemám, tak to nevyzkouším, na slunci je to stejné, to je vidět na stromech, jak je to rozpitý, prostě hrůza, jako nový kompakty od olympusu, jenže ty mají 14Mpx.
Jinak oprava, K750i měl 2Mpx.
vai (18)|25.6.2011 21:19
Když jsme u těch porovnání, tak přidám jednu hádanku. Dva snímky focené ve stejný čas, jeden je focený 6 Mpx kompaktem a druhý mobilem s 5 Mpx. Zmenšeno a doostřeno. Který je z čeho? :notsure :)
foto_1.jpg foto2.JPG
bedalak (10)|26.6.2011 10:06
tipuji levy je z telefonu...
CARREAUM (20)|27.6.2011 12:18
Rovněž tipuji snímek vlevo.

Já zase přidám fotky z jiného schopného fotomobilu.
Cejpatka (220)|27.6.2011 14:02
Pěkné snímky, které jen potvrzují to, že zatímco kompakty se svým obrazovým výstupem více méně zhoršují, tak mobily je zdárně dohánějí, ba i překonávají.
Přes víkend jsem si na jedné akci všímal lidí s čím cvakají své skotačící ratolesti. Dobré 2/3 všech fotografujících mžouralo na displej mobilu, zbytek vytáhl nějaký ten kompakt, pak tam byli 2 s ultrazoomem a 3 se zrcadlem, a také 2 "video kameramani".
vai (18)|27.6.2011 19:32
jj, správně, vlevo je z mobilu... ;)
libb (7)|28.6.2011 08:33
Zbláznili jste se, srovnávat mobil nebo kompakt s foťákem? Včera jsem donucel okolnostmi musel fotit docela slušným kompaktem (a nebo telefonem) a na ISO 400 to šumí víc jak můj foťák na ISO 2400, o rychlosti a kresbě ani nemluvě (jo, váží to 200 gramů vs 2 kila a jde to propašovat na koncert v kabelce, ale příště beru rozebrané tělo a sklo ve dvou lidech a bude klid :-))
Neregistrovaný (0)|29.6.2011 11:14
[quote=libb;10476]Zbláznili jste se, srovnávat mobil nebo kompakt s foťákem? [/quote]

My ne, ale Ty! Nebo neumíš číst? Přečti si, co je tématem diskuze, omyj se vlažnou vodou a zkus se omluvit. Srovnání není tématem, navíc zveřejněné obrázky mohou pomoct v orientaci...
miguelka (5)|13.1.2012 11:45
Zrovna se porozhlížím po nějakém novém mobilu a můj hlavní parametr, podle kterého vybírám je kvalita fotoaparátu. Jsem ale celkem neznalec a tak můžu soudit jen podle množství Mpix. Ale v množství Mpix kvalita fotek celkově asi netkví. Poraďte, na co se mám dívat u parametrů kromě množství Mpix. Co říkáte na mobil Sony Ericsson Xperia Neo? Ten má 8 Mpix, ale co ostatní parametry, dík za radu.
Milan Šurkala (3381)|13.1.2012 14:54
Nejlepsi fotomobil siroko daleko je Nokia N8 (https://www.digimanie.cz/recenze-nokia-n8-lepsi-nez-kompakt/3668). Rozliseni urcite neni hlavni parametr, tim je spise pixelova hustota (cim mensi pocet pixelu a cim vetsi cip, tim mene sumu a lepsi fotky). N8 ma sice vysoke rozliseni, ale zaroven obrovsky cip, takze za dne dela fotky lepsi nez spousta beznych kompaktu. Jen ten zoom tomu chybi :-)
miguelka (5)|28.3.2012 08:53
Nakonec jsem koupila telefon Sony Ericsson Xperia Ray a ten foťák je taky super. Má 8 MPix a fotí fakt hezky, byla jsem mile překvapená :)