Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D5100 vs. Canon EOS 600D

filipp22 (2)|28.6.2011 00:07
Zdravím páni,

dlho som sa rozhodoval že aký fotoaparát si kúpim, mal som menší rozpočet a rozhodoval som sa medzi profi-kompaktmi a Ultrazoomami . keď som si už mal vybrané ( Panasonic DMC-LX5 vs. FZ100) moja finančná situácia sa zlepšila :)) tak som sa rozhodol že pôjdem do zrkadlovky.
Kedže už nemám veľa času na brázdenie po všemožných diskusiách atď, som začal pokukovať po týchto doch modeloch: Nikon D5100 a Canon EOS 600D . Chcel by som vás poprosiť, jednak z toho dôvodu že ste mohli mať tú česť si ich vyskúšať a aj z toho že sa do tejto problematiky rozumiete predsa viac ako ja :) ,
ktorý je výhodnejší pre začiatočníka a aj aby mi čo to vydržal , ktorému sa vyvarovať lebo ...

Ďakujem za čas ktorý si nájdete možno pre Vás triviálnu záležitosť

http://www.mall.sk/zrkadlovky-canon-eos-600d/canon-eos-600d-18-55-ef-s-is-ii - 600D

http://www.mall.sk/zrkadlovky-nikon-d5100/nikon-d5100-18-55-af-s-dx-vr - D5100
Milan Šurkala (3381)|28.6.2011 00:41
Na ovladani je pro zacatecnika trochu vhodnejsi spis Canon (Nikon D5100 jsem sice nedrzel v ruce, ale tak zhruba vim, jak na tom Nikony jsou), nicmene Nikon ma vyhodu lepsiho cipu s vyrazne vyssim dynamickym rozsahem (z RAWu jde vytriskat podstatne vice). Kazdopadne at tak ci onak, ani jednim neudelas chybu. BTW. este je tu Pentax K-r, ani na ten by se nemelo zapominat.
busy (782)|28.6.2011 05:51
[quote=filipp22;10471]som začal pokukovať po týchto doch modeloch: Nikon D5100 a Canon EOS 600D, ... ktorý je výhodnejší pre začiatočníka[/quote]

Ja osobne by som skor ten Nikon, ovladanie povazujem za druhorade, na to sa da nejak zvyknut, ale prave dynamicky rozsah a podobne su predpoklady kvalitnejsich fotiek.

A potom tu mam este jednu radu z uplne ineho pohladu: Lepsia zrkadlovka pre zaciatocnika je od toho vyrobcu, ktoreho maju aj znami - budete si moct vymienat alebo poziciavat prislusenstvo (hlavne objektivy) :)
didrik (75)|28.6.2011 09:34
Tiez mam podobnu dilemu.

Pri porovnani cipov je na tom lepsie 5100 vo vsetkych v teste sledovanych parametroch
http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-sensors/%28appareil1%29/698|0/%28brand%29/Nikon/%28appareil2%29/692|0/%28brand2%29/Canon

ale ked sa pozriem na vystupy, tak neviem neviem :)
namatkou: http://www.digineff.cz/art/jaknato/110524srovnani.html
filipp22 (2)|28.6.2011 20:34
najväčší problém je to že nikto zo známych zrkadlovku nemá :/
už už som bol rozhodnutý pre Canon-a ale po zhliadnutí

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_Rebel_T3i_600D_vs_Nikon_D5100_comparison/

neviem neviem. Sám som zvedavý čo si vyberiem :D a
Ďakujem za vaše názory
Milan Šurkala (3381)|28.6.2011 21:10
Doporucil bych take vybirat dle objektivu. Co se tyce 18-55mm objektivu, tak tady by melo byt poradi asi Pentax, Nikon, Canon, Sony, ale rozdily se smazavaji (posledni model od Canonu je docela povedeny). Pokud jde o neco univerzalnejsiho, tak zde dle meho nazoru vede Nikon s 18-105mm VR objektivem. Ale je mozne, ze to uz bude pres limit.
MisakMisak (3)|16.7.2011 11:48
Zrovna vcera sem se taky rozhodoval jakou z tehle zrcadlovek, takze dekuji za tento topic :)
Nikon D5100 + 18-105mm s VR je jasna volba - v setu to vyjde i levneji (20 999tusim) a na objektiv sama chvala ;-)
Kikapu1 (71)|16.7.2011 19:44
Hlasuji za Nikon kvůli dostupnému sklu 18-105, nicméně, jestli se ti ta situace zlepšila ještě výrazněji, kup tělo zvlášť a k němu 16-85 VR - Nikonisti na něj nedají dopustit, je prostě ostřejší a i když je 18-105 dobrý objektiv, tak to tělo, resp. snímač+procesor jsou před ním o krok napřed. Jestli u tebe zvítězí Nikon určitě si dej 18-105 jako spodní hranici, seťák 18-55 ti prostě stačit nebude a je lepší mít jeden univerzál než přehazovat krátký a dlouhý zoom. Mimochodem, žádný jiný výrobce nemá tak levné a přitom dobré sklo, jako Nikkor 18-105. Na závěr ještě rada - nastuduj fotky ať víš, co lahodí tvému oku nejvíc, protože teorie je jedna věc (úprava barev v RAWu) ale v praxi má každá značka své specifické podání -mně se třeba nejvíc líbí barvy Pentaxu, proto mám Sony :-)
ritchie xxx (1)|2.8.2011 22:49
Ahoj,nebudu tady komentovat který je lepší,jen jsem chtěl říct že mám NikonD5100-18-105.Šel jsem do něj po přečtení mnoha recenzí a testů,no a fakt nelituju.Nemám ho nějak dlouho,takže zkoumám co vlastně umí.Pro mě je velká výhoda živého náhledu a vyklápěcího displeje.Fotím tak jen když je potřeba,ale beru to jako velkou výhodu.Píšu to hlavně těm kteří o tomto Nikonu přemýšlí a nemůžou se rozhodnout.Neváhejte a berte ho.Tím ale nechci říct,že Canon je špatný.Je fakt zážitek prohlížet si fotky na full HD televizi,nechtěl jsem tomu ani věřit.To stejné se týká i videa,je fakt luxus.Tak vlastně máte i dost dobrou kameru.Tak už se tím Nikonem přestanu chvástat a všem přeju štastnou ruku při výběru.
jox (3)|4.10.2011 13:44
Vybíral jsem celé jaro a nakonec se taky přidal na stranu Nikonu :)
Mám ho v setu 18-105 VR,
Tamron 70-300mm VC USD,
a Nikkor 35mm F1.8.
Zatím jsem spokojen. Jen mě štve baterie v které je čip a nejdou
použít neznačkové, ale jen předražené originály :(
Nevím jestli je na tom Canon s baterií líp.

Na druhou stranu zvládne baterie udělat bez problémů
500 fotek + pár minut videa a pokud se šetří energií nechá se to vytáhnout i přes 600.
didrik (75)|4.10.2011 16:47
Ahoj, tak ja som uz taktiez skoro rozhodnuty, ale pre Canon 600D. Kvoli objektivu 17-55 f2.8 IS. Nikon nema stabilizovanu alternativu a ta ktoru ma (nestabilizovanu) je omnoho drahsia od canon verzie. pozeral som podobne objektivy od tamronu, tokiny a sigmy, ale kazda z nich ma vacsie ci mensie vady (oproti orig. canon alebo nikon verzie)

takze uz iba cakam na bazarovy kus, ktory bude este aspon kusok v zaruke..
inak tie nikony (5100, 7000) maju naozaj fajnove snimace, skoda ze canon ma taky priemer.
Pavel Olivík (160)|5.10.2011 20:52
Ono pokud jde jen o samotné tělo,tak bych se asi přiklonil k tomu Nikonu...Zase až tak velký obrazový rozdíl tak podle mne nebude,taky záleží hodně na objektivech a šikovných ručičkách fotografa...Plus pro Canon jsou asi cenově dostupně objektivy,ty má zase Nikon krapet dražší...Ale kdybych se měl rozhodovat mezi těmito dvěma těly,tak by u mě vyhrál Nikon...
rmx (1)|12.10.2011 23:19
Taky začínám vybírat, a nenašel jsem na Nikonu tlačítko hloubky ostrosti, je ukryté někde v menu nebo podle Nikonu "není třeba". Ještě jestli nemáte zkušenosti s Canonem a manuálními skly přes redukci. U Nikona , co jsem našel na netu, je nutno použít adapter s čočkou. Díky
Cejpatka (220)|13.10.2011 16:48
Tlačítko náhledu hloubky ostrosti D5100 opravdu nemá, ani to není nikde skryté v menu.
SoHard (4)|20.10.2011 13:15
Ja bych rekl ze to je srdcova zalezitost. Ja mam radeji canon. Jinak bych volil i podle toho co maji kamaradi. Je moc fajn si obcas pujcit nejake to prislusenstvi jako blesk nebo objektiv kdyz jdu fotit neco specialniho
vojtechmakal (16)|15.12.2011 20:56
Zdravím,

četl jsem tuto diskusi a zde jsem se dočetl, že všichni diskutující by volili Nikon D5100 z hlediska těla, čipu a setového objektivu.
Já uvažuji o následující objektivech:

SIGMA 18-50/2,8-4,5 DC OS HSM a SIGMA 50-200/4-5,6 DC OS HSM
pro Nikon/Canon

Chtěl bych se Vás zeptat, s kterým tělem (Canon 600D, Nikon D5100) by tyto objektivy dělali lepší fotky a s kterým tělem byste tyto dva objektivy pořídili.
Jen mi štve, že Nikon D5100 nemá možnost náhledu hloubky ostrosti před vyfocením. Přecejen je lepší si ostrost záběru zkontrolovat v hledáčku před vyfocením.
A je ta kontrola hloubky ostrosti vůbec potřebná, využíváte to někdo?

Děkuji a s pozdravem
supicter (1)|7.1.2012 14:20
nepouzivam, v tom "tunely" po pricloneni stejne nic neuvidis.
busy (782)|7.1.2012 21:14
Ak ma ten objektiv moznost rucne nastavit clonu, nesla by skontrolovat hlbka ostrosti proste nastavenim danej clony na objektive ?
Gamilena (85)|10.1.2012 17:29
Také jsem se dlouho rozhodoval a na konec zvítězil Canon.
Canon má pro mě cenově dostupnější objektivy...
Focení s ním je radost.
airin (2)|16.6.2016 16:10
Čtu pozorně toto dilema. Především bych nešel srovnávat rozdílné řady. tedy všeobecně 1 - 9 je profi označení, do 10 - 90 poloprofi, 100 - 900 amatér a pak tisícovkové řady jsou jakási pokusná tribuna firem. Takže bych srovnával desítkové řady s desítkovými atd. Canon i Nikon jsou dobré značky, Canon asi trochu vede. Přítel mi pořídil Nikon a jsem s ním celkem spokojena. Také není zanedbatelná výhoda 4 čištění čipu zdarma , když beru, že je to skoro 500,- zadara, tak neber to :-)).
No a každá značka z těchto dvou má své klady. Panasonic bych nebral, strašný šum - je to jako šumění lesa, tuto značku jsem po dvou letech utrpení odepsala právě dík nehoráznému šumění čipu. Přeji všem dobré světlo!
Kabe (442)|16.6.2016 19:35
Já si osobně myslím, že dilema už mají pisatelé po 4,5 letech vyřešeno. Ovšem to genderové dilema mi osobně přijde mnohem aktuálnější.
Vierzbowski007 (118)|17.6.2016 13:24
[QUOTE=Kabe;42315]Já si osobně myslím, že dilema už mají pisatelé po 4,5 letech vyřešeno. Ovšem to genderové dilema mi osobně přijde mnohem aktuálnější.[/QUOTE]

Kromě genderové nevyhraněnosti ID "airin" bych tu ještě viděl slušný potenciál k diskusi na příbuzné téma "Genderové pojetí přítele airin"