Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Používáte některý z modelů fotomobilů?

Petr S. (328)|29.12.2008 07:14
Používáte některý z modelů fotomobilů?


  • Ano, nic jiného k focení nepoužívám
  • Ano, ale vlastním také digitální fotoaparát
  • Ne, avšak rád bych si do budoucna nějaký pořídil
  • Ne, jeho koupi ani do budoucna neplánuji

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Petr S. (328)|29.12.2008 22:54
Tak abychom to rozproudili, já začnu :-) Mám digitální fotoaparát, avšak teď mám nově též HP iPAQ 914c, nevím do jaké míry se dá považovat za fotomobil (3Mpx) nebo spíše fotokomunikátor :) , ale fotky dělá celkem dobré. Největší problém je ale při focení v tmavých prostorách. Odezva na stisk tlačítka by také mohla být trošičku lepší. Ten mobil mám ale chviličku a na momentky je to rozhodně super věcička.

Pro jiné fotky, třeba teď co jsem dělal PFko, používám právě ten digitál - Panasonic Lumix DMC-FZ5. Na svou dobu poměrně dobrý fotoaparát. Dneska už jsou sice lepší, ale mě stále stačí. Je to dobrá věc.

A co vy ostatní?
HimiX (187)|30.12.2008 09:43
Ano, ale vlastním také digitální fotoaparát

Pro vysvetlenou nevim co pod se pod pojmem fotomobil skryva, pro me existuje pouze mobilni telefon a nektere modely /vetsina/ maji i funkci fotoaparatu.
Mam SE p1i je tam nejaky 3mpx fotak a ze bych ho pouzival to teda ne. Vlastne jsem cvaknul jen kdyz byl telefon novej, fotak v telefonu pouvazuji za zbytecnost a kdyby delali i model bez fotoaparatu, ktery by byl o fotoaparat levnejsi okamzite bych ho bral.
Petr S. (328)|30.12.2008 09:57
Ano, máte pravdu. Mobilní telefon je právě od toho, aby nám umožnil především domluvit se s okolním světem. Jenže ne všichni s sebou například nosíme kompakt (neřku-li dokonce těžkou zrcadlovku) na každém kroku - příležitost k tomu sejmout nádhernou scénu nebo třeba momentku tak nemáme vždy, takovéhle požadavky vznikají většinou zcela nahodile. Zato mobil s sebou nosíme většinou téměř vždy. Proto se podle mě možnost fotit z tohoto zařízení hodí.
HimiX (187)|30.12.2008 10:13
Jednou bude fotak v mobilu paradni vec, jenze jeste porad jsou fotky z mobilu pokud je zobrazim na PC, dost hrozne, ne ze by se na to nedalo koukat, fotak v mobilu usel uz dlouhou cestu, fotky jsou samozrejme predevsim o obsahu a ne o forme, ale uz jsem rozmlsanej ze zrcadla.

Je to zkratka jako kdyz budu mit /bohuzel nemam :-( / krasny zluty Lambo a pak presednu do, treba do Octavky. Obe me dovezou a obe to udelaji paradne ale co si budem povidat s Lambem bude ta jizda lepsi :-)
Petr S. (328)|30.12.2008 10:45
Zajímavý příklad a poměrně pravdivý :-) Plně souhlasím.
Milan Šurkala (3381)|30.12.2008 13:55
Tak jsem dostal na Vánoce můj druhý mobil :-) Nikdy jsem v tomhle ohledu nepotřeboval jít s dobou, takže mi bohatě stačil i ten stávající bez fotoaparátu. Teď už mám Nokii 6124 Classis s 2MPx fotoaparátem, ale těžko říci, zda najde nějaké vážnější využití. Uvidíme časem.
pavel_p (151)|30.12.2008 21:00
Používám ve výjimečných případech, kdy je třeba něco nečekaně zdokumentovat nebo je lehčí nějaký text vyfotit než si jej pamatovat/opsat.
Karlos5573 (269)|30.12.2008 23:18
Můj chytry SE nemá fotoaparát a však znám českou internetovou fotomobilovougalerii kde jsou pěkné fotky pouze z telefonů :) Na momentky je to fajn některé dnes 5 a 8 Mpix fotomobily fotí už pěkně a mají i dokonce xennový blesk. Ale i kompakt za 2500kč bude fotit minimálně stejně dobře jako mobil s fotoaparátem za 10 000kč. Dřív než bude pořádný mobil s foťákem dokčáme se foťáků pomocí kterých se dovoláme jako z mobilu :)
RTeo (65)|8.1.2009 20:18
...Vzhledem k mým vysokým nárokum na kvalitu fotoaparátů, začnu zvažovat pořízení "fotomobilu" až ve chvíli, kdy začne Nikon do svých DSLR implantovat mobilní telefony...:D