Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Program pro tvorbu foto knih/alb

I.Indigo (9)|5.7.2011 12:49
Hledám podobný program jako je iPhoto, který je bohužel jen pro Mac.
Pro tvorbu takovýchto alb a následný velkoformátový tisk:
http://www.scottkelby.com/blog/2011/archives/19827
jardysa (55)|6.7.2011 22:35
no pro převod fotek do flash animací můžeš použít třeba tohle, http://www.mediavideoconverter.com/photo-to-flash.html umí to flash animace alb z fotografií, ale nevím jak z toho dostaneš velkoformátový tisk. Myslím že ten bys z Kelbyho alb a stránek taky nedostal.
miguelka (5)|6.2.2012 13:23
Díky moc za odkaz, zrovna tohle jsem hledala!
OndraBM (6)|29.9.2018 13:18
Dobrý den,
ještě dříve, než založím novou diskusi, pokusím se oživit tuto letitou, neboť aktuálně řeším podobnou věc. Chci si dát na své stránky fotoalbum se svými fotkami, prostřednictvím kterého bych rád získával od odborné veřejnosti názory na své fotky a konstruktivní kritiku, co je dobře, co špatně, na co si dávat pozor apod. Takže u každé fotky potřebuji název, možnost svého popisu a komentáře. Výše uvedené odkazy už nefungují, takže: máte někdo tip na slušný, ideálně zdarma, program na tvorbu webových fotoalb?
Děkuji.
jozkopower (3352)|29.9.2018 16:17
Zoner Photo Studio X je na 30 dní zdarma, za odskúšanie určite stojí. V záložke " Vytvoriť " pravdepodobne nájdeš, čo hľadáš. Súčasťou programu je vlastná fotogaléria Zoner s ktorou sa dá pracovať rovno z prostredia editora. https://www.zoner.cz/
fotoslechta (25)|1.10.2018 10:21
[QUOTE=OndraBM;49438]Dobrý den,
ještě dříve, než založím novou diskusi, pokusím se oživit tuto letitou, neboť aktuálně řeším podobnou věc. Chci si dát na své stránky fotoalbum se svými fotkami, prostřednictvím kterého bych rád získával od odborné veřejnosti názory na své fotky a konstruktivní kritiku, co je dobře, co špatně, na co si dávat pozor apod. Takže u každé fotky potřebuji název, možnost svého popisu a komentáře. Výše uvedené odkazy už nefungují, takže: máte někdo tip na slušný, ideálně zdarma, program na tvorbu webových fotoalb?
Děkuji.[/QUOTE]

Zdravím, zkusím poradit, nikoli SW ale směr. Položme si otázku kdo je pro Tebe odborná veřejnost? A co je pro Tebe konstruktivní kritika? A třetí proč by to někdo dělal?
Na web se dnes dává lecos, zkus facebook, galerii megapixelu a jiné, ale Ti co přijdou Tě moc neposunou. Mezi lajkama a radou je podstatný rozdíl. Na facebooku můžeš testovat zda obsah Tvých fotografií zaujme. Tam ale konstruktivní kritiku nečekej. Spíše si zkus najít mezi fotografy někoho s kým můžeš konzultovat, kdo Ti tu zpětnou vazbu poskytne, třeba i zdarma. Zkus se zaměřit na své okolí, není v něm někdo, čí fotopráce si vážíš? Oslov jej, nos mu třeba světla, jeďte spolu na fotovýlet. Tím získáš zkušenosti. A hlavně foť, foť. Čti, uč se vše co se týká různých oblastí fotografie, zajímej se. Zkoumej vlastnosti a kvalitu světla, koukni jak staří mistři malovali a proč jejich obrazy zaujmou dodnes. Najdi limity své techniky, ať jí můžeš využít. Nauč se kvalitní postproces. Videí s touto tématikou je na youtube mraky. Za 12 Euro měsíčně můžeš mít od Adobe Lightroom i s photoshopem (nabídka pro fotografy).
Kabe (442)|2.10.2018 19:16
[QUOTE=OndraBM;49438]Dobrý den,
ještě dříve, než založím novou diskusi, pokusím se oživit tuto letitou, neboť aktuálně řeším podobnou věc. Chci si dát na své stránky fotoalbum se svými fotkami, prostřednictvím kterého bych rád získával od odborné veřejnosti názory na své fotky a konstruktivní kritiku, co je dobře, co špatně, na co si dávat pozor apod. Takže u každé fotky potřebuji název, možnost svého popisu a komentáře. Výše uvedené odkazy už nefungují, takže: máte někdo tip na slušný, ideálně zdarma, program na tvorbu webových fotoalb?
Děkuji.[/QUOTE]
Hezký den. Na 99% procent pro Vás nemá smysl hledat takový software a naopak je pro Vás lepší využívat již existující galerie, komunitní servery či soc, sítě. Smysl tvořit vastní stránky s fotoalby by mělo v pripade, ze byste vedel, jak ty lidi privedete na svuj web se svymi fotogaleriemi a v takovem pripade byste si nejspise nechal naprogramovat reseni pro Vas na miru.
OndraBM (6)|3.10.2018 17:52
Ahoj,
to fotoslechta: tedy musím říct, že právě tato reakce mě staví asi nejspolehlivěji nohama zase zpátky na zem. Čtu, zajímám se, hledám, zkouším, zkoumám. Už jsem našel některé cenné zdroje a leccos prakticky vyzkoušel a jsem úplně u vytržení, že to skutečně funguje, takže myslím, že tu aktivitu mám. Teď bych ale potřeboval právě ty konzultace, nějakou zpětnou vazbu, abych měl představu o konkrétních věcech na konkrétních fotkách, jako třeba tady to chtělo kompozici trochu takhle, tohle je moc světlý, tady to chtělo víc kontrastu a tak, popř. jestli to nedělám všechno tak nějak ... nebo spíš ne úplně ... Víš, co myslím, že jo... Bohužel nemám kolem sebe nikoho, s kým bych mohl takhle špekulovat, prozatím jsem odkázán na metodu pokus - omyl a zcela samostatně, tak mě napadly ty fotogalerie jako prostředek ke kontaktu s lidmi věci znalými. No možná - aspoň ze začátku - bude vhodné publikovat způsobem, jak píše Kabe, třeba se najde někdo... překvapivě...
fotoslechta (25)|3.10.2018 19:30
[QUOTE=OndraBM;49521]Ahoj,
to fotoslechta: tedy musím říct, že právě tato reakce mě staví asi nejspolehlivěji nohama zase zpátky na zem. Čtu, zajímám se, hledám, zkouším, zkoumám. Už jsem našel některé cenné zdroje a leccos prakticky vyzkoušel a jsem úplně u vytržení, že to skutečně funguje, takže myslím, že tu aktivitu mám. Teď bych ale potřeboval právě ty konzultace, nějakou zpětnou vazbu, abych měl představu o konkrétních věcech na konkrétních fotkách, jako třeba tady to chtělo kompozici trochu takhle, tohle je moc světlý, tady to chtělo víc kontrastu a tak, popř. jestli to nedělám všechno tak nějak ... nebo spíš ne úplně ... Víš, co myslím, že jo... Bohužel nemám kolem sebe nikoho, s kým bych mohl takhle špekulovat, prozatím jsem odkázán na metodu pokus - omyl a zcela samostatně, tak mě napadly ty fotogalerie jako prostředek ke kontaktu s lidmi věci znalými. No možná - aspoň ze začátku - bude vhodné publikovat způsobem, jak píše Kabe, třeba se najde někdo... překvapivě...[/QUOTE]

Ondro, pokud budeš chtít pomoci s tématy - portrét, krajina, zátiší, lehce i architektura vytvoř si profil v galerii megapixelu, či zonerama v obou těchto galeriích je možno psát soukromé zprávy. Mohu se na pár věcí podívat a pomoci s posunem, ať nevypadám neomaleně, či neskromně, ale vzhledem k Tvým dotazům myslím že bych měl s čím pomoci...
OndraBM (6)|3.10.2018 20:38
No - nedobře jsem se vyjádřil, myslel jsem, že se třeba překvapivě najde mezi mými známými někdo, kdo tomu hoví a o kom to jen nevím... Ale cením si jakéhokoliv názoru, pokud vzejde od někoho, kdo tomu rozumí a má k tomu co fundovaně říct. Takže moc děkuju za nabídku - megapixel a zonerama řikáš...? Dobrá, omrknu to a dám vědět.
OndraBM (6)|7.10.2018 17:35
Tak. Pro začátek na Facebooku stránka Ondra Cvrček Škára FOTO s prvními pěti obrázky. V příštím týdnu bude následovat Megapixel pod nickem OndraBM.