Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Potřeboval bych poradit ohledně kompaktu a stativu

polakd (6)|12.7.2011 20:19
Ahoj potřebuju radu... sem úplně začínající fotograf a navíc jsem dosti limitován financemi uvažuji o koupi kompaktu PENTAX Optio i10 a přemýšlel jsem že bych si k němu koupil i nějaký levný stativ. Asi tenhle od Hamy (http://www.electroworld.cz/product/prislusenstvi/stativy-a-stojanky/HAMA4175/stativ-hama-star-75-4175) - vim že je to nic moc a zkušenější uživatelé mě za to budou chtít zabít :D, ale de mi o peníze a stativ přeci jen nebudu používat denně. Chci se zeptat na to jestli fotoaparát na stativ pude upevnit. abych si nekoupil foťák a stativ a ty pak na sebe nepasovali. Nevyznám se v tom. Pokud mi bude někdo moct poradit budu rád .. díky :) Klidně poraďte alternativy i stativu (ale ne přes 500 Kč :D) a fotoaparátu (ne přes 1900Kč). Ten pentax se mi líbí i funkcemi i designem, a na vzhledu mi docela záleží. Mám rád retro nebo hodně jednoduché strohé věci. A chtěl bych fotoaparát s vlastní baterií pokud možno.
polakd (6)|13.7.2011 00:34
Klidně napište i názory na ten foťák jestli s ním máte někdo zkušenosti :)
Tchutcho (186)|13.7.2011 12:53
Zdravím.:) Kompakt se zdá docela v poho,akorád mě překvapilo,jak to příšerně šumí i při ISO 80:D:D.Nevím,na obyčejný focení to asi určitě postačí.V tom případě bych si nelámal hlavu se stativem.Ten co uvádíš za 250,- ,bude stopro z papíru,takže bacha,aby se to pod foťákem nerospadlo:D.To byl vtip,ale počítej s tím,že to bude vyloženě hračička a bude to fakt asi kšunt.Tady hrozí hlavně nebezpečí,že drobet foukne a poletí ti to i foťákem.Dusledky si už můžeš domyslet sám.Jinak všecky foťáky a stativy mají standart závitový upínání,takže to bude pásnout na jaký koli foťák.U stativu jde především o funkci stativu,jakožto předmětu,který ti pevně udrží fotoaparát a zajistí pevnou stabilitu.U těchto papírových klacíku se o tom dá jen pochybovat.V tvým případě bych ten stativ neřešil.Za 250,- kup raději ženě kytku a uděláš tím větší radost.Sobě i jí.;)
polakd (6)|13.7.2011 14:08
Děkuju za rady... no u foťáku mě ten šum zase až tak nepřekvapuje vzhledem k tomu v jaký cenový hladině se pohybuju, co čekat od foťáku za 1700 :D ale ten stativ, nevím no ještě to promyslím, stejně musím ještě pár dí vydržet než budu mít narozeniny a dostanu na něj, 250 mi zase tak hrozný nepříde vzhledem k tomu že opravdu nepočítám s tím že bych ho používal denně :D čímž se jaksi dostáváme k tomu že ženě kytku koupit nepudu je mi 22 a o ženy se zrovna moc nezajímám :D Ale i tak díky za vaše rady a názory... zajímal mě hlavně ten šroub no. Tim jsem si nebyl jistej.
Tchutcho (186)|14.7.2011 10:06
Chlape! Ve 22?! Zahoď foťák a hoň ženský!:D:D Upřímně-taky pěkná investice.;) Ne,každopádně ten stativ bych asi fakt neřešil.Raději si kup teda nějaký pěkný pouzdro,nebo paměťovku,ať můžeš fotit,jak o závod.;)
polakd (6)|14.7.2011 15:04
No to že se nezajímám o ženský bylo myšlený tak že se zajímám spíše o druhé pohlaví :D A tam bych to s tim honěním nepřeháněl :D ale ještě to zvážim, narozky mám třetího srpna s investicí do karty a pouzdra samozřejmě počítám tak jako tak... ale přemejšlel sem o tom stativu spíš kvůli focení v noci a panorámat a ten kompakt umí i "superširokouhlý" fotky (to samý co panoráma ale jen ze dvou fotek) pro to sem přemýšlel o tom stavivu. Ale děkuju za názor budu o tom přemýšlet.
Milan Šurkala (3381)|14.7.2011 20:30
Tak i blby stativ je vetsinou lepsi nez to fotit z ruky :-)
Tchutcho (186)|14.7.2011 22:24
Všecko v pořádku.Každej jsme na jiný krajinky,no;).Jen jsem poradil,tak jak jsi žádal.Pravda,že lepší stativ nějakej,než žádnej,ale za každou cenu kupovat kšunt?S tím osobně nesouhlasím.Hovořím z vlastní zkušenosti,kdy jsem si postavil kompakt na stativ této cenové relace a opravdu stačilo málo fouknout a padal.Stihl jsem to chytit jen tak tak.Příště jsem to už neryskoval.To byla jen zkouška a můžu ti říct,že jsem se bez stativu na kompaktu krásně obešel.Jo,panoramata?Dobře,ale kolik bys jich chtěl fotit?Pokaždý,když někam vyrazíš určitě ne.Nebo mě napadlo,sehnat si nějakej ministativek.Ale ten nepořídíš asi za dvě,tři kyla.Nevím,fakt.Tohle je už na tobě,já jsem ti svůj názor na to všecko zdělil.Měj se a dobrý světlo!;)
polakd (6)|14.7.2011 23:21
Na ministativy sem taky koukal no... ale nevim v tyhle cenovy kategorii sem spis verili tomuhle nez tem malejm... a jak rikas nebudu fotit se stativem casto a sem vazne limitvanej financema pro to chci co nejlevnejsi.... kdybych mel penize koupim si poradnej fotak s dobrou stabilizaci a na stativ kaslu :D
busy (782)|15.7.2011 07:00
[quote=polakd;10797]přemejšlel sem o tom stativu spíš kvůli focení v noci a panorámat[/quote]

Ak chces fotit panoramy tak sa popozeraj po stative s otocnou hlavou. Lebo pokial je fotak napevno upevneny o cely stativ, panoramy sa fotia dost blbo..
polakd (6)|18.7.2011 21:19
To by bylo dobry no... jenze se bojim ze vy tyhle cenovy relaci nic takovyho nesezenu :/ chtel bych zrcadlovku a stativ ale sme chudy no :D