Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony Cyber-shot HX5 vs. Samsung WB700

dr._lukas (3)|14.7.2011 15:52
Ahoj, chci malý ultrazoom kvůli kterému nebudu tahat batoh pokaždé, když vyjedu na kole do přírody. Jedná se mě o focení přírody - krajiny, udělat dobré fotky i lidí, větší zoom..min. 10 optika.. Co mě neskutečně rozčiluje na dosavadním fotoaprátu je nemožnost dělat hezké fotky večer na dovolené, když je památka krásně nasvětlená.. Makro využiji málokdy, ale také se hodí.. na flicker.com a picasa.com jsem mrknul na docela dost fotek a teď se rozhoduji mezi Sony Cyber-shot HX5 a Samsungem WB700.. pro Sony má u mě plus značka a velice dobré recenze, pro Samsung větší zoom, značkovou optiku a více manuálních nastavení.. i když nevím, kdy je použiju..většinou fotím na automatické režimy.. Díky za radu.. Pro Sony má dále obrovské plus cena.. 3900,- včetně dvou bateriíí.. je to polsední kus v jednom kamenném obchodě a kamarád je majitel.. Samsung bohužel nemá :-(
arkij (95)|14.7.2011 17:54
[quote=dr._lukas;10798].... když je památka krásně nasvětlená.. ....[/quote]

U SONY HX5 lze pro tento účel s docela slušným výsledkem použít funkci - ručně držený soumrak. Na pohybující motivy to moc není ale pro tu nasvětlenou památku je to dobrý. Tou funkcí si můžeš pomoci i za šera, nebo když je obecně málo světla a standardně to foťák nezvládá. Na dovolené, kdy netahám velkej foťák to dost často využívám.
Milan Šurkala (3381)|14.7.2011 20:38
Jak tu uz bylo receno, Sony HX5 ma rezim Rucne drzeny soumrak, ktery ti umozni v noci aspon jakz takz fotit. Bude to sice trochu neostre, ale hlavne ne roztresene. Co se ty "znackove" optiky, zabyvat se tim, zda tam je Carl Zeiss, Leica nebo Schneider-Kreuznach je pitomost. Vzdycky se musis ridit tim, co konkretni produkt nabizi a nikoli znackou! Proc vybirat podle znacky? Dyt to nedava zadny smysl, dulezity je konkretni vyrobek, ne to, ze ho vyrobil jeden a tentyz vyrobce. Znam objektivy Leica, kde by konstrukterum meli dat Nobelovu cenu a objektiv teze znacky, za ktery by meli dostat dozivoti. Totez plati o pojeti "Sony" jako lepsi znacka. Nesmysl.
Ale zpatky. Pro nocni foceni bude lepsi HX5, ale i ten nebude fotit nijak zazracne. Ve dne bude mit horsi barvy (takove trochu "vyblite"), oba fotoaparaty pokud vim, hodne patlaji obraz.
dr._lukas (3)|14.7.2011 21:41
Díky za odpověď.. půjdu do toho Sony HX5.. ta cena je neodolatelná, když si vezmu, že jinde ho koupím za šestku.. A co se týče Samsungu moc se mě do něj ani nechtělo, protože jsem nenašel žádnou recenzi.. Milane špatně jsem se vyjádřil a to protože se v tom pořádně nevyznám.. promiň tedy :-)
Milan Šurkala (3381)|14.7.2011 22:05
Je pravda, ze za 4 tisice je HX5 velmi dobra nabidka. Jen budu mit jedno doporuceni, nebat se trochu podexponovavat, casto dela svetlejsi fotky a tem pak chybi barvy. Ale zas to neprehanet.
Bitmat (13)|25.7.2011 13:40
[quote=dr._lukas;10798]Ahoj, chci malý ultrazoom kvůli kterému nebudu tahat batoh pokaždé, když vyjedu na kole do přírody. Jedná se mě o focení přírody - krajiny, udělat dobré fotky i lidí, větší zoom..min. 10 optika.. Co mě neskutečně rozčiluje na dosavadním fotoaprátu je nemožnost dělat hezké fotky večer na dovolené, když je památka krásně nasvětlená.. Makro využiji málokdy, ale také se hodí.. na flicker.com a picasa.com jsem mrknul na docela dost fotek a teď se rozhoduji mezi Sony Cyber-shot HX5 a Samsungem WB700.. pro Sony má u mě plus značka a velice dobré recenze, pro Samsung větší zoom, značkovou optiku a více manuálních nastavení.. i když nevím, kdy je použiju..většinou fotím na automatické režimy.. Díky za radu.. Pro Sony má dále obrovské plus cena.. 3900,- včetně dvou bateriíí.. je to polsední kus v jednom kamenném obchodě a kamarád je majitel.. Samsung bohužel nemá :-([/quote]

Sony HX5V je dost dobrej. Je rychlej, má dobrou optiku a dělá bezva fotky. Funkce jsou po praktický stránce dobře využitelný i pro focení v noci. Cena je více než přijatelná, stával 8.600
daeton (2)|27.7.2011 13:41
Ja som kupil po dlhom a velmi dlhom rozhodovani WB700 a zatial som s nim spokojny. Vela som toho nenafotil ale co chvila pojdeme na dovolenku tak dostane zabrat. Svetelnost na najkratsom ohnisku je fajn.. na najdlhsom to je uz ina polievka ale to je vsade u ultrazoomov. Ale kto bude zoomovat v noci s kompaktom, nieje na to urceny. Farby sa mi pacia a ostrost tiez super na to ze to je kompakt.

co sa tyka zoomu tak dualna stabilizacia je len do max 8x a digitalna je na full rozhranie. Manualne nastavenia som este neskusal..stale fotim iba na smart automate. este sa zzivam s nim. Ale zatial plni moje ocakavania (cena 180e)