Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sháním Ultrazoom - Jsem začátečník ale žádám kvalitu

Dejv-K (1)|21.7.2011 15:34
Zdravím. Vím že nejsem zdaleka první ani poslední co se na tohle ptá. Sháním pro sebe kompakt. Jsem student a zrcadlovku si nemohu dovolit ale zase nechci nějakou krabičku do kapsy za pár šupů. Jsem delší dobu rozhodnutý pro nějaký ultrazoom... Už dlouho čtu testy, recenze..diskuse ale nemohu se rozhodnout. Potrřebuji fotoaparát na následující:
Rád fotím přírodu a krajiny - Panoramata
Ale také jezdím po závodech (Bikros) - Takže cyklistika = Velmi rychlé pohyby
To jsou mé priority ..

Takže: Nejraději bych co nejlevnější proto se zajímám o Nikon CoolPix L120 který je cenově velmi dostupný

Dalšími kandidáty jsou :
Panasonic Lumix FZ45
Nikon Coolpix P100
Fujifilm FinePix HS10 ... případně: Fujifilm FinePix S200EXR (Dražší - možná i zbytečný)
...Pokud by jste mi nedoporučily ani jeden navrhněte další.

Nejvíce zvažuji Nikon Coolpix L120 a Panasonic FZ45 .... Ten nikon je levnější cca o 2000kč. Ptám se tedy poznám jako pokročilý amatér rozdíl mezi výslednými fotkami u těchto dvou fotoaparáů nebo nemá smysl kupovat dražší pro pocit lepších výsledků. Bude stačit ten Nikon? ...
Milan Šurkala (3381)|21.7.2011 16:46
Nikon L120 ma jeden problem. Je to total automat. Tam toho moc nenastavis. Je to takovy "prerostly kompakt za par supu s velkym zoomem". To neznamena, ze je nutne spatny, ale pro hrani si je naprosto nevhodny. Bez FZ45, nejen za tu cenu je to to nejlepsi, co jde sehnat.
blumer (1)|22.7.2011 09:37
Minulý týden jsem kupoval FZ45 a druhý den jsem ho šel vrátit. Na fotky se kvůli šumu nedalo na HD televizi koukat. Recenze na FZ45 od p. Šurkaly nevyznívá zase až tak kriticky, ale můj dojem z tohoto přístroje je dost špatný. Přecházel jsem z cca. 5 let starého kompaktu Pentax Optio a fotky z něj byly rozhodně lepší i za horších světelných podmínek. Bohužel FZ45 je nejspíš v kategorii ultrazoomů to nejlepší, co se dá dnes koupit. Doporučuji si rozhodně připlatit cca 4000 za zrcadlovku (pentax K-x, K-r).
Kikapu1 (71)|22.7.2011 14:58
Na rychlost opravdu neobstojí nic než zrcadlo - jednak podstatně rychleji ostří a taky si můžeš dovolit vyšší ISO - typicky ISO 800. Nejlepší volbou by bylo prostřednictvím znalého kamaráda koupit použitou DSLR, i s objektivem se velmi pravděpodobně vlezeš do 7000,-Kč a užitná hodnota jetého zrcadla převýší jakýkoliv nový ultrazoom. Jestli nemáš znalého kámoše, zkus bazar, podle nejen mých zkušeností je třeba velmi solidní Škoda v Praze a máš to sice dráž,ale se zárukou. Doporučil bych Pentax nebo Sony - mají stabilizované snímače, u Sony je navíc výhoda opravdu nízkých cen ojetin.