Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Cesty za focením?

Petr S. (328)|22.7.2011 11:14
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Cesty za focením?



Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi i čas dovolených. Kam jedete letos vy, nebo kde jste už byli? Je na vašich cestách fotoaparát jen doplňkem, nebo je i něčím víc? Vybíráte si destinace i podle zajímavých míst k focení? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
PetrKa (0)|23.7.2011 09:38
Koukám, že jsou zřejmě všichni na cestách a pilně fotí :-).

Preferuji momentky a vyrážím za nimi nejčastěji do evropských měst. Týden mi úplně stačí. Vstávám totiž každý den velmi brzo, abych zachytil už i probouzející se město. Je to báječné toulat se s foťákem téměř liduprázdnými ulicemi a pozorovat jak postupně ožívají, jak mizí metaři, lidé vyrážejí do práce, otevírají se první obchůdky atd. Kromě toho je i skvělé světlo. Fotím ovšem celý den a pokud mám ještě sílu, tak i večer.

Za těmito snímky cestuji jen v létě, kdy je už brzy ráno světlo, a zásadně bez rodiny a kamarádů. Představovali by bohužel jen balvan.

Na focení vystačím s fullframe Canonem a s objektivem 2,8/24-70mm. Vždy přibalím i 1,8/50mm, který ale většinou jen odpočívá. Pokud se ovšem výrobci rozhoupou a ke svým kompaktům s výměnnými skly začnou nabízet i vysoce kvalitní objektivy, tak bych možná začal jezdit s lehčí výbavou. Docela jsem zvědavý na budoucí modely, které budou mít vestavěný EVF. Ale to už se dostávám jinam.

Všem přeji hezký zbytek prázdnin a spoustu zajímavých snímků.
PK
Tchutcho (186)|24.7.2011 11:14
Tento způsob léta zdá se mi poněkud .....:). Copak se dá v tomhle hnusným počasí něco kloudnýho vyfotit? Nedá se nikam jet.Těšil jsem se na čundr,ale sešlo z toho samozřejmě kvůli počasí.Blázen by v tomhle stanoval.Riskovat nemoc z nachlazení,nebo nedej Bože promáčení foťáku a výbavy vůbec,to se mi teda v nejmenším nechce.Osobně mám tedy daleko jiný představy o létě,než je toto.Kolik bylo letos pěkných dnů,by se dalo spočítat na prstech.Bohužel s tím nikdo z nás nic neudělá.Příroda je příroda.Takže nezbude nic jinýho,než si počkat alespoň na jeden pěknej den a hned popadnout foťák a letět fotit a fotit,páč pak zase bude celej týden chc.:D
pavel_p (151)|24.7.2011 17:31
Já nevím proč, ale poslední dobou se mi daří hezčí fotky kolem Brna a nebo přímo z Brna. Z týdne v Krkonoších třeba pomalu žádnou pěknou fotku nemám (ono taky nebylo ideální počasí). Jak píše PetrKa, je to možná tím, že kolem Brna se poflakuju sám, nikdo a nic na mě nečeká a nikam se neženu (s vyjímkou autobusu nebo vlaku)
Neregistrovaný (0)|25.7.2011 19:37
Když vytáhnůt paty z baráku kvůli focení, tak leda za peníze, pro peníze, kvůli penězům !!!
Jinak je to zbytečné a marné deformování páteře, ošoupávání kolen a draní bot.
Když sa náhodů přinutím na kolo, tak aj ten kompakt čím dál častějc zapomenu doma.

fotozemek
piter (146)|6.9.2011 22:10
tak to ja si rad planujem cesty za fotenim. prakticky kazda fotka, co som urobil a aj sa mi paci je z cestovania za fotkou. pozriet si v google earth ake su okolo hory, odkial vychadza slnko, o kolkej a ako sa tam dostat. to je podla mna zabavnejsie ako fotenie samo. dovolenky, vyjazdy na motorke, vsetko sa toci okolo fotenia. ak ma na mna niekto pockat, pocka a ak sa mu to nepaci, nech so mnou radsej nejde. to cestovanie nieje zadara, fotenie je tiez drahe, tak nech to stoji za to.