Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Camera Raw a jeho vybledlé barvy

Zilog Z80 (15)|26.7.2011 07:00
Zdravím! Fotošopí CR je pro mne nejrychlejší konvertor na rawy, jaký jsem viděl, zároveň umí aplikovat stejné nastavení na více fotek za sebou a má spoustu dalších výhod.

Nemohu ho ale používat. Upravím si raw, a když vypadá v CR skvěle, dám uložit snímek. Uloží se však naprosto vyblitý, do zelena nadechnutý a nekontrastní vybledlý obraz, kde jsou navíc posunuté hodnoty červené hrubě do oranžova (vidět je to nejvíc třeba na slunci nebo květech).

CR mi tedy neukazuje, jak bude vypadat výsledná fotka, ale jen jak by vypadat MĚLA, výsledek je totálně jalový. Chtěl bych se zeptat, jestli ještě někdo má takovouhle zkušenost, a jak se tohle řeší?

EOS 1000D a CS4.

Děkuji.
Zilog Z80 (15)|30.7.2011 20:09
Tak jsem něco vyzkoušel, a budu potřebovat něco s těmi barvami udělat, jelikož jsem nucen používat právě Fotošop. Nic jiného není tak skvělé.

Zoner má ucházející barvy, ale je šíleně pomalý a absolutně nezvládá šum.

ACD má vynikající barvy, je o trochu rychlejší, jenže šum zmírní, ale většina zůstane. A když náhodou fotku zesvětlím, nastane tragédie. Víc šumu než pixelů.

Fotošop vyhladí z fotky šum bez ztráty detailů, a to i když zesvětluju!!! Je rychlý jako blesk, a navíc mohu aplikovat jedno nastavení na více podobných fotek. Jenže barvy, to je humus. Určitě někdo víte, kdo používá PS na editaci fotek. Musí být způsob, jak z toho vydolovat lepší barvy.
Milan Šurkala (3381)|30.7.2011 20:26
Zkusil bych se mrknout na problematiku barevnych profilu ve Photoshopu, ten totiz pouziva sve vlastni a obrazky ve Photoshopu pak vypadaji v dalsich programech jinak (doporucuji aspon nastavit desaturaci barev ve Photoshopu o takovych 10%).
Zilog Z80 (15)|30.7.2011 21:12
Hmm, to je zvláštní. Ve Fotošopu mám nastavené sRGB, stupně šedi 15, zásady - zachovat vložené profily, převod Adobe ACE a reprodukce Relativní kolorometrická. A kontrolní náhled mám na RGB monitor....

....a stále se mi v Camera Rawu ukazuje fajný náhled a po exportu je vybledlý.... Vůbec tedy nevím, co mám s těmi barevnými profily udělat. Vždyť normálně se pracuje v sRGB, hm? Zvláštní....
jardysa (55)|31.7.2011 07:22
nemáš špatně nastavený bar. prostor na PC? Myslím přímo na grafice, PS potom použije pro práci a zobrazení svůj, ale comp to zobrazí jinak. zkoušel jsi prohlédnout ty převedené obrázky na jiném PC?. na něco podobného jsem také narazil, u mně barvy OK, ale na druhém PC vyblité, stačilo tam potom nastavit správu barev na grafice a spravilo se to.
Zilog Z80 (15)|31.7.2011 07:51
Takže myslíš, že mám v PC nastavený určitý barevný prostor, který používají Zoneři a ACDčka a Gimpy a tak, takže mezi nima to vypadá stejně, ale PS používá svůj, a tak v něm to vypadá jinak? Takhle to bylo myšleno?

Barevný prostor je Vlastnosti zobrazení - upřesnit - správa barev (XP)? Jestli je to ono, tak už jsem tam zkoušel dát Nový profil - sRGB, ovšem nic se nezměnilo, stále mají výsledky z PS vybledlé barvy :'(
jardysa (55)|31.7.2011 07:56
bylo to takto myšleno,.....zkoušel jsi jak vypadá obrázek na jiném PC? Ještě mě napadá PS při převodu do jpg vkládá bar.profil (uložit jako...barvy)zkus se podívat tam.
Zilog Z80 (15)|31.7.2011 07:59
Noo, zkoušel jsem obrázky na notebooku, tam jsou taky ty z ZPS a ACD normální (co se BAREV týče, teď nehledím na šum a doostření, což je záležitost každého programu resp. modulu) a Fotošopí fotky jsou tam vybledlé.

Děkuji, podívám se na bar profil, co ukládá při převodu do jpg!
Zilog Z80 (15)|31.7.2011 20:08
Hmmm, tak jsem se na to podíval, v CR, jak je dole nastavení barev (modrej link), tak jsem si udělal fotku z rawu podle Adobe RGB a tu samou i podle sRGB, a když to otevřu v jiném, tak ta sRGB je kontrastnější a teplejší než ta v Adobe, ale stejně nevypadá tak, jak by měla podle náhledu :(
jardysa (55)|1.8.2011 21:04
ještě mně napadlo, zkus ten RAW upravit přímo v programu od Canonu (DPP) a podívej se jak výsledná fotka vypadá. A možná bych nechal zapnutou volbu PS při otvírání převést do profilu sRGB.