Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic FZ 45

kon? (3)|30.7.2011 15:54
Zdravím Vás,
asi před měsícem jsem si zakoupila fotoaparát Panasonic FZ 45 a musím říct že jsem zatím docela zklamaná.Předtím jsem měla Panasonic FZ4 a přišel mi že fotky byli mnohem lepší.Je pravda že zatím jsem neměla moc času studovat nastavení-nechápu proč není v tištěné formě,ale jen na disketě a přijde mi dost složité.Ale i to co fotím na automat mi za ne uplně slunečného počasí přijde hodně rnité,rozmazané když fotím trošku pohybu..I barvy jsou všelijaké..je to opravdu tak,nebo až prostuduji nastavení,tak to bude lepší.Díky za odpovědi.
Milan Šurkala (3381)|30.7.2011 17:19
To, ze je navod jen na CD, je dnes bohuzel naprosto bezne, to uz bude mozna i nejaky ten rok, co jsem u bezneho kompaktu/ultrazoomu videl tisteny manual, a to mi mesicne projdou rukama alespon tri kompakty.
Fotka ta spatneho svetla jsou zrnite kvuli vysoke pixelove hustote (vysokemu rozliseni na malem snimci), nicmene to je neduh vsech kompaktu a FZ45 je na tom ve sve tride jeste jako jeden z tech lepsich fotaku. Kdyz tak, prihodte sem par fotek, ktere se Vam nelibi a muzeme posoudi, zda je to u kompaktu normalni nebo ne.
mike33 (14)|1.8.2011 18:20
Poku jde o fotky z tohoto foťáku, tak pokud je zataženo, je nutné fotit na manuální anebo alespoň poloaut. režim, jelikož automatika není nejlepší řešení, přepaly, mlžné snímky atd. Vlastní zkušenost z 30.7.2011, výlet na Pálavu a do Lednice. Pokud jsem fotil v automatu, fotky na prd, tak jsem volil program AE s nastavením teplých barev. Pozor na vyšší ISO, je to pak zrnité. nejlepší je samozřejmě manuál, ale se dvěma dětmi se těžko fotí, hlavně je, když něco vyvádějí. Zbytek jsem doma upravil v ACDsee.
Jinak jsem se chtěl zeptat, v čem otevřu formát RW2, když nepočítám Zoner a originál soft od Panasonicu, díky. Zkoušel jsem různé verze Photoshopu, Corelu a nic.
Zzdenda (11)|28.9.2011 10:24
Jaký je prosím rozdíl mezi prodávanými fotoaparáty
Panasonic LUMIX DMC-FZ45
Panasonic LUMIX DMC-FZ45E-K
Panasonic LUMIX DMC-FZ45EP-K
jufi (0)|28.9.2011 16:35
.... Kdyz tak, prihodte sem par fotek, ktere se Vam nelibi a muzeme posoudi, zda je to u kompaktu normalni nebo ne.[/QUOTE]

Dobrý den....
já mám jiný problém....často jsem používal k prosvětlování stínů na slunci ap. blesk. U FZ45 mám ale většinu fotek přeexponovanou. Rád bych se ale vyhnul složitému nastavování, jde o focení vnoučat, často velmi živelné. Zatím používám P, korekci - 1/3...zkoušel jsem i bodové měření, korekci blesku, ale nemůžu přijít na to, kde je chybka. U Sony V1, FZ28, FZ38 ani FZ100, které jsem vlastnil nebo zkoušel, nikdy nebyl sebemenší problém. Děkuji moc za radu. JF







Milan Šurkala (3381)|28.9.2011 17:19
No, ty fotky vypadaji divne. Svou roli tam muze hrat blesk, ale je tam i fotka bez blesku a ta je hodne prepalena. Bodove mereni bych nezkousel, spise naopak, radeji celoplosne mereni. Je vsak mozne, ze ve fotaku je opravdu neco spatne, protoze takove prepalovani by to podle me delat nemelo.
jufi (0)|28.9.2011 20:15
Děkuji za odpověď. Ta bez blesku je spíš výjimkou, ale o to je divnější. Při nedostatku světla je osvětlení bleskem OK. O to více mě to překvapuje. Takže reklamace?! Děkuji.
Milan Šurkala (3381)|28.9.2011 22:29
No, vsechny fotky pri blesku maji cas 1/125 s, ale nezda se mi, ze by FZ45 mela mechanickou zaverku (tu kompakty obvykle nemivaji, ta je u zrcadlovek a CSC fotoaparatu), takze tam by zadny synchronizacni cas nemel delat problem. Je mozne pri foceni s bleskem nastavit kratsi cas nez 1/125 sekundy?
busy (782)|28.9.2011 23:34
Ta najprepalenejsia fotka
https://www.digimanie.cz/forum/imagehosting/thum_2432234e832fb5d11e3.jpg
ma v exife cas 1/15 sec - co je na slnecny den vonku a danu clonu beznadejne moc.
Pravdepodobne asi zlyhala automatika, takze tiez som za reklamaciu. Predpokladam ze kvoli stredovemu meraniu expozicie to urcite nebolo, pretoze stred je tiez v prepalenej oblasti.

Inak, FZ28 aj Oly C-2 maju poctivu mechanicku centralnu uzavierku, ked sa posvieti do objektivu, pekne ju vidno ako sa zatvara a otvara. Fotenie s bleskom na FZ28 pekne funguje aj pri nastaveni casu natvrdo na 1/2000 sec, takze so synchronizacnym casom nie je (vdaka centralnej uzavierke) najmensi problem.

Este ohladom mechanickej uzavierky - vsetky kompakty, ktore som rozobral (PowerShot A75 + A610, Oly FE140) tiez maju poctivu mechanicku uzavierku. Byva umiestnena v jednom konstrukcnom dieli spolu s irisovou clonou - takze je v optickom "strede" objektivu, preto sa da pouzit s bleskom prakticky lubovolne kratky cas (pokial fotak umoznuje cas priamo nastavit). Samotna uzavierka ma svoje vlastne rychle lamely, nezavisle od pomalsich lamiel clony.
jufi (0)|29.9.2011 16:17
Dík za názory.... s časem problém není, zkoušel jsem ho až do 1/1000.... zdálo se mi ale, že to řeší priorita clony a času, ale ukázalo se, že ani to není správná cesta....
Milan Šurkala (3381)|29.9.2011 20:17
A co bez blesku? Skoro vsechny fotky jsou s bleskem, tam to muze delat ruzne psi kusy...
jufi (0)|29.9.2011 22:03
Bez blesku až na pár nepodarků vcelku dobré. Dělá to blesk...ale žádný z jmenovaných aparátů (Sony V1, Pan.FZ28, FZ38, FZ100) s tím neměl nikdy žádné problémy a to i v téměř stejných podmínkách.
V přípoze FZ45 bez blesku, FZ28 a FZ100 s bleskem) Ď
busy (782)|30.9.2011 07:13
[quote=jufi;11735]Bez blesku až na pár nepodarků vcelku dobré. Dělá to blesk...ale žádný z jmenovaných aparátů (Sony V1, Pan.FZ28, FZ38, FZ100) s tím neměl nikdy žádné problémy a to i v téměř stejných podmínkách.
V přípoze FZ45 bez blesku, FZ28 a FZ100 s bleskem) Ď[/quote]

FZ28 (a predpokladam ze aj vsetci jeho nastupci) pracuje s bleskom tak, ze najprv si slabsim zableskom "osaha" scenu (hlavne jej odrazivost), a nasledne hlavny zablesk pusti s takym vykonom, aby bola scena svetlom blesku spravne exponovana. Napadlo ma, ze moze byt chybna prave tato regulacia, t.j. hlavny zablesk sa vzdy pusti s plnym vykonom, nasledkom coho je vecsinou scena beznadejne prepalena.

Da sa to overit jednoducho - pri vyfoteni niecoho blizkeho a svetleho, na co netreba velky vykon blesku, sa blesk nabija velmi kratko (lebo spotreboval malo energie), kdezto pri foteni vzdialenejsich a tmavsich scen (hlavne v exterieri) sa blesk nabija ovela dlhsie.

Ak by to tak bolo, je to tiez na reklamaciu.
jufi (0)|30.9.2011 16:32
Že by předbleskával jsem nezaregistroval, ale ta regulace funguje. Dlouho se nabíjí jen ve volném prostoru, kde se světlo neodráží....jsem z toho jelen.....:confused:
busy (782)|30.9.2011 18:10
[quote=jufi;11749]Že by předbleskával jsem nezaregistroval, ale ta regulace funguje. Dlouho se nabíjí jen ve volném prostoru, kde se světlo neodráží....jsem z toho jelen.....:confused:[/quote]

Ono je to velmi rychle, medzi predbleskom a hlavnym bleskom uplynie zhruba tak desatinka sekundy..
jufi (0)|1.10.2011 09:13
Joooo....je to tak....to jsem nepostřehl.....
jufi (0)|19.10.2011 19:05
Tak ještě pro info....vrátil jsem se z dovče a tam jsem zkoušel režim pláž, který si přímo říká o otevření blesku a ejhle, ani jednou se neobjevil přepal. Tak musím zkusit jaké výsledky s ním budou mimo pláž. :)
kon? (3)|26.10.2011 22:07
Zdravím a po delší době se hlásím k dotazu co jsem zadala.Nejsem žádný odborník na focení,chtěla jsem spíše fotoaparát kde můžu fotit i bez nastavení na automat..Na tom FZ4 jsem měla na automatiku nádherné ostré fotky.Tady na FZ45 mě přijde že snad jednu fotku nemám ostrou..Přijde mi,že i když je luxusní počasí,tak fotky jsou prostě zrnité..zdá se mi to?Tady foto z víkendu..
K1024_P1090168.JPG K1024_P1090169.JPG K1024_P1090216.JPG
kon? (3)|26.10.2011 22:22
Tady přidávám nějaké fotky z FZ4
Nevím,ale ty fotky mi přijdou krásně ostré a i mě přijdou hezčí barvy..Lituju že jsem ho nedala zpravit..Nevím možná u toho nového dělám jen něco špatně?
abcd.jpg abcd1.JPG abcd2.JPG
jufi (0)|3.11.2011 09:25
Já bych přidal ještě jeden dotaz. V recenzi FZ45 se píše o ,dvojkliku, při focení s bleskem. To v případě, že je potřeba pořídit snímek dříve než je blesk plně nabitý. Nemůžu na tuto fučůrku přijít. Stále musím čekat na plné nabití a někdy mi uteče snímeček... Poraďte prosím někdo jak na to. Ď
busy (782)|3.11.2011 21:25
Napada ma taka finta - blesk rychlo rucne zaklapnut a stlacit spust. Vyfoti to fotku aspon bez blesku...
jufi (0)|3.11.2011 22:29
No to sice jde, ale ne vždy situaci zachrání......myslím, že právě pan Šurkala v recenzi vzpomínal ten dvojklik, který odpálí blesk i před úplným nabitím....a já ne a ne na to přijít.....:mistake
Milan Šurkala (3381)|3.11.2011 23:34
Pokud si dobre vzpominam, bylo to tak, ze jsem namackl spoust, aby se zrusilo zobrazovani vyfoceneho snimku a blesk zacal nabijet, spoust pustil a namackl ji znovu. Pri druhem namacknuti se uz blesk aktivoval okamzite. Ale uz si to mozna nepamatuju dobre.
jufi (0)|4.11.2011 07:59
Díky, ale mi to tak nefunguje. Už jsem zkusil všechno. Škoda, někdy se to hodí.