Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ondřej Typolt – marketingový ředitel Olympusu C&S

Karel Polívka (315)|5.1.2009 05:20
Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás, v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Digimanie. Tentokrát je ve znamení společnosti Olympus.

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Ondřej Typolt, marketingový ředitel společnosti Olympus C&S, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ondřej Typolt se představuje

"Na pozici marketingového ředitele společnosti Olympus působím již od roku 1997. Je mi 48 let, jsem ženatý otec 3 dětí a vášnivý golfista.


Ondřej Typolt, marketingový ředitel Olympus C&S


O společnosti Olympus C&S

Společnost Olympus patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější výrobce fotografické a zdravotnické techniky v ČR i ve světě. V ČR má oficiální zastoupení od roku 1991.
"

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Jak pokládat otázky?[/SIZE]

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka. Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.

Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
Arktur (1)|5.1.2009 07:19
Jméno tazatele: Arktur

Znění otázky:
Otázka. Potrebuje Olympus E-420 pomocný adaptér na pripojenie na Spooting scope Celestron C5. Celestron ponúka vlastné adaptéry na pripojenie zrkadlovky SLR. Sú postačujúce, alebo musí byť ešte k dispozícii adaptér od Olympusu na SLR.

Doplňující komentář:
libich (4)|5.1.2009 08:40
Jméno tazatele: Jan Libich

Znění otázky:
Chtěl jsem se zeptat, zda zvažuje někdy Olympus vyrábět i digitální zrcadlovky s větším čipem než dosud? Děkuji.

Doplňující komentář:
Právě omezený dynamický rozsah a vyšší šum díky malé velikosti čipu jsou hlavním nedostatkem jinak velmi vydařených digitálních zrcadlovek řady E.
libich (4)|5.1.2009 08:53
Jméno tazatele: Jan Libich

Znění otázky:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kdy přijde na trh první zrcadlovka Olympusu systému Micro 4/3? Děkuji.

Doplňující komentář:
Panasonic G1 je na trhu již několik měsíců a Olympus zatím nic. Trochu mne to zklamalo zejména před Vánoci. Pro dámskou ruku je to ideální dárek.
Návštěvník (25)|5.1.2009 09:53
Jméno tazatele: jklon

Znění otázky:
Jsem uživatelem fotopřístroje OLYMPUS E410, který jsem zakoupil v aukci na Aukru, jedná se o přístroj z výstav a předváděcích akcí, původem z Německa.
Chtěl bych se registrovat do klubu Můj Olympus, ale nemohu toho dosáhnout,
protože přístroj není zakoupen v obchodní síti v ČR. Je nějaká cesta, abych se mohl registrovat?

Doplňující komentář:
Petr S. (328)|5.1.2009 11:11
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Díval jsem se na produkty vaší firmy a zaujala mě nabídka odolných fotoaparátů. Zajímalo by mě, zda máte s nějakými takovými osobní zkušenosti a také, jakým způsobem probíhá jejich testování před nasazením u koncového zákazníka. Co vše musí tyto fotoaparáty vydržet?

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|5.1.2009 11:58
Jméno tazatele: Václav

Znění otázky:
Budou fotoaparáty řady SP opatřeny větším čipem?

Doplňující komentář:
Tyto fotoaparáty jsou velice kvalitní ale čip 1/23 je dost malý.
Návštěvník (25)|5.1.2009 14:18
Jméno tazatele: Ondra Matas

Znění otázky:
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda Olympus uvažuje o oživení kompaktnich fotoaparatů
řady c (C7070, C70).

Doplňující komentář:
Myslim že "profi" kompakt s "velkym" čipem by mel úspech..
viz Sigma DP1
HimiX (187)|5.1.2009 14:41
Jméno tazatele: HimiX

Znění otázky:
Pokud si vyberete fotoaparát blíže k velikosti kompaktů, bude mít fotoaparát vyměnné objektivy?

Doplňující komentář:
HimiX (187)|5.1.2009 14:45
Jméno tazatele: HimiX

Znění otázky:
Počítáte do budoucna s tím, že technologii 4/3 implementujete do všech fotoaparátů, nebo bude 4/3 zástupcem jen nějaké speciální řady?

Doplňující komentář:
HimiX (187)|5.1.2009 16:28
Jméno tazatele: HimiX

Znění otázky:
Předpokládám, že tento rok uvedete svůj fotoaparát s technologií Micro 4/3, bude tento fotoaparát blíže k Panasonicu G1 /zrcadlovka, EVF/, nebo spíš ke třídě fotoaparátů Panasonic LX3, Canon G10 /velice dobře vybavený "profesionální kompakt"/?

Doplňující komentář:
Petr S. (328)|5.1.2009 20:13
Jaký z fotoaparátů (nebo i dalších produktů) vaší firmy používáte právě Vy a proč?
Petr S. (328)|5.1.2009 20:18
Všiml jsem si, že vaše firma poměrně výrazně sestavuje množství nových firmwarů pro nejrůznější modely fotoaparátů. Můžete našim čtenářům přiblížit, jakých úprav se většinou firmware dočká, a co především vylepšujete? Nebo máte třeba na jazyku konkrétní příklad fotoaparátu, který se s novým firmwarem doslova "proměnil"?
Návštěvník (25)|6.1.2009 09:05
Jméno tazatele: Busy

Znění otázky:
V ponuke mate male jednoduche kompakty s napajanim na tuzkove baterky a aj na Li-Ion akumulator. Avsak v kategorii pokrocilych kompaktov (ultrazoomov) mate v ponuke len pristroje s napajanim na tuzkove baterky. Neuvazujete zaradit do ponuky v tejto kategorii aj modely s napajanim na Li-Ion akumulator ?

Doplňující komentář:
Som spokojnym dlhorocnym majitelom fotoaparatu znacky Olympus. Uvazoval som o kupe novsieho lepsieho modelu - z kategorie ultrazoomov. Zial, zistil som, ze vsetky ultrazoomove kompakty Olympus su konstruovane pre napajanie tuzkovymi bateriami, pricom ja by som potreboval Li-Ion akumulator. Niektore konkurencne modely (napr. Panasonic FZ28) su napajane Li-Ion akumulatorom.
Návštěvník (25)|6.1.2009 09:17
Jméno tazatele: Busy

Znění otázky:
Vo svojej ponuke pravidelne mavate kompakty vyzadujuce napajanie dvomi tuzkovymi bateriami. V starsich modeloch sa miesto dvoch tuzkovych baterii dala pouzit aj specialna litiova bateria CR-V3. Rad by som sa opytal, preco pri novsich modeloch kompaktov nedovolujete pouzitie tejto baterie, zvlast, ked uz su na trhu velmi prakticke a vhodne dobijacie verzie baterie CR-V3.

Doplňující komentář:
Vlastnim starsi model kompaktu Olympus s napajanim na dve tuzkove baterky, ktory este umoznuje pouzitie baterie CR-V3. Niekolko rokov som pouzival klasicke dobijatelne baterie NiMH, avsak potom som si kupil dobijatelny Li-Ion akumulator R-CRV3. Dlhorocne skusenosti mi ukazali ze R-CRV3 je ovela praktickejsi, ma ovela lepsie elektricke vlastnosti (napr. ovela rychlejsie sa s nim nabija blesk) a hlavne ovela lepsiu vydrz ako klasicke NiMH akumulatory, a je mi velmi luto, ze ho nemozem pouzit aj do novsich modelov fotoaparatov Olympus.
Návštěvník (25)|6.1.2009 11:12
Jméno tazatele: Ondra

Znění otázky:
dobry den,
mam dotaz ohledne objektivu, velmi me zaujal objektiv Pancake 25mm, v kombinaci s E420 je to opravdu optimalni cestovni set, rad bych se proto zeptal zda Olympus planuje dalsi Pancake objektivy?

Doplňující komentář:
Obvzlaste kratsi ohniska by byla zajimava, neco jako ekvivalent 30-35 (po prepoctu)
Milan Šurkala (3381)|6.1.2009 20:40
Jméno tazatele: Miňo

Znění otázky:
Můj dotaz směřuje k procesorům kompaktů Olympus. Plánuje se někdy v brzké době uvedení rychlejších procesorů? Doposud snad až na jedinou výjimku byly všechny fotoaparáty Olympus mezi nejpomalejšími přístroji, se kterými jsem pracoval, práce s nimi je většinou dost zdlouhavá.

Doplňující komentář:
Milan Šurkala (3381)|6.1.2009 20:45
Jméno tazatele: Miňo

Znění otázky:
Plánuje se uvedení kompaktů se širším základním ohniskem? Drtivá většina nabídky Olympusu totiž začíná na otravných 36-38 mm, pouze jeden kompakt má 28mm (mju 1030 SW), nepočítám zde ultrazoomy.

Doplňující komentář:
Milan Šurkala (3381)|6.1.2009 20:48
Jméno tazatele: Miňo

Znění otázky:
Vzdá se někdy Olympus pomalých a drahých karet xD, které jsou navíc ještě nabízeny ve směšných kapacitách do 2 GB? Zavedení microSD hodnotím rozhodně pozitivně, nicméně spousta uživatelů má doma bohatou zásobu SD a SDHC karet, určitě by byly rádi, kdyby je mohli využít i ve fotoaparátech vaší značky a nemuseli by kupovat buď xD nebo další microSD karty (které zatím nemají).

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|7.1.2009 13:34
Jméno tazatele: Jan

Znění otázky:
Uvažuje se o pokračování řady SP 320, SP 350 ?

Doplňující komentář:
Vlastním fotoaparát Olympus SP 320 již několik let. Uvítal bych, kdyby tato řada byla obnovena. Jinak se musím poohlížet u konkurence (např.Nikon Coolpix P 6000).
Petr S. (328)|9.1.2009 21:37
Jméno tazatele: Petr Stránský

Znění otázky:
Poskytujete svým zákazníkům v rámci záručního a resp. i pozáručního servisu nějakou nadstandardní službu/služby?

Doplňující komentář:
Návštěvník (25)|11.1.2009 08:55
Jméno tazatele: František

Znění otázky:
Nově uvedené modely mjů ač technicky vynikající, přesto opět zaostávají za konkurencí ve světelnosti objektivů. Dojde někdy v tomto ke změně?

Doplňující komentář:
David Kužel (25)|11.1.2009 12:39
Amatérské digitální zrcadlovky jsou, vzhledem ke klesajícím cenám, mezi pokročilými uživateli stále populárnější. Zajímalo by mě, co byste označil za rozhodující faktor při rozhodování zákazníka ve prospěch některého z vašich modelů. Co je podle vás největší devízou tohoto segmentu výrobků společnosti Olympus, jaké přednosti byste vyzdvihl?
Návštěvník (25)|11.1.2009 16:15
Jméno tazatele: Karel

Znění otázky:
Chystá Olympus v řadě SP nějaký foťák s dobrou ptikou který se vejde do kapsy?

Doplňující komentář:
Líbí se mi Panasonic LX3, ale chtěl bych obdobu od Olympusu!
Petr S. (328)|12.1.2009 18:27
Děkujeme za účast. Otázky byly odeslány k zodpovězení.
Karel Polívka (315)|10.8.2011 22:23