Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vhodný foťák na hudební (trance) akce s kvalitním focením za zhoršených světelných podmínek

hannys85 (1)|7.8.2011 15:08
Ahoj,

potřeboval bych doporučit foťák vhodný na hudební akce (hlavně tedy trance hudba) a jde mi hlavně o pořizování videí, kde mi jde v první řadě o kvalitu zvuku na videích..V současné době mám Canon powershot A590IS a zvuk je přebasovaný..Více ukázka tady (od 56 sekundy):



Určitě se dá změnit pomocí filtrů v nějakém audio editoru, ale chtěl bych to mít hned v pohodě bez nějakého dalšího upravování třeba jako tady (stejná písnička):




Požaduji po foťáku dobrou kvalitu fotek za horší světelnosti.Vzpomínám si, že jak jsem na svém současném foťáku fotil nasvětlený pražský hrad z karlova mostu, tak z toho vždy vyšla hrůza.Buď byla fotka úplně černá nebo byla rozmazaná..Nejsem ale člověk, který rozumí nastavování foťáku a člověk, který před každou fotkou mění citlivost, expoziční část apod.. Jsem klasicky uživatel, který si fotí fotky pro svou potřebu a nemá tendenci je vystavovat po výstavách profi fotografů :-)Byl bych rád, kdyby byl ve foťáku režim na noční focení a udělal by mi aspoň torchu kvalitní fotku..Současný foťák má sice režimy noční scéna či noční momentka, ale výsledek je opravdu jedna velká katastrofa..A to podotýkám, že byl 3-4 roky zpět nejlépe hodnoceným kompaktem do 5 000..Když jsem se díval na displeje jiných foťáků cizinců na karlově mostě, tak po vydocení se jim na displeji zobrazil hezky nasvětlený pražský hrad..Samozřejmě jaká kvalita fotky ve skutečnosti byla se nedozvím..Jenže já měl hned na displeji hrůzu, když jsem si fotil něco v noci a nebo třeba přes den, kdy bylo zataženo...

Takže hlavně ať má foťák kvalitní mikrofon a natáčí hezké HD video za horších světelných podmínek a ať dokáže udělat hezkou fotku i v noci. Jak jsem psal, tak bych chtěl i foŤák, kde bude vše pro amatéra nastaveno a nebudu si muset pře každou fotkou měnit nastavení, jelikož by nastavené režimy nebyly vůbec vhodné..Stabilizace obrazu či optická stabilizace by se také velice hodila.
Cenová relace max. 5000-6000, raději kolem těch 5000.

Četl jsem recenzi tohoto modelu: Nikon Coolpix S8100 a co se týče svítivosti, tak dopadl velice dobře..Nevím, ale jak je to u toho modelu se zvukem právě třeba při přebasovaných akcích..
O foťáky a fotografování jsem se nikdy nezajímal, jsem opravdu jen běžným uživatelem, který chce foťák viz. výše dle mých požadavků..

Děkuji moc za tipy a Vaše zkušenosti !
tucnacek (9)|7.8.2011 18:00
hmm, noo, zapoměl jsi na jednu věc. Vadí ti přebasování. No bylo to ne přebasování ale zvuk je tak moc silnej, že si buď překročil úroveň mikrofonu což by asi znělo jinak a nebo limit vstupního zesilovače. No a když už jsme u toho zvuku, všimnul jsis vůbec toho (trhá mi to uši) že to první video má daleko menší vzorkovací frekvenci a tedy nejsou tam zachycený pořádně vejšky?

Jinak bych ti asi doporučoval koupit takovej foťák, co dokáže manuální nastavení pro video sekvece. Foťák se vždycky snaží vyvážit světlost obrazu tak, aby to bylo co nejlepší ale jak má vědět že je noc a nebo že mu tam až příliš sítí světlo z reflektoru. Takže foťák co umí nastavit iso, clonu při natáčení videa ale pohrát si s tim budeš muset i tak.
busy (782)|8.8.2011 19:21
[quote=hannys85;11149]zvuk je přebasovaný..Více ukázka tady (od 56 sekundy):[/quote]

Ako uz napisal tucnacek, zvuk nie je prebasovany, ale "prebudeny", pretoze mikrofon alebo vstupny zosilnovac uz nestacia na prilis silny vstup. Dalo by sa to predstavit ako keby sme na cip pustili viac svetla nez je schopny pri danej expozicii zosnimat - budu prepaly jaxvina. To co znie ako prebasovanie od tej 56. sekundy su take "prepaly" ale vo zvukovej oblasti.

Pokial chces natacat mikrofonom vo fotaku take silne zvuky, je dobre zvuk vchadzajuci do mikrofonu nejak stlmit. Svetlo sa da stlmit clonou, zvuk napriklad kusom vaty nalepenym izolepou na mikrofon. Nieco ako vata nacpana do usi pre stlmenie zvuku :)