Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaké manuální sklo na 1000D reverzně?

Zilog Z80 (15)|8.8.2011 11:15
Modrý den! Zajímalo by mne, po jakém ne zrovna novém skle se mám poohlédnout, když chci fotit makro za použití reverzního kroužku 58mm, abych mohl ručně nastavit clonu. Co třeba Hélios M42 44-2? Je manuální, je se závitem 58, a hlavně, je na aukru :D A má s sebou i redukci na eos, takže ho můžu používat i normálně, ne jen reverzně.
Qwerts (6)|8.8.2011 18:39
Ted jsem zkousel Helios 44-2 dat reverzne pres Pentax K-X, pouzitelne to je v pohode, vinetace zadna, ale ostrici vzdalenost je jeste relativne velka a zvetseni ne zrovna obrovske, zkousel jsem i Pentax 50mm f2 a zvetseni bylo prakticky stejne, ovsem pak jsem zkusil prilozit Tamron 17-50mm f2.8 reverzne nastaveny na 50mm a zvetseni je O DOST vetsi nez s tema pevnyma sklama, zacal jsem zrovna uvazovat o reverznim krouzku :D Zkus jeste dat pred setak nebo neco s ohniskem kolem 50mm na fotak normalne a pred nej dej reverzne druhy objektiv :D to jsou vysledky zvetseni taky celkem solidni :D ale uz se objevuje vinetace a hloubka ostrosti je celkem hodne mala :D
busy (782)|8.8.2011 19:27
[quote=Qwerts;11160]Zkus jeste dat pred setak nebo neco s ohniskem kolem 50mm na fotak normalne a pred nej dej reverzne druhy objektiv :D to jsou vysledky zvetseni taky celkem solidni :D ale uz se objevuje vinetace a hloubka ostrosti je celkem hodne mala :D[/quote]

Alebo makropredsadku. Dalsi objektiv umiestneny pred normalny (ci uz priamo alebo reverzne) posobi prave v ulohe makropredsadky.
Zilog Z80 (15)|8.8.2011 20:11
Děkuji za odpovědi!

Ahaaa, to je špatné, že nemá ten Hélios takové zvětšení. Seťák Canon 18-55 má právě velké, ale nemá manuální clonu, tak jsem chtěl pořídit něco (staršího), na čem ji budu moct nastavit, jelikož hloubka ostrosti bude na plnou díru malá.

No a na spojení dvou objektivů nemám redukci :D To by se však pořešilo. Ale hlavně bych potřeboval najít nějaký ten na revers. :D
Qwerts (6)|9.8.2011 04:54
No ten objektiv pred objektiv je fakt jen na hrani, na vazne foceni to neni no :)
Zilog Z80 (15)|9.8.2011 16:28
No, to samozřejmě :D A povíte mi někdo, jaký může mít tenhle objektiv průměr filtru? [code]http://aukro.cz/objektiv-helios-m42-s-redukci-na-canon-eos-i1729963702.html[/code] Protože starší mají 49 mm a novější 52 mm a já nemohu ani za Boha tušit, který tenhle je....

Ale končí to za pár hodin :D :D
Zilog Z80 (15)|10.8.2011 09:46
Och :D Zjistil jsem, že se dá zaclonit setový Kanon 18-55 (možná i jiný, ale šlo mi o tenhle) tak, že si ho nasadím normálně, nastavím apertůru, zmáčknu tlačítko Test DOF a přitom to sklo odpojím od těla, ono zůstane zacloněné.
Ale chci se dotázat: nepoškodí se tímhle ten objektiv? Neměl by, ale přeci jen to není standardní přístup :D :D


Edit: A proč jde edit jen krátce po napsání příspěvku, ale nejdou editovat den staré neaktuální posty? :D Zrovna ten předchozí bych chtěl nahradit tímhle, ale místo toho musím mít dva za sebou :D
Rellik (1136)|13.8.2011 19:48
Já mám na makro zrovna HELIOS + mezikroužky. Zvětšení je s použitím kroužků velké.
Nechal sem na to udělat i zeverzní kroužek, ale kvalita pak velmi klesla. Lepší jsou ty mezikroužky.
Jinak koukal sem na konec té aukce a cena 510,- je velmi velmi předražená, ale budiž, když je někdo ochotný to dát... Ono stačí zajít někde do bazaru a tento objektiv i s foťákem se dá koupit za směnou cenu kolem 200,- Samotné objektivy pak v řádech desetikorun. Já ho mám za 60,- kč :-) Jenom pár joudů zjistilo že se ty objektivy dají dát i na nové foťáky a tak to na akru prodávají / kupují za extrémní ceny...
Jinak pokud chceš můžu ti prodat redukci na canona i s čipem, který zajistí fungování foťáku, joby tam byl originál objektiv (pípne při zaostření a obarví ostřící bod). Pokud teda chceš nějaký starší objektiv s M42 závitem.

Jinak tady je ukázka: http://fotorellik.profitux.cz/makro.jpg - bez úprav v plném rozlišení. Pro lepší představu je tam přidané pravítko. (nemám po ruce lepší osvětlení, přes den nebo venku jsou výsledky lepší)