Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký používáte SW na úpravu fotografií?

Petr S. (328)|9.8.2011 08:23
Jaký používáte SW na úpravu fotografií?

  • Zoner Photo Studio
  • Adobe Photoshop
  • Adobe Photoshop Lightroom
  • Aperture 3
  • Něco jiného
Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Digimanie v horní části pravého sloupce.
Tchutcho (186)|9.8.2011 09:57
Používám dva.ZPS a CS-pětku.Něco v tom a něco v onom.Nebo rozdělám fotku v tom a dodělám to v onom.:DVyzkoušel jsem i vícero programů,ale tyhle dva mi sedí nejvíc.Nicméně převážně pracuji se Zonerem.Je jednoduchej,rychlej a přehlednej.Zkrátka program šitý pro mne na míru.:)
kubiii (61)|11.8.2011 19:25
Já jsem si oblíbil GIMP, i když pod Widlema. Už se těším na release 2.8, kde by mělo být spousta vylepšení. Široká komunita dodává pluginy, díky kterým se s tímto relativně nenáročným prográmkem dá dělat skoro všechno, co si člověk zamane...
Alf (15)|11.8.2011 21:05
V 99% Lightroom (Zoner se mi na RAW zdá dost těžkopádný) a sem tam něco dosmolím v CS5 (např. texty). Na jednoduché úpravy JPEG (ořez, hromadná změna velokosti atd.) používám FastStone
Redi (2)|12.8.2011 02:10
Gimp na Ubuntu (plus ještě Luminance na HDR), jestli víte co to je :P
Open your source, open your mind ;)
Neregistrovaný (0)|12.8.2011 10:53
[quote=Redi;11189]Gimp na Ubuntu (plus ještě Luminance na HDR), jestli víte co to je :P
Open your source, open your mind ;)[/quote]

Na HDR jsem na radu RTea vyzkoušel Photomatix - jednoduchý blbuvzdorný prográmek, bohužel není zadarmo. Na Luminace určitě kouknu, je v repozitářích nebo se instaluje? Nejsem přes Linux zrovna guru :/
vidocqcz (17)|14.8.2011 09:49
Na jpg Gimp. Na raw (nebo spíše nef) používám UFRaw, ale spíše se tomu vyhýbám, protože s tím formátem ještě neumím moc pracovat. Na skládání panoramat mám Hugin a na pokusy s HDR zatím zkouším Qtpsfgui (což by měl být ten program Luminance(?)). Vše v Ubuntu. Ale celkově se snažím omezit úpravy jen na jas/kontrast, možná trochu sytosti a oříznutí. Radši než sedět 2 hodiny u počítače budu 2 hodiny v lese :-)