Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 19 z 19

Téma: Víkendová diskuze: Doporučte nový fotoaparát!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Úvaha je celkem správná. Karty jsou poměrně levné a větší problém než zaplácat za dva týdny 32GB bude i při focení do RAWu spíš výdrž baterky. Já se rozhodoval před necelými dvěma roky na základě stejných kritérií a vyhrál Panasonic GF1 (proti G1-bez videa a přišel mi velký, GH1-cena, a PENu-přišel mi jako velmi pěkný foťák s horšími objektivy). NEX5 jsem v ruce držel, i když krátce, fotky mi přijdou velmi pěkné i při vyšším ISO, což dělá clonu 3,5 použitelnou i při trochu horším světle (extrémy jsem nezkoušel, jen místnost), ale nehrál jsem si s nim moc dlouho - jeden čudlík.
    Na běžkách a kole foťák tohoto formátu v batohu není tak pohotový jak třeba nějaký Ixus v pouzdře na hrudním pásu batůžku. Na treky a vycházky je OK, jen se vyhýbat brašnám s popruhem tenkým 0,5cm. A co se týká objemu,tak pozor, že se třemi objektivy je na tom člověk hůř než majitel zrcadlovky se seťákem - vlastní zkušenost po koupi teleobjektivu, který na treky zřejmě oželím.
    Ještě bych teda asi úplně nezavrhoval nejvyšší třídu kompaktů (např. Canon G12, Panasonic LX5), přece jen jsou trochu univerzálnější (větší rozsah zoomu a makro v jediném objektivu), menší a podporují RAW což umožňuje těch pár fotek kde vadí žehlení získat ve vyšší kvalitě (míru žehlení u JPEGu jsem u těchto foťáků nezkoumal).
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Zdravím ještě jednou. Tak u mne to dopadlo následovně. Ráno jsem si ještě při snídani přečetl na sonyalpha rumors nejnovější drby o modelech, které budou uvedeny tuto středu. A o dvě hodiny později jsem narazil čirou náhodou na "starý" NEX-3, coby vzorek z vytríny za 7,5kKč. S plnou zárukou. Neváhal jsem ani minutu a je můj. Sic, je červený, no... :-(). Ale alespoň ho nikde nepřehlédnu a nezapomenu, nikdo mi ho neukradne a přítelce bude slušet ke kostýmku. Jinak, jelikož je cca za cenu objektivu, tak si klidně za rok a půl ve výprodeji můžu koupit NEX-7 nějakým světelným pevným sklem a budu to mít vychytaný. Jen abych fotil pak na poloviční rozlišení... :-).
    Milan

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od Hana Konečná Zobrazit příspěvek
    pokud byste si měli zanedlouho kupovat nový fotoaparát a nebyli ničím omezeni, který by to byl?
    ..
    A kterých funkcí byste se nevzdali a po kterých naopak netoužíte?
    nevzdal by som sa rollera u krizoveho ovladaca, foteniu so svetelnym pancake objektivom ~ 40 mm EQ a stabilizaciou (teda na chipe), moznost dat si fotak do vrecka/diplomatky, fotit s (rychlou) detekciou tvari, moznosti v RAW konvertore nastavit to iste co vo fotaku, mat pouzitelny priamy JPG z fotaka

Nepotrebujem blesk a opticky hladacik (aj ked vyskusal by som mozno EVF + teleobjektiv)

Teda u mna by to teda bol E-P3 (iny vyrobcovia ako Olympus to nesplnaju) .. oproti mojej E-P1 sa chip moc nezmenil no vacsinu z jeho vylepseni (aspon 5 urcite) by som urcite ocenil. Predchadzajuce modely ani moc nie:
    - u E-P2 ma sice zaujal tracking AF, no vraj nefunguje dokonale. Kym som nemal teleobjektiv ma nezaujalo EFV.
    - E-PL2 uz ma aj roller (PL1 este nie), zrychlilo sa zaostrovanie s novym setakom (no ten moc nepouzivam), ale zrychlilo sa nabiehanie fotaku. No to by nebol dostatocny dovod (navyse nema vodovahu).

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Ešte taká vec: nechcem foťák s FullFrame senzorom.

Ako píše Vitaly Kiselev (Cameras are like beer!):
    FF bodies are not important, at all.
    People like to talk about it. Many even buy them.
    But from economic standpoint they are not very important.
    Good EVFs, fast contrast AF, good video side, and specialized lenses – this is that is important.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Každý rok nový foťák?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 02-12-2011, 13:23
  2. Víkendová diskuze: Nový firmware?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 28-04-2011, 10:35
  3. Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 30-06-2010, 10:57
  4. Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 11-05-2009, 11:05
  5. Víkendová diskuze: Nový Mikro 4/3 standard - zrcadlovky do kapsy