Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: Víkendová diskuze: Používáte stativ?

Nováček
    Registrace
    Aug 2010
    Fotografií
    3

Do letošní zimy jsem používal 60 let starou Meoptu... lehký a skladný stativ... asi 0.8kg, 1.25m, libovolně vyhnutelné nohy... bohužel se mi jedna z noh porouchala... nepřebývá někomu na půdě jedna fungující noha od tohoto stativu? Případě nemáte někdo tip na současnou alternativu? (Odpovídající váha, alespoň stejná výška, libovolně vyhnutelné nohy, bez neforemných velkých upínacích hlav - stačí obyčejný kulová... a nepříliš drahý - tak do 2500,- ... zatížení očekávám tak 0.75kg)
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele piter
    Registrace
    Oct 2009
    Fotografií
    336

samozrejme ze pouzivam. benro A-350z s hlavou benro hd-18. je sice cinsky, ale celkom slusny pomer cena/vykon a zatial som s nim nemal problem, robil som aj 30s fotky so stativom postavenom vo vode na plazi s vlnami a vazi len okolo kila a pol. a dratena spust, samozrejme. ma svoje vyhody oproti samospusti. uz dlho som nebol fotit bez tejto vybavicky, je jedno kam idem.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Používám a není to pro mne žádnou zátěží.Ba naopak při fotografování krajiny a za špatných světelných podmínek je to stopro nutnost.Přiznám se,že někdy se s ním táhnu zbytečně a tak,když si řeknu,že ho nepotřebuju a nevezmu si ho,zrovínka jak na potvoru ho pak potřebuju a tluču se do hlavy,že jsem si ho nevzal.Každopádně stativ je důležitá součást fotovýbavy.

Neregistrovaný

stativ používám, využívám mobilnosti lehkého levného stativu do 1000 Kč, který nemá žádnou velkou pevnost ale stačí to, je dobře skládací, pětidílné nohy, složený se vejde do malého batohu, rozložený je ve výšce očí.
    U stativů je mobilnost důležitější než kvalita, ten co popisuju si můžu častěji vzít sebou a tím mě lépe poslouží než dražší pevnější ale méně mobilní.

Čestný člen Avatar uživatele Michal Srna
    Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    3

S tím souhlasím, lepší mobilnější levný stativ, který si člověk s sebou vezme, než pořádný pevný a těžky, který mu bude ležet v koutě. Aneb jak se mezi námi fotografy říká: "Lepší stativ v batohu, nežli z něj věšák brlohu ;-)".

Občasný diskutér Avatar uživatele Flayer
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    14

Mohli byste prosím připsat jaký stativ používáte a k jaké výbavě? Koupi teprve plánuji. Nedávno jsem si byl prohlédnout několik levnějších stativů od Vanguardu (800-2500kč), které měli vystavené v Ústí ve fotohobby a upřímě mě moc nenadchly.

Čestný člen Avatar uživatele Michal Srna
    Registrace
    Jul 2010
    Fotografií
    3

Mám Manfrotto 190XPROB za cca. 3500 Kč a k tomu hlavu Manfrotto 804RC2 za cca. 1500 Kč. Na mého lehoučkého EOSe 400D a trochu těžší objektiv Tamron 17-50/2,8 plně postačující. Je to sice hliník, ale i tak je podle mě kvalitní. Raději bych volil nějakou zaběhlou značku jako třeba právě Manfrotto, Giotzo, Benro atd.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Mám Verbona Sherpu.Mám ho z druhý ruky a zadarmo,takže darovanýmu koňovi na zuby nehledím.Zadarmo byl proto,že nemá bublinku a letěl by do kontejneru.Jelikož jsem strojař,vyrobit si bublinku na stativ je pro mne to nejmenší.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Používáte fotorámečky?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 17-09-2014, 09:20
  2. Víkendová diskuze: Používáte formát RAW?
    Reakcí: 43
    Poslední příspěvek: 02-03-2013, 19:37
  3. Víkendová diskuze: Používáte GPS?
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 05-02-2013, 09:52
  4. Víkendová diskuze: Používáte rybí oka?
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-10-2010, 12:10
  5. Víkendová diskuze: Používáte fototiskárnu?
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-11-2009, 21:49