Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vyplatí se utrácet za čištění čipu v servisu u 6 let starého fotoaparátu

k.marco (1)|5.9.2011 23:27
Vlastní fotoaparát Sony DSC P200. Je to fotoaparát letitý. Kupoval jsem ho v roce 2005, no vzhledem k tomu, že fotoaparát tahám sebou skoro častěji než mobil v různém prostředí kapsy kalhot, batoh, ledvinka, kapsa cyklo dresu tak se na dlouhém ohnisku začali ukazovat šmouhy na chipu.

Mám dilema vyplatí se fotoaparát se kterým jsem vcelku spokojen dát vyčistit cena servisu mohu odhadovat 500 - 800 korun nebo se už na to vykašlat a poohlídnout se po něčem novém např. Sony WX5, Nikon P300. Stávající dědeček aparát má foto pěkné. Prostě jen nemá ty blbůstky jako detekce tváří, různé HDR filtry a rychlost od namáčknutí není excelentní, není nijak širokoúhlý a světelnost objektivu také nic moc. V některých režimech dokáže převálcovat svou kvalitou fotografií moderní stroje.
Tchutcho (186)|7.9.2011 11:28
Vzhledem k tomu,co popisuješ,jak a na co máš foťák a jak ho vlastně využíváš a používáš,bych si to klidně nechal vyčistit.Osm stovek zase není tolik,než koupě novýho kompakťáka,minimálně za dvojku.Obzvlášť,když jsi s ním byl a jsi tak spokojenej,pak bych to neřešil.Ty funkce nových přístrojů,asi málo kdy stejnak využiješ,pro tebe je směrodatný vytáhnout kdykoli foťák a fotit a k tomu ti poslouží dost dobře starý a osvědčený foťáček.Proto bych asi fakt neváhal a tu údržbu bych mu dopřál.Jistě si to zaslouží a vsadím se,že budeš spokojenej i nadále s tím co máš.;)