Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 48 z 48

Téma: Víkendová diskuze: Automatika nebo režimy priority?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    152

Dle objektivu.
    Režim P - univerzální objektiv, kde laborování s clonou/časem nemá až tak moc smysl
    Režim A - pancake s velkou světelností, kde foťák z nějakého důvodu vždy preferuje nejnižší clonu co umožní závěrka, ale vím, že clona 2,8 je lepší než 1,7 (lepší ostrost a často i vhodnější hloubka ostrosti)
    Režim S, případně natvrdo nastavené vysoké ISO - teleobjektiv, kde foťák přeceňuje schopnosti stabilizátoru, drobný šum je menší zlo

Kupodivu nepoužívám skoro vůbec režim iAuto a snad vůbec scénické režimy (přiznám se, že nevím čeho se vlastně snaží dosáhnout). Když nad tím uvažuju, možná by se auto mohlo hodit, pokud třeba nastavuje clonu dle zaostřené vzdálenosti a detekované osoby. Vlastně mi iAuto poskytuje největší prostor k experimentům :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Za normálních světelných podmínek používám program P, občas A, vyjímečně S ale prakticky vždy s AE lock a jen zcela vyjímečně korekce či M (příliš zdlouhavé).

Kozlík

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

Tak ono záleží,co člověk fotí a jaké má podmínky...Pokud fotí jen nějaké momentky či reportážní fotografii,tak si určitě vystačí s prioritou clony či času,aspoň tak to je u mě...Pokud ale fotí něco,s čím bych chtěl někdy v budoucnu pracovat a někde to prezentovat tak je rozhodující manuální režim...

A jsem v úžasu,když vidím člověka,který drží v ruce digitální zrcadlovku za nemalé peníze a fotí na automatiku,to je pro mne velké dilema a říkám si proč nevyužije svůj drahý stroj maximálně...

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: HDR nebo přechoďák?
    Od Michal Srna v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 11-09-2011, 03:06
  2. Víkendová diskuze: Akt, krajina, zátiší nebo vše?
    Od Michal Srna v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 18-08-2011, 12:37
  3. Víkendová diskuze: CMOS nebo CCD?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 19-10-2010, 22:00
  4. Víkendová diskuze: Praktické 2View - nebo ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 01-08-2010, 18:55
  5. Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 08-06-2009, 12:11