Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vyber zrkadlovky pre rychle sceny

matorsk (1)|9.9.2011 11:08
Ahojte, zasekol som sa na vybere medzi K-R a D5100 alebo D90, ide mi hlavne o fotenie momentiek, raychlych pohybov(pes, dieta ...) viete mi poradit ktory by sa na toto hodil lepsie, som fakt na vazkach, na d5100 sa mi paci jeho cip a celkom mi aj sedi ale nema AF motor v tele (je to dolezity parameter?), K-R zasa ma stabilizaciu v tele (je to dolezity parameter?), D90 ma zasa starsie technologie ale je za dobru cenu, skuste ma trosku nakopnut, dakujem.
Rellik (1136)|9.9.2011 18:10
AF motor v těle ti dovolí použití starších kvalitních objektivů, které se dají koupit za pár korun místo drahých nových objektivů. Stabilizace u pohyblivých scén je nepoužitelná.
Osobně mám D90 a na rychlé objekty má funkci sledování objektu - tzn že po zaostření na pohybující se objekt, drží tento objekt stále zaostřený. Jaké pak dělá fotky, je vidět třeba u mě v galerii:
http://fotorellik.profitux.cz/?page=foto&pict=slovacky_okruh_2011
NHKG (58)|12.9.2011 16:27
Možná tě ještě více zmatu, ale jaké budeš používat sklo? Protože z mojí zkušenosti je objektiv mnohem důležitější než tělo a absence motorku v těle velmi omezí výběr objektivů. Na rychle pohybující objekty je třeba světelný objektiv, aby časy mohly být co nejkratší. Počítej minimálně 5000Kč za starší. Já mám Tamrona 28-75 f2,8 a na děti budeš podle mě potřebovat něco širokoúhlejšího, třeba 18-50.
Takže bych ti doporučil navštívit nejbližší obchod a vyzkoušet D90 a K-r. Jak sednou do ruky, jak ti vyhovuje ovládání a podobně. To že je D90 starší podle mě ničemu nevadí, věci co nové foťáky umí navíc jsou většinou nanic a málokdo je používá a novější čipy mají stále víc pixelů, což taky není vždy výhodou.