Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung NX-11 vs Olympus E-PL1

CARREAUM (20)|14.9.2011 17:57
Dobrý den, potřeboval bych se poradit. Přemýšlím o zakoupení kompaktního fotoaparátu s vym. objektivy do cenové kategorie 11 tis. Z mnoha stran a ohlasů jsem usoudil, že tato dvojice je tak nejlepší. Teď se ale nemohu rozhodnout, které zařízení je lepší.

Mezi mé priority patří obrazová kvalita a hloubka ostrosti. Fotím převážně portréty, lidi a krajiny + přírodu.

Děkuji za případné tipy a rady :)
Rellik (1136)|14.9.2011 19:23
Pokud jde o obrazovou kvalitu a hloubku ostrosti, zajímal bych se spíš přímo o nějakou zrcadlovku, pokud teda nevadí trochu větší rozměry... z Těch "levnějších" bych asi doporučil NIKON D3100
pavel_p (151)|14.9.2011 20:15
[quote=Rellik;11534]Pokud jde o obrazovou kvalitu a hloubku ostrosti, zajímal bych se spíš přímo o nějakou zrcadlovku, pokud teda nevadí trochu větší rozměry... z Těch "levnějších" bych asi doporučil NIKON D3100[/quote]No možná by se hodilo vybrat objektiv(y) a k tomu foťák. Nevidím jediný důvod, proč by měl Nikon na stejné cloně a ohnisku jinou hloubku ostrosti než Samsung NX11. Obrazová kvalita se týká také především objektivů (kresba,účinost stabilizace,vady). Foťák ji teda může pokazit jen vyšších ISO, špatným vyvážením barev a přílišným odšumováním/doostřováním, ale tyto nevýhody se dají u těch fotek co za to stojí poopravit při použití RAWu
Rellik (1136)|15.9.2011 15:39
[quote=pavel_p;11536]No možná by se hodilo vybrat objektiv(y) a k tomu foťák. Nevidím jediný důvod, proč by měl Nikon na stejné cloně a ohnisku jinou hloubku ostrosti než Samsung NX11. Obrazová kvalita se týká také především objektivů (kresba,účinost stabilizace,vady). Foťák ji teda může pokazit jen vyšších ISO, špatným vyvážením barev a přílišným odšumováním/doostřováním, ale tyto nevýhody se dají u těch fotek co za to stojí poopravit při použití RAWu[/quote]

Nemyslel sem jinou hloubku ostrosti, ale spíš celkovou práci se zrcadlovkou. Rychlejší ostření, možnost většího výběru objektivů... Navíc elektronický hledáček u NX11 má rozlišení VGA 640x480 což taky není zrovna ideální...
Jinak ta NX11 taky není určitě nejhorší.
honcka (27)|22.9.2011 10:45
Jestli video neni zas az tak dulezitejsi, tak imho lepsi nez D3100 je Pentax K-r, ma stabilizaci i AF moturek v tele, takze ma lepsi kompatibilitu se starsima objektivama
http://en.wikipedia.org/wiki/Pentax_K_mount
hodne lidem se taky lip drzi, zvlast, kdyz ma clovek vetsi ruce (chce to vyskouset v krame)
a prej ma lepsi setovy objektivy (to nemuzu posoudit, koupil jsem samotny telo + 17-70 F4)

mezi Olympusem a Samsungem, tak bych si vzal toho samsunga, ma vetsi cip, hledacek a ma taky kolecko, kterym se ovlada clona/cas, tohle maji az ty vyssi olympusy (E-P3), olympus ma vyhodu ve velikosti
Milan Šurkala (3381)|23.9.2011 12:18
Myslim, ze dnes, kdy je E-PL1 za 7 tisic se zakladnim objektivem a Samsung NX10 za 8 tisic take se zakladnim setakem (NX11 nepochopitelne za 11), jsou obe nabidky doslova vynikajici. Se dvemi objektivy je pak E-PL1 za 10 tisic, NX11 za 12 tisic (jak 18-55mm + 50-200mm, tak set 18-55mm + 30mm pancake). Ja osobne bych si koupil NX11 + 18-55mm + 30mm pancake.

Ale chybu neudelas ani jednim. Jen musis pocitat s tim, ze i kdyz to ma velky cip (hlavne NX11), tak ten sum tam na vyssi citlivosti neni prave maly. Oba fotoaparaty maji technologicky velmi zastarale snimace. Samsung ma kvalitnejsi objektivy, takze zejmena za lepsiho svetla, kdy s citlivosti nepolezes pres ISO 400 (a neprojevi se sum), ti za dane penize asi zadny jiny fotak nenabidne nejak zvlast lepsi fotky.
Rimmerak (6)|26.9.2011 20:30
Osobně jsem si hrál s NX10 i Pen E-PL1 a subjektivně lepší pocit (víc mě bavil) ten Pen. Sám mám zrcadlovku, ale na tom Penu mě potěšilo to, jak je malý, krásně fotí a přitom je naprosto nenápadný. Dají se s ním dobře fotit street fotky, takový foťák nikoho neznepokojuje, narozdíl od zrcadlovky.
Překvapilo mě, jak ten pen krásně a rychle ostří a jak pěkný fotky dělá. V menu je nastaveních jak u zrcadlovky, takže ani kreativní fotografové a hračičkové si přijdou na svý.
Trošku mě vadila plastovost základního m.Zuiko 14-42mm, ale to je u toho Samsunga taky, oproti třeba seťáku pro Pentax, který vypadá bytelněji.

Docela zajímavě vypadá E-PL3, ale je bohužel dost drahej, ale má výklopnej display.