Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 25 z 25

Téma: Víkendová diskuze: Z monitoru na papír, jak nejlépe?

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Jak nejlépe na papír? Poslat to do firmy 24 Print.cz. Je to laserový tisk a jako amatérovi mi to plně postačuje, především A3 na stěnu. Já to zdálky nepoznám, že to není inkoustem.
    Menší formát jsem si dříve tisknul sám. Fotky skončily v albech a alba na půdě.
    Když jsem prvně viděl fotky na velké HD televizi, otevřel jsem ústa údivem a skončil s tiskem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Symbio
    Registrace
    Aug 2011
    Fotografií
    149

Citace Původně odesláno od Tchutcho Zobrazit příspěvek
    Zatím se mi nepodařilo ještě udělat tak dobrou fotografii,která by stála za to,abych si ji nechal vytisknout na velký formát a pověsil doma na zeď.
    Ked pozeram na to co tu uverejnujes tak si prilis narocny alebo prilis skromny.

Doma som si zopar fotiek vytlacil, ale prestal som s tym lebo ta kvalita napriek vsetkej snahe je hrozna. A do fotolabu som este nedaval nic tlacit. Nejake veci (minizosit) som dal cez CeWe foto a bol som spokojny.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011
    Fotografií
    2

Fotky dávam robiť cez Fotolab.sk ked je nejaká akcia okolo 0,05€ za kus a to sa myslím oplatí,za tú cenu by som to doma na tlačiarni nevytlačil a s kvalitou som spokojný.

Nováček
    Registrace
    Nov 2010
    Fotografií
    5

Používám profi tiskárnu :
    Canon Pixma Pro9000 Mark II
    k tomu zkalibrovaný monitor a tisknu doma. Nevěřím, že by mi to nějaký fotolab udělal kvalitněji.

Neregistrovaný

Zdravim, našel sem tuhle tiskárnu pro tisk fotek, píšou o ní samé plusy http://hewlett-packard.katalog-tiska...-deskjet-9800d máte s ní zkušenost?

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Zdravim, našel sem tuhle tiskárnu pro tisk fotek, píšou o ní samé plusy http://hewlett-packard.katalog-tiska...-deskjet-9800d máte s ní zkušenost?
    Kouknul sem a podle popisu hned viděl jedno velké mínus - Oddělené náplně: Ne - Vysoce nehospodárný tisk - pokud dojde jedna barva, je nutné vyměnit celou kazetu i když zbylé barvy tam ještě jsou.
    Pokud fototiskárnu, tak jedině s oddělenými barvami. Minimálně 3+1 (tři barvy + černá) Ty lepší tiskárny mají černé barvy 2 - jednu na fotky a druhou větší na texty. A ty úplně leší tiskárny mají těch barev několik + ty černé... Takže asi tak no...

Občasný diskutér Avatar uživatele Flayer
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    14

Podobně jako I.Indigo: Od té doby co si kamarád v akci pořídil 9500 mk.II tak už si fotky tisknu u něj, samozřejmě na Canon papíry. Raději si ty fotky za své prachy zprasím sám, než aby mi je za mé peníze zprasil týpek ve fotolabu. To si samozřejmě vyžádalo lepší IPS monitor + kalibraci. Ovšem zatím jsem si nechal vytisknout 1xA3ku a asi 4xA4 jako dárek pro kamarádku k narozeninám. Zatím jsem nevyfotil dost dobrou fotku na to, abych si ji mohl vystavit :-)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Flayer Zobrazit příspěvek
    než aby mi je za mé peníze zprasil týpek ve fotolabu.
    Od toho jsou reklamace. Jeden známý reklamoval jednu sadu (15 fotek 35x40cm) fotografií snad 4x. Pořád to dělali na automat, přitom měl u všech fotek nastavený tisk. Na počtvrté už to udělali ručně a konečně získal co chtěl. Mě osobně se ještě nestalo aby mi fotolab udělal něco špatně. U barevných snímků to tak poznat nejde, u ČB je to o něco horší... Ale jak říkám, zatím bez problému a taky si nechám dělt "velkoformáty" 35x40cm...

Občasný diskutér Avatar uživatele Flayer
    Registrace
    Feb 2011
    Fotografií
    14

Já si vždycky nechám vytisknout 1 referenční fotku (většinou podobný vzor jako je na svět hardware při testu tiskáren), potom se až rozhodnu jestli si nechám vytisknout i zbytek. Reklamaci jsem řešil jednou, ve Fotohobby, kdy fotka táhla do červena. Paní byla velmi ochotná a dokonce mě pustila k počítači abych si barvy upravil sám. I tak jsem si ale řekl, že pokud bych měl čas od času řešit podobnou reklamaci, nebo se spokojit s ne úplně dokonalým výsledkem tak si raději budu tisknout na tiskárně, kde můžu mít svůj profil, své papíry a nespoléhat se pouze na schopnosti obsluhy.

Peťka | Neregistrovaný

Dneska si jdu vyzvednout svůj první pořádný foťak (bazarový Canon 350D), místo staré kompaktu to bude rozdíl. Takže se těším na lepší fotky, které by stály za tisk. Teď ještě abych pořídil vhodnou tiskárnu, nebo aspoň objevil super tiskárnu někde v Brně, kam bych si občas zašel.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. kalibrace monitoru
    Od ulyses1 v sekci Software pro úpravy
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 07-09-2015, 08:12
  2. kalibrace LCD monitoru EIZO
    Od Truzsa v sekci Tiskárny a tisk fotografií
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-01-2012, 15:34
  3. Jak nejlépe vyfotit lesklé zboží do eshopu.
    Od NEWMAN v sekci Techniky focení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-11-2011, 08:44
  4. Na jaký papír tisknete fotografie?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 16-09-2011, 09:37