Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

kúpa mirrorless

muro11 (2)|17.9.2011 20:31
Zdravim,
chcel by som vas poprosit o radu pri vybere noveho pristroja. Mal by to byt mirrorless, uvazujem nad Samsungom NX11 alebo NX100, oba v double kite s pancakom 30mm, potom este nad Olympusom E-PL1 a Panasonicom DMC-GF2. Viem, ze nemaju vsetky EVF no viac sa mi to hodilo sem...
Recenzie mam precitane aj z inych webov, bol by som rad keby ste mi povedali nejake prakticke skusenosti, pripadne porovnania. Najviac sa mi asi pozdavaju tie samsungy, kludne by som siel aj do NX100 ktory vychadza momentalne velmi vyhodne v double kite, len by som chcel vediet ake su vase skusenosti s nim za horsieho svetla bez stabilizacie a blesku. Panak co som videl na videu tak bol cez ten dotykac takmer neovladatelny, takze ten skor vylucujem, ale mohlo to byt sposobene predprodukcnym firmwareom.
Fotit budem prevazne prirodu (krajinky), nejake portrety (priatelku) a sem tam nejake makro (ziadny extrem, kvetinky a tak). Ide mi hlavne o obrazovu kvalitu. Ak myslite ze nieco uplne ine by bolo lepsie, kludne poradte, cenovy strop je tych 500€. Ale bol by som rad keby to rozmerovo uz nebolo vacsie ako tieto 4 kusky.
Vdaka za kazdu radu.
Milan Šurkala (3381)|18.9.2011 12:52
Osobne dnes vidim nejlepsi mirrorless v podobe Samsungu NX11, ale to z velke casti i kvuli cene. Za 8 tisic je tu APS-C cip a pomerne kvalitni 18-55mm objektiv, pripadne za 12 tisic i s 30mm pancakem (ktery je proste vynikajici, da se s nim fotit skoro vsechno).

Na druhou stranu dnes je v akci E-PL1 za 7 tisic vcetne setoveho objektivu, pripadne za 10 tisic v double kitu. Co se tyce snimace, jak Samsung, tak Olympus (a s nim i Panasonic) maji cip uz pekne zastaraly, takze pro kvalitni fotku tak ISO 800 a vic ani tuk. Za dnesnimi modernejsimi 4/3" a APS-C cipy uz hodne zaostavaji a treba takovy Sony NEX je roznese na kopytech. Na druhou stranu NEX nema prave nejlepsi objektivy, pancake neni opticky zadny zazrak a prepoctene ohnisko 24mm mi take neprijde idealni, ergonomie je take takova... no zvlastni rekneme. Kazdopadne NEX ma tu vyhodu, ze za horsiho svetla muze jit s citlivosti mnohem vyse nez Samsung a Panasonic/Olympus diky mnohem pokrocilejsimu cipu, kvalitni Full HD video, HDR, rychle sekvencni snimani take nejsou k zahozeni. Takze Sony je sice fajn po strance cipu a technologii, ale zaostava optickou kvalitou, ovladatelnosti a samozrejme cenou, ktera je ve srovnani s konkurenci opravdu silena. Co se divam, za 13,5 tisice dostanu NEX-C3 s pancakem, no o 1,5 tisice levneji dostanu NX11 s pancakem a jeste zakladni setak k tomu.

Osobne bych volil NX11 v double kitu s pancakem.
muro11 (2)|19.9.2011 23:00
Dakujem za Vasu reakciu. V podstate som si myslel to iste, takze ste ma len utvrdili v tom ze NX11 bude pre mna asi najlepsia volba. Pozeral som aj po NEXe ale predsa len za nizsiu cenu mam NX11 v double kite, co je myslim ovela univerzalnejsia kombinacia. A olympus som v double kite videl len s telezoomom, ktory by som nevyuzil takze by som asi dokupoval Panasonic pancake a to by bolo uz zase dost nad cenou NX11.
westikkrystof (3)|20.10.2011 13:41
Ahoj. Je mi jasne, ze uz mas nakoupeno, ale treba to pomuze v rozhodovani nekomu jinemu. Rozhodoval jsem se uplne stejne jako ty. Samsung NX11 nebo Olympus E-PL1. Puvodne jsem si chtel fotak objednat z internetu, ale nakonec jsem zajel do obchodu a kdyz jsem je videl vedle sebe, volba byla jasna. Oly vypadal vedle NX11 jako nejaka krabice, ale nebylo to jeho retrostylem. Nemluve o vybaveni. Z obchodu jsem odjel s NX11 double zoom kitem a nemohu si stezovat.