Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký do 10000

lulu (1)|7.1.2009 11:05
Prosím o radu. Chtěl bych si koupit kompaktní fotoaparát tak do 10000Kč. Jsem úplný amatér, ale chtěl nějaký, který má i manuální režim, abych mohl přijít do tajů fotografování. Fotit budu nejspíš krajinu, památky, rodinu atd. Někdy sportovní akce v hale nebo město za tmy, proto bych byl rád, aby fotil dobře i při horších světelných podmínkách. Co jsem tak procházel, tak by se mi zamlouval jeden z těchto: Panasonic Lumix DMC-FX150 ,Panasonic Lumix DMC-FX500 Lumix LX3 ale nebráním se i jiným modelům...co by jste mi doporučili?
Deee-aN (97)|7.1.2009 11:53
No, jestli jsou na to ty peníze, tak já bych šel do LX3.
Milan Šurkala (3381)|7.1.2009 12:47
Osobně bych šel do LX3, který za zhoršených světelných podmínek fotí na kompakt opravdu velmi dobře. Docela dobré výsledky by měl dávat i Canon G10, jenže ten je také trochu přes cenový limit, ale nemá tak kvalitní snímky. Na druhou stranu zase nabídne delší ohniska, které se ti třeba u toho sportu mohou hodit. Pro ostatní věci (krajinu, památky,...) se ti ale hodí co nejširší ohnisko. 28mm Canonu G10 je fajn, ale 24mm LX3 je ještě lepší.
HimiX (187)|8.1.2009 12:36
Ja se pripojim a doporucim to same :-) LX3 nebo od Canonu G10.
Oba jsou paradni aparaty, takze ted jen projet galerie a uvids z ceho se ti fotky libi vic.
David Kužel (25)|11.1.2009 13:18
I já se připojuji a hlasuji pro LX3. Jde o ideální kompakt z hlediska vašich požadavků - opravdu široké široké ohnisko a špičková světelnost (F2,0 - F2,8).
petrsedli (5)|10.2.2009 22:10
Hmm děkuji všem za rady, teď už jen najít prodejnu kde si je oba mohu osahat a vyzkoušet. Trošku mě překvapuje hodně doporučení na foťáky Panasonic, protože jsem se s pár kouskama od Panasonicu setkal, ale nikdy mě nějak obzvlášť nenadchly. Třeba je to už jiné. Škoda že ten LX3 má jen 2.5x zoom, jinak by co se týče parametrů byla má volba jasná.
Apropo nevíte někdo kde v Brně, případně blízkém okolí, je dobrá prodejna fofo, kde by mohli mít tyto dva modely na prodejně. Opět předem děkuji za jakékoliv další rady.